♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Leden '14

  archiv blogu

  29.1.2014

  Nejsem si úplně jistá, co si myslet o tavených sýrech. (Solí výrobce určitě nešetřil, na poměry toho, co konzumuje člověk solící velmi málo jako já, bezesporu, nějaké ty prospěšné látky se nejspíš onou úpravou též ztratí, o tom, že šunkový viděl šunku i jinak, než na obrázku, se taky dá s úspěchem pochybovat. Jestli je to mor plný éček a soli, že by to porazilo i slona netuším, nejsem chemik. :-) A protože zase nejsem úplný bio nazi, občas si ho dám. A tak jsem dneska v rámci úlitbě zdravému životnímu stylu páchala domácí. Není to sýr, není to ani tavený sýr, těžko říct, co vlastně výsledný produkt je, leč konzistencí i chutí to kupovaný taveňák velmi zdařile imituje. Minimálně si do něj příště dám skutečné žampiony/papriku/bylinky a ne aromata a kilo soli navíc. :-) (Když jste škrt a nechce se vám dotyčné přísady kdyžtak vyhodit, kdyby výsledek nebyl na první dobrou k jídlu a místo toho na vás z mísy hleděla vlastnoručně vypěstovaná neznámá forma života. :-) Viděli jste Chobotničky, ne? :-)

  Ai hospodyňka? A kdy se stalo tohle? Asi už se můžu vdát. :-)

  Jak mít alespoň částečnou radost z toho, že se vám pokazila pleť? No, plánovat alespoň vyzkoušení Sudocremu. :-) A utěšovat se nadějí, že to třeba fakt funguje a vy se do druhého dne zázračně probudíte s pletí jako porcelánová panenka.

  Některé ženy při PMS dojímají roztomilá štěňátka... já bych prokusovala hrdla na potkání. Něžná holčička. No nic. :-)

  27.1.2014

  Téměř zralý ananas mě poučil, že slovíčko téměř je velmi důležité. Když jsem po třetím kousku začala mít do krve rozežrané rty a popraskané koutky mě pálily ještě večer, proklínala jsem svou mlsotu a fakt, že jsem ten ananas nenechala ještě den nebo dva dozrát. No, po čokoládě by se mi to stát nemohlo, to mám z té zdravé výživy... :-) Ještě mám v lednici banán, ten snad přežiju bez úhony. :-)

  Zjistila jsem, že...
  z pubertálních uch s akné a brýlemi rostou celkem pěkní kluci...
  z pěkných pubertálních holek rostou zanedbané matrony...
  Ehm. Evoluce někde udělala chybu, nepřijde vám? :-)

  Zjistila jsem, že můj bývalý spolužák si vzal mou bývalou spolužačku, se kterou chodí už od osmé třídy. Netuším, zda mi brát si svou první (nanejvýš druhou) lásku připadá romantické nebo bizarní. Svého rozkošného cynismu se nejspíš nikdy úplně nezbavím. :-)

  25.1.2014

  Dorfdamer je...
  a) nejnovější typ biologické zbraně speciálně vyvinuté Al-Káidou za účelem pozvolného sofistikovaného vyhlazení Evropanů.
  b) produkt pro jedince s azbestovými chuťovými pohárky.
  c) Součást promoakce vymyšlené produkčním týmem okolo Jirky Babici.
  Ví o téhle šmakuládě Roman Vaněk? Zvedne Zdeněk Pohlreich hozenou rukavici a postará se o to, abychom nejedli v supermarketech blafy? A co na to Jan Tleskač?
  Fakt nepoživatelný hnus. Už to viděla ČOIka? :-) Myslela jsem, že po čokoládě nečokoládě bez kakaového másla už mě nic nerozhodí. :-)

  Konec gastrookénka. Ai zas měla zážitek. Krom toho má Ai opět plány s webem, takže dočkejte času, dneska jsem nestíhala. :-)

  24.1.2014

  Mám doma záznam (svojí) promoce na DVD. Slzu bych skoro uronila. :-) Připravte křupky, bude biják. :-)

  Když vsunete zcela nové DVD do mechaniky a ono nefunguje... pak mechaniku otevřete a podrobíte důkladnému průzkumu, anžto hodláte zjistit, kde udělali soudruzi z NDR chybu. Pak fouknete a vyvalí se na vás vrstva prachu. :-) Sice je u té optiky takový velký vlídný nápis DO NOT TOUCH, což mi ovšem nebránilo decentně (čistým, nepoužíváným) kosmetickým štetečkem mechaniku vymést. A DVD se zázračně rozjelo. :-)

  Protože Aailyyn miluje klobouky. Tak si včera ve městě přece jen koupila ještě ten, co se jí nedávno tak moc líbil. (Pokud na nějakou věc po opuštění obchodu nemůžete přestat myslet, prostě si ji kupte. Musíte. To je osud. Karma. Nebo tak něco. :-) Pomalu je přestávám mít kam dávat. Dámy, nepodléhejte předsudkům, že vám pokrývky hlavy nesluší. :-)

  Když máte v košíku brokolici, cottage, tmavé pečivo, salát a papriky, začínáte si připadat trochu... nestandardně. :-) (Dlužno dodat, že to byla večeře i pro králíkovou. :-)

  "Bojím se, že ten králík brzo sežere i mě..." pronáším trudně. Aneb dětské obrázkové knížky lžou. Králík není tvoreček roztomile chroupající mrkvičku. Je ochoten zkonzumovat PVC, bytové textilie i balení papírových kapesníků.

  Vysušená, rudá, oloupaná. Au. Moje pleť se zase nějak ne a ne dát dohromady.

  21.1.2014

  Vzoreček šamponu, co voní jako žvýkačky Hubba Bubba. Třešňové. To můžu. :-)

  V lednici na mě na zítra čeká naprosto dokonalý oběd. Protože z podobných pochybných soutěží občas vypadne i něco dobrého. A pokud milujete chuť brokolice jako já a přijde vám škoda zprznit poměrně zdravé suroviny majonézou a zakysanou smetanou, zahrajte si na mistra Babicu a nahrazujte. :-) Místo majonézy jsem použila sýr cottage. (Moje oblíbená poživatina, která do pomazánkové konzistence dostane cokoli, aniž by přebila původní chutě, stejně tak zdařile propojí suroviny v nejrůznějších salátech.) Smetanu jsem taky vypustila a pro zvláčnění (asi tak - dala jsem odhadem, řídíc se heslem "přiměřeně" :-) lžice oleje. (Protože nejsem bio nazi, dala jsem normální stolní. Na kokosový jsem neměla odvahu. :-) Olej možná nemusí být, když použijete dvě balení cottage.
  Připisuju na seznam dobrot k brokolici zapékané s těstovinami (to je tak, když se vám nechce kupovat uzené a prznit šunkofleky levnou uzeninou nemáte zájem :-) nebo smíchané a přelité sýrovou omáčkou. :-) Kdo nemusí být zase tak zdravý, brokolici osmaží. :-)

  S přeleželou ofinou nevyhnutelně vypadáte jako debil. Zásadní poznatek tohoto úterý. :-)

  Maminka zakoupila chilli omáčku. Což neměla dělat, protože od té doby si stabilně dochucuju pokrmy na level "plameny šlehající z hrnce". Pálivé je zdravé, víte, že kapsaicin zrychluje metabolismus a má příznivý vliv na zažívání?

  17.1.2014

  Boží voňavá mýdlíčka, sprcháče, soli, šumivé koule, peelingy a nepostradatelné balzámy na rty. Doma toho máme asi tak tuny. Baví. :-) Maminka donesla vzorek šamponu se slovy, že ho mám vyzkoušet a potom jí říct, jak mi sedl. V tomto směru se úkolu pokusného králíčka ráda zhostím.

  Jo, králíci. Zjistila jsem, že mé zakrslé králičí zlato má spotřebu krmení asi jako průměrná malá králíkárna... Koupíme výživnější granule. (Složení toho, co dostane ona, zkoumám ještě podrobněji než u poživatin, které si kupuju já.)

  Některé humanistické ideje jsou zhola zbytečné. Cesare Beccaria promine.

  Přestat mít urputnou potřebu si něco dokazovat je super.

  Když se oprostíte od toho stupidního, lacině prvoplánově provokativného videoklipu, tak je Wrecking ball překvapivě dobrá a poslouchatelná záležitost. Miley očividně vyrostla ze střevíčků dětských Disney hvězdiček do talentované mladé dámy. Je smutnou realitou současného hudebního marketingu, že aby si vás (po právu) někdo všiml, musíte buď vypadat dostatečně šíleně nebo se přinejhorším svléknout.

  15.1.2014

  Spím v božím tričku. Růžovém. :-)

  Pošmourné odpoledne je ideální na to, strávit ho bez výčitek doma. Mám v plánu dát šanci alespoň pár epizodám Sexu ve městě. :-)

  Atrey je pořád dost sexy. :-)

  14.1.2014

  Když vám začne zlobit počítač, tak můžete...
  ...se rezignovaně smířit s faktem, že odnesete notes do servisu a místo parády z uškudlených peněz zaplatíte opravu.
  ...za tichého nadávání a brblání, že co zvládne technik za deset minut práce (a taxu několika set korun) umíte vy taky a přičinlivé snahy vaší maminky dodat vám číslo na počítačovou pohotovost, se ponoříte do hlubin světa jedniček a nul a začnete zjišťovat, kde je problém. A protože nejsem žádné máslo, došlo i na luxování ventilátoru. :-) Umím nakódovat web, sáhnout do php skriptů i opravit počítač. Jsem děsně dobrá. :-)

  Zcela nečekané benefity braní zinku: řasy jak mrkací panna. Na délku nebo hustotu jsem si nikdy nemohla stěžovat, ale patrně mi začaly o něco méně vypadávat. Tak tohle jsem zrovna nečekala. (V pozitivní účinky zejména na nehty stále věřím.)

  Facebook je neutuchajícím zdrojem (decentně) škodolibé zábavy. :-) Protože na internetu se o lidech dozvíte víc, než by vám řekli do očí i jako vaši nejlepší přátelé. Nu... :-)

  Možná jsem chtěla ještě něco dodat, ale tak příště. :-)

  10.1.2014

  Svetr jsem si nekoupila. Poslední a ne v mojí velikosti. Mrzí mě to o trochu míň, protože jsem si ho šla alespoň vyzkoušet "kdyby náhodou". Velikost 34 jsem kupodivu i dopla, ale i tak bych potřebovala větší. (Jinak by mi na prsou nejspíš uletěly knoflíčky. S jistou dávkou tajené škodolibosti jsem pozorovala slečny probírající se oblečením na stojanech, jimž podle mého odhadu hrozil uletět knoflík i ve velikosti největší. No jo, prostě si neberte oblečení menší, než reálně potřebujete. Tu visačku s velikostí, hrdě hlásající, že jste se narvala do o dvě čísla menšího oděvu, nosit na svetru stejně nebudete.)
  Tak trochu mě to potěšilo, ačkoli tuším, že za fakt, že se tu vejdu do konfekční velikosti S, může spíš geniální marketingová strategie výrobce, který zvedá sebevědomí puberťačkám, že oblečou nejmenší velikosti. (Jinak je to samozřejmě blbost a výrobce značení prostě posunul. :-) Jo a ten kousavý a škrábavý umělý materiál byl stejně hnus. Zas mi nezbude, než nakupovat v gothic shopech. :-)

  Nějaká prima fíčurka v Avastu mi dokonale odrovnala připojení. Zaručeně účinná ochrana proti virům: kompletní sestřelení netu? :-)

  Pátek večer a Ai pohodlně zavřená ve svém doupěti. Čas se zkrášlit a namazat si nosánek tou zelenou příšerností, co ale za pleť krásnější funguje naprosto spolehlivě.. :-) Moje dámičkovské já chodí i doma zásadně elementárně upraveno. To kdyby náhodou zazvonil třeba sexy soused (kterého nemám, ale co kdyby, že jo), tak abych se nemusela stydět. :-)

  8.1.2014

  Dospěla jsem k přesvědčení, že top sealer od Essence je báječný produkt, který je na mých nehtech ovšem úplně na houby. Nějaký zaručený recept, jak na třepení nehtů? Zinek už jím.

  Kdo si hraje, nezlobí. :-)

  Mám úžasné prarodiče. Má peněženka děkuje, mé marnivé já taktéž. Ten svetr si v Gate koupím. :-)

  Přemýšlím, jestli mi stojí za to jíst banány a bílé jogurty, nenosit růžovou, odmítat infantilní potisky a řešit, jestli ve vzorech nevypadám jako kredenc. :-)

  4.1.2014

  Utratila jsem hříšně moc v drogerii. Nepouštejte mě tam. :-) (Budiž mi ke cti, že barvu na vlasy jsem ulovila ve slevě a zubní pastu potřebuju. Boží Rimmel Apocalips sice nepotřebuju, ale CHCI. Dostatečný argument pro koupi. :-)
  A bavím se momentálně tím, že googluju fotky odstínů rtěnky, anžto určitě potřebuju alespoň jednu z řady Rimmel by Kate Moss. :-) Že už je to třetí červená rtěnka? Ne taková. :-) Když rozlišujete rajčatově červenou, malinově červenou a burgundskou, máte těžký život. :-)
  Stosedmička. :-) (Matná stojedenáctka zavržena jako příliš oranžová, jednička ze standardní řady vyhodnocena po urputném googlení jako ne příliš unikátní červená, kterou už mám, tudíž nepotřebuju, navíc s rizikem, že mi též nebude slušet. Pro mě osobně odstínově přijatelnější verze klasické červené, jedenáctka, se u nás zřejmě ve standardní řadě neprodává. Dovozcům rtěnek bych chtěla vzkázat, že si o nich myslím něco hluboce nelichotivého, pokud se u nás neobjevila rovněž čtyřka. Něco takového velmi nutně potřebuju. :-)

  V Gate jsem si koupila šátek, protože: "Jééé, s kamínkama!" a: "Ladí mi s kloboukem!" :-) Moje infantilní já je na chvíli ukolébáno. :-)

  Jsem povrchní, máte mě i tak rádi, ne? :-)

  2.1.2014

  Napsala bych, že si budu za dlouhých zimních večerů u svíčky číst a hrát si s webem, ale současné teploty moc na typickou zimu nevypadají. Tudíž v tomhle počasí hodlám trávit dny venku. Když už jsem na to vybavená a mám šálu, rukavice i teplé boty. (Šálu, rukavice i pokrývku hlavy nosím dobrovolně po mnoha letech.) :-)

  Ale jo, momentálně si připadám jako fakt úžasná ženská. :-)

  1.1.2014

  Aneb jak jsem netrávila Silvestra doma, jak jsem se bavila, hodně ponocovala a vypila novoročního turka. :-) Zážitky musejí být. :-) Jsem unavená, nevyspalá, ale mám se dobře. Konec reportu. :-)

  Tak ať ten (už) letošní rok minimálně není o nic horší, než ten (taky už) minulý.

  Přátelé, na novoroční ohňostroj fakt nebereme děti, které se po první ráně začnou bát natolik, že se rozbrečí. Když tak učiníme, nečekáme naivně, že se davem prodereme se řvoucí ratolestí v náručí pryč.
  A jednou provždy: nenoste si na podobné akce mobily a digitály. Nepokoušejte se fotit. Za podobných světelných podmínek s podobnými přístroji vyfotíte tři rozmazané žluté fleky. A moje necelých sto šedesát centimetrů (i s podpatky) měřící maličkost fakt není zvědavá na to, mít místo výhledu před očima vaši ruku s foťákem. Věřte, že bych vám tu ruku v dané chvíli nejradši urazila a brání mi v tom výhradně vrozená slušnost. (Vzkaz té blond slečně, co stála vedle mě a konstantně otravovala pokusy si ohňostroj nafotit na malý kompakt.)
  Vzkaz té milé dámě důchodového věku v elegantním kloboučku, co do mě omylem vrazila a omluvila se: nechcete dávat mladší generaci školení o slušném chování?

  Už radši ani nekoukám na položky v archivu. Už od roku 2007? To jakože fakt? Jako puberťák bych na to asi řekla: "Hustý!" :-)

  Potřebuju:
  podkolenky (s norským vzorem ideálně, protože když být za zmrzlíka, tak alespoň stylově)
  ještě jedny džíny (v černé a ideálně taky šedé)
  a stále a pořád letní sandálky, což začínám řešit už teď, protože před létem to stoprocentně nestihnu
  Pozn.: do kolonky "chci" mého marnivého já zapadá asi milion věcí z metalshopu a jemu podobných obchodů, které tu nemá smysl vypisovat. :-)

  Veselá zpráva. Teplé počasí patrně úspěšně zblblo i pokojové králíky. Ušatá líná. Potřebujeme velkou, ale opravdu VELKOU zásobu odchlupovacích válečků. Pomoc! :-)

  Mám jednu (vlastní) fotku, kterou si nechávám z pobavené nostalgie. :-)

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku