♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Prosinec '13

  archiv blogu

  30.12.2013

  O Vánocích jsem se sice nijak nepřejídala, na salát se těšila (ano, dokonce i já, dala jsem si ho vážně s chutí), nicméně začínám mít smaženého i majonézového už úplně akorát. A tak jsem plynule přešla na stravu v podobě zeleniny, rýže, ovoce a bílých jogurtů. :-) Králík žebrající o banán je mimochodem nadmíru zábavný. :-)
  Recept, jak po Vánocích neskončit se zkaženým žaludkem? Dát si, na cokoli má člověk chuť a poslouchat svoje tělo. :-)
  A už jste ochutnali Tretter's chips? :-)

  A tak si Ai chtěla v povánočních slevách koupit kalhoty. Protože v džínách je jí zima. A nekoupila. A i tak má radost, poněvadž si je nekoupila proto, že jí byly velké. :-) Věřte, že málo z čeho má žena takovou radost, jako že si něco nekoupí, protože je jí to velké. Zážitek na úrovni cca obdržení briliantového šperku, zásnubního prstenu od Brada Pitta nebo ulovení dolarového milionáře, který si vás ochotně nastěhuje do své vily v Karibiku a nechá vás disponovat jeho zlatou kreditkou. :-)

  Zcela neskromně musím uznat, že nový klobouk mi fakt sluší. :-)

  Bilancovat se nebude. :-) Minimálně ne teď. Nechce se mi být nostalgická, anžto se zrovna docela dobře bavím. :-)

  Milý Ježíšku, příští rok budu fakt hrozně hodná. Zamilovala jsem se do těhle hodinek. Dík. :-) To abych začala už od ledna šetřit. :-) Skandinávský smysl pro čisté linie a minimalismus se fakt nezapře. Michael Kors si své hodinky může strčit... vyvítekam. :-)

  25.12.2013

  Letos nebyl kapr. Nepeklo se cukroví. Hystericky se neuklízelo. Štědrý den byl trochu hektický, nestandardní a na pokračování. :-) Jediným a nejzávažnějším důvodem, proč se dohadovat tak stala barva žárovek na vánočním stromku. Přesto nebo možná právě proto jsem měla hezké Vánoce. Po hodně dlouhé době. Protože stačí slevit z toho, co nemusí být. A užívat si klid. A místo leštění oken a pečení patnáctého plechu poslouchat lidi kolem sebe. A udělat jim radost. Dospívám a stárnu? Na Vánocích jsou fakt nejhezčí tyhle nemateriální věci. :-)

  J. se mě (neúspěšně) pokouší přesvědčit, že Žolíky jsou bezva způsob trávení dlouhých zimních večerů. :-) Za rok dostane J. od Ježíška Scrabble. :-)

  A dostala jsem spoustu kosmetiky, kterou budu spotřebovávat asi do příštích Vánoc. Konečně mám na zimu klobouk a teplé šály. A peněženku podle svých představ. A už jsem říkala, že moje oblíbená barva je fialová? :-)

  Když zjistíte, že některé lidi rozervaná puberta nepustila ani po dvacítce. A máte takového notorického depresáře v přátelích na Facebooku... a jste podobně cynická hyena jako já, tak se nad jeho statusy fakt škodolibě tlemíte. :-) Protože Vánoce, svátky toť všeobjímající lásky k bližnímu, neasi. :-)

  18.12.2013

  Ale jo, docela si ten Advent užívám. A kdyby náhodou ne, pořád je v lednici víno. Teda sekt. Víno nepiju. :-) A v krabičce spousta kvalitní čokolády. Čokoláda vyléčí všechno. :-) A narozdíl od chlapa na ni není třeba žárlit. No nic, taková interní poznámka. :-) Možná stojí za to zalitovat, že nepečeme cukroví, tudíž není důvod kupovat rum. Láhev poctivého Tuzemáku je také zajisté mocným nástrojem k řešení čehokoli. :-)

  Králík se naučil otevřít si zatahovací dveře v kuchyni. Potměšile prchající ušatec tímto baví celou rodinu. :-)

  15.12.2013

  No vida. Stačí dobrat pilule a týden času. A moje sebevědomí se sebralo z trosek. :-) Přestala jsem se cítit příšerně i po psychické stránce. Zase jsem to já. Zase mám chuť tvořit. A pečovat o sebe. A být za dámičku. A tak nějak vůbec celkově mám pocit, že svět je hezký. (Ehm, ne, neberu nic, proč? :-) Hormony jsou fakt mocné. :-) A péče je úplně na h... na houby. :-)

  Na etalonu sladkosti vede Nutella. Zanořila jsem lžičku a... utrpěla pocit, že mi asi vypadnou zuby. Nedobré to je a dobře vím, proč to nejím. Neměla jsem být zvědavý čumák. :-) Lidi, to je snad jenom obarvený cukr, ne? :-) Pamatujete reklamní masáž raných devadesátých let, která se nás pokoušela přesvědčit, že chléb namazaný Nutellou je fakt zdravá snídaně vhodná pro děti? Přiznejte se, kdo jste to s tím chlebem zkoušel jíst. Já! Ehm. :-)
  Jo. Až budu mít děti, určitě nebudu mít televizi. Bude ze mě hysterická bio matka, co cpe děti naklíčenou pšenicí. :-)

  "To ti posílá babička," zubí se J.
  A tak jsem obdržela již třetí tabulku čokolády. :-)

  12.12.2013

  Protože mám jen tak chuť si sepsat seznam svých materiálních přání.

  Takže:

  Tohle boží sako. Protože sehnat vypasované sako je umění. I když ta cena je opravdu děsivá.

  Klobouk. Protože klobouky miluju a klobouků inspirovaných pánským stylem není nikdy dost. :-)

  Kabát. Protože mám jenom jedno: velké obdivné "ááááách". Dělá nádhernou siluetu. Tak až budu velká a hrozně bohatá.

  Šála. Protože mi konečně došlo, že na zimu je dobré mít krk v teple. A že ho lze mít v teple i když nebudu nosit hnusné kousavé šály. :-) A protože tohle už by šlo, aniž by můj účet zcela finančně vykrvácel. :-)

  Bunda. Aka zcela vážný adept na psí oči a žádost o obálku, až se mě bude babička zase ptát, co chci k narozeninám. :-)

  A libůstka na závěr. Kabelka. Aby to byla ospravedlnitelná koupě, musela bych na plesy chodit asi tak pětkrát do týdne. Ale není krásná? :-) Eventuálně bych mohla vyrážet s tímhle překrásným krajkovým paraplíčkem. :-)

  Ujetý vkus jsem nikdy nepopřela. :-)

  Když se nestíháte namalovat a učesat a nechcete tak úplně děsit své spoluobčany, schovejte se prostě pod klobouk. :-) Efekt "upravená mladá dáma, co jí není úplně fuk, jak si vyrazila ven" zaručen. :-)

  10.12.2013

  Co chceš teď absolutně nejvíc? Jeho... Sakra.

  Neviem byť sám...

  Zvykla jsem si na pocit, že dřívější vlčice samotářka najednou někoho intenzivně potřebuje. Nejspíš si nikdy nezvyknu na pocit, že tato touha eskaluje a já ho potřebuju víc a víc. :-)

  Sebevědomí zachráněno, vytaženo z míst, kde slunce nesvítí. (Tohle nebylo hezké, vím. :-) Dík, moderní medicíno. (Šlehaný cukrový peeling je /taky/ univerzální dobro. Zapamatovat. A nekupovat kosmetiku z drogerie. Díky za pozornost.)

  Jsem marnivá a malicherná. Co má být? Taky mě patrně pan Božský má rád i zcela iracionálně se chovající. Pokud ne, statečně o tom mlčí. :-)

  Chce se mi začít naléhavě přesvědčovat nevím koho, že opravdu potřebuju být s ním. Bizarní situace.

  9.12.2013

  Kombo nevhodných antikoncepčních pilulek, značně zhoršeného PMS a silných antibiotik. To se fakt může povést si pořídit jenom mně. Věřte, že je to dost masakr.

  Doma se množí spousta roztomilých zbytečnůstek jako peelingy, soli či úžasně voňavá, roztomile vypadající malá mýdla. :-) Nikdy jsem si na podobné věci příliš nepotrpěla, ale začínám si pěstovat iracionální úchylku na cokoli, co krásně voní, roztomile vypadá a je vlastně postradatelné. :-)

  Ale jinak to vypadá, že už konečně bude snad taky líp.

  Moje vize lepších zítřů se jmenuje pan Božský. Moje víra v to, že svět se točí správným směrem a všechno je, jak má. Podivně rozkolísaný holčičí svět urovnává jeden jediný muž do těch správných oběžných drah.

  6.12.2013

  "Měla bys jíst jogurty..."
  A protože jsem sladkým okázale pohrdla, tak jsem dneska měla cereální sušenky a bílý jogurt. Naše bio z Billy, pro zájemce, kteří by ho chtěli otestovat. Můžu doporučit, dobré to bylo. :-) Na privátní supermarketovou značku až nečekaně. Už dlouho jsem jogurt neměla. A už mi ty pseudoovocné břečky, co chutnají jak umělá hmota, nesmí přes práh.

  Že se antibiotika nemají ráda s účinky antikoncepčních pilulí je v mém případě evidentně dobře. Přestala jsem se osypávat. Že na atb krom alkoholu možná nesmím ani kyselé, ani mléčné výrobky, to hodlám řešit, až se případně osypu zas. :-)

  K Mikuláši jsem obdržela čokoládu. Asi vypadám podvýživeně. :-)

  4.12.2013

  Z ordinace jsem dnes vyplula vesele s receptem původní antikoncepci. Nečekaně. Ani to tolik nebolelo. Win. :-) By the way: Rimmel skin match je skvělý korektor. Důkladně otestováno a pevně doufám, že už ho nebudu tak intenzivně nikdy potřebovat. Ať je HA jaké chce svinstvo, upřímně mě to nezajímá. V určitých ohledech odmítám dospět a chovat se jako velká a rozumná holka.

  Nějakou záhadou tvoří většinu mých bot boty na podpatku. Placaté už mám jen baleríny a Steely. :-) Tenisky nevlastním pro jistotu žádné. :-) Ne, nemám tušení, kdy se to stalo. :-)

  Tak, teď už jen počkat, než mi moderní medicína opět zachrání sebevědomí.
  A pak si, to mi věřte, milé děti, s gustem koupím Rimmel Apocalips (odstín Apocalyptic mimochodem - boží barva). :-)

  3.12.2013

  Při pohledu do zrcadla se mi chce brečet a moje sebevědomí se odporoučelo k záporným hodnotám. Doma se přestali ptát, co mi je a přestali zjišťovat, proč nemám náladu. Začali mě místo toho tiše obcházet se soucitnými výrazy. Když vás do toho zmítají záchvaty zimnice a bolí hlava, protože máte v sobě čtvrtou dávku antibiotik... Trudnomyslně jsem se otázala, zda nemůžu zbytek platíčka oněch proklatých antikoncepčních pilulek prostě hodit do koše. Nechce se mi být pokusným morčátkem a jako nejzazší variantu si chystám jít vydírat svou kožní.

  Upřímně doufám, že se budu těmhle postům brzo smát. Vy se smějte klidně už teď. Kdo nezažil, neuvěří.

  2.12.2013

  Vyrábím imaginární "určitě vyzkoušet" seznamy pečující kosmetiky. Přestože jsem už napřed přesvědčená, že jsou to vyhozené peníze. Hormony neošidíte. Pohled do zrcadla mě každý den vrhá do hluboké deprese. Studentská pečeť už došla. (Nedošla, sežrala jsem ji.) Nyní si míním duševní bebíčka léčit tou krabicí Lindt bonbónů. :-) Hodlám na chvíli nepřemýšlet o úzkých džínách velikosti M. :-)

  A taky mám chuť na langoše. Budu se chvíli tvářit, že kalorie neexistují. :-) (I za tohle beztak můžou hormony.)

  Marně přemýšlím, kde jsou hranice sebeúcty, hrdosti a kde ješitnosti.

  Vyfasovala jsem antibiotika, urologický čaj a balení brusinkových tablet (u kterých jsem ztropila scénu, že je chci rozpůlit, což nejde). Došla jsem si uvařit čaj a statečně ho vypila neoslazený. Trudně jsem pronesla, že tomuhle by nepomohl ani panák rumu, natož cukr. Příbalový leták od antibiotik odmítám číst, protože si nehodlám kazit pondělní večer. Už tak zkažený. Nechce se mi ani dýchat.

  1.12.2013

  Jsem enormně zimomřivá. Doma chodím v teplých ponožkách, chlupatých bačkorách a hážu zoufalé pohledy, kdykoli J. jen pootevře okno. :-) Dokonce i já však venku přežiju ve vysokých kozačkách s kožichem a kabátu. Empiricky ověřeno. Jo a víte, milé děti, čeho je sezónou zima? No přece medoviny, mňam! :-)

  Prorokovala jsem, že se ze mě stane hormonálně nestabilní troska. Už je to tady. Zhoršená pleť, permanentní bolesti a nálada na bodu mrazu. (Což nevím, jestli je svébytný symptom nebo pouhý důsledek výše uvedeného. Komu by taky bylo do smíchu, když je mu blbě.) Nicméně si jdu hned příští týden pro nové pilulky. Doufám, že to nebude ještě horší. :-) Moje rodina si se mnou fakt užije. Pozitivum dne? Zřejmě jsem natolik nesnesitelná, že králíková uznala za vhodné mě nedráždit a nezlobit a chová se slušně. :-)

  Králíková se chová slušně... až na návštěvy veteriny. Veterináře bytostně nesnáší a dává to najevo kopáním a hlasitým vzteklým dupáním. Máme mladého a sympatického veterináře. Už si nás dokonale pamatuje. ("Jo, vy jdete s králíkem. Jasně, Nelinka!" :-) Jsem tam nejspíš zapsaná jako "ta slečna s tím šíleně vzteklým zakrslíkem". Pokaždé se propadám studem. :-)Ten trapný moment, když se vás ptají na jméno a vy váháte, jestli vaše nebo zvířete. :-)

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku