♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Říjen '13

  archiv blogu

  31.10.2013

  Limitované edice čokolád jsou mor. A jablečný Staropramen fakt není dobré pití. (Ale máte bod za přírodní sladidla. Aspartam je hnus.)

  Děti na stráni hledaj fialový krávy... :-)

  Když se s K. na icq přeme o původ Jesenky a Pikaa. :-) (Nostalgické vzpomínky na děství. Poznámka: koupit si Kinder vajíčko! :-)

  29.10.2013

  Nemám tam fotku ani dvacet čtyři hodin a už mi píší cizí kluci. :-) Zcela malicherně mě to potěšilo. (No co, potřebuju si s tím pupínkem na tváři trošku přifouknout sebevědomí.)
  Jo, vím, že si vůbec nemám na co stěžovat. Že jsou na tom někteří "hrdí" majitelé akné o dost hůř. Ale vykládejte to mému vysoce ješitnému já, které se naučilo řešit rtěnky, podpatky, klobouky a jiné životní radosti. Poznámka: koupit v Takku ten šátek? Sice jsem vždycky říkala, že nenosím žluté zlato a nekombinuju bílé a žluté kovy... Nutno dělat si pravidelně radost. Jsem marnivá, no.

  Až budete nadávat na výsledky příštích voleb, vzpomeňte si na ty letošní. Dobře vím, proč se do internetových flamewars na téma volby téměř nezapojuju. Je to pořád to samé. :-)

  28.10.2013

  Jaká je účinná terapie proti potřebě si koupit v supermarketu zbytečné sladkosti, které normálně nejíte, jen proto, že je v tom regálu vidíte? Jít předtím do obchodu s oblečením. :-) Blahoslaveny budiž všechny obludné betonové chrámy konzumu, které mají otevřeno i ve státní svátek. :-)

  Kozačkový epic fail. Ehm. A stejně jsou Steely ty nejpohodlnější boty na světě. :-)

  Už dávno mě neoslovují muži ve věku mého otce, ale musím uznat, že někteří mají přece jen skutečné charisma. Čímž opravdu myslím kouzlo osobnosti, nikoli kouzlo sedmimístného zůstatku na bankovním účtu. :-)

  Jsem fakt ráda, že Božský má pochopení i když jsem lehce nepříčetná. :-)

  Ze skříně jsem vytáhla tričko, které mám už fakt moc let. Mám konfekční velikost, jakou jsem měla naposled ve čtrnácti. Bingo. :-)

  Tenhle web byl asi to poslední, co mě ještě svazovalo s minulostí. Radikálně odlišný koncept i vzhled jsem nejspíš (symbolicky) potřebovala. Ehm. No jo, nejsem asi tak zcela normální. Ale když už si tu ten svůj blogísek tak hezky piplám... :-)

  Taky jste měli v telecích nácti svůj pubertální protestsong? :-) (A jo, pořád si ještě myslím, že větné rozbory jsou dost naprd. :-)

  Česká rocková scéna začala mířit do pr... ve chvíli, kdy Láďa Křížek založil Damiens a Michal Kocáb se začal cpát do politiky.
  Starý dobrý Pražský výběr.

  27.10.2013

  Jakožto celoživotní jedináček jsem vyzískala dva nevlastní sourozence plus širokou rodinu. :-) Ale je to docela legrace.
  Nadmíru vtipná story: Ai drží v náručí desetiměsíčního prcka a dělá na něj: "Kuk na tetu!" :-) Jsem proslulá tím, že děti mám ráda tak na česneku. Vždycky jsem si myslela, že to s dětmi fakt neumím. Asi stárnu. :-) A Božský se královsky bavil. :-) Poznatek dne: batolata a zakrslí králíci mají překvapivě mnoho společného. True story. :-)

  Nemuset se malovat a strávit pohodové nedělní odpoledne schoulená na pohovce s knihou a v chlupatých bačkorách má taky něco do sebe. :-)

  Zato jsem dvě hodiny poskakovala okolo klece se smetákem a hadrem. Nepotěší. Králík má o frekvenci čištění své ubikace vlastní, zcela svérázné představy. :-) Poučení z krizového vývoje? Morče!! :-) (Ideálně plyšové... :-) Nevěřte tomu, že něco tak malého a roztomilého je hloupé. :-) Můj králík se suverenitou starověkých despotických monarchů opanuje celou domácnost.

  24.10.2013

  Na večeři chleba s margarínem a jarní cibulkou. Ne, že bych věřila devadesátkové osvětové reklamní masáži o tom, jak je Rama zdravá. A ne, že bych podléhala konspiračním teoriím o tom, že margarín je z ropy. :-) Nejsem dřevorubec, abych si standardně mazala na chleba tlustou vrstvu másla. :-)

  Divoký anděl dosahuje na etalonu trapnosti pohledem mých třiadvaceti let ještě vyšších hodnot než před x lety, když to běželo poprvé. (Je to ještě možné?)

  Já pořád říkám, že se tu nemáme zas tak špatně. Vzpomeňte si na to, až budete nadávat před volbami (a po nich). :-)

  Na fotkách z puberty sice vypadám jak Michelinek, ale alespoň jsem se odmítala fotit nenamalovaná, čili nemám hmatatelné vzpomínky na svoji šílenou pleť. :-) Narcistně se sama sobě na současných fotkách líbím. :-)

  22.10.2013

  Objednala jsem se k zubaři. Na únor. Ehm. Co z toho plyne? Zubařů je málo, studujte stomatologii, milé děti. Perspektivní obor. :-)

  Úkol pro nejbližší týdny? Ochutnat všechny limitky čokolády Milka. Ještě nevím, jak se to slučuje se snahami o jakž takž rozumné stravování. :-) Hřešit je občas třeba, no. :-)

  Venku je nefalšované babí léto. Na konci října. Baví. :-)

  A dáme si devadesátkové retro: pamatujete si na Gumídky, kteří pili hopsinkovou šťávu? :-) (Aneb časy, kdy éterem šrotoval Hrobař, Terezka řádila v ESU a teenageři používali pozdrav "čágo belo, šílenci". :-)

  21.10.2013

  Trochu mě mrzí, že jsem si zpětně nearchivovala (pečlivěji) všechny designy, které se tu nějakou dobu ohřály. Pár záloh mám porůznu rozházených v počítači, možná se to pokusím zkompletovat a dát dohromady alespoň část. Důvod? Sebereflexe? Pošetilá nostalgie? Potřeba zasmát se sama sobě? Ujistit se, že takhle už ne? Nevím. Tehdy jsem je v návalu nadšení z novinky urputně likvidovala. Možná je to dobře a já už bych se fakt neměla vracet a definitivně se odstřihnout od minulosti. (Což zní z úst historika pěkně blbě. Jakože vývoj a tak. No nic, při pondělku mám podivné úvahy. Viňme z toho třeba rozbouřené hormony. :-)

  Bez Božského a s přehršlí času se zabývat libovolnými myšlenkami. Může z tohohle vzejít něco příčetného? Ne. :-) Osten žárlivosti? Decentně. :-)

  Víte, co se říká o těch lejstrech, že ano? Fakt nemám ráda úřední byrokracii. :-)

  Dva večery sepisuju dlouhou stížnost na život... chci zrušit svoji existenci, bylo toho víc než dost...

  20.10.2013

  Rodinná vozidla jsou familiérně zvána brouček a beruška. Ale jinak jsme fakt docela normální domácnost. :-) Což říkám s ironí pouze lehkou. Myslím, že už si fakt zasloužím trochu toho klidu v poměrně stereotypně fungující rodině.

  Najít tu správnou fialovou rtěnku je věda. Burgundské je víno, ne barva! :-) Kdo nemá fialovou, dá rudou? Možná mě zachrání ještě gothic shopy. :-) Protože předpokládám, že v Čechách asi MAC smoked purple neseženu. :-)

  Milé dámy, pokud chcete mít krásnou pleť, tak trpte. Značka: nové pilulky a PMS.

  19.10.2013

  Můj podzim znamená taky sekt a dokud to jde, dny trávené venku. A jinak naprostá domácí pohoda. :-) Možná, že tady jsem konečně opravdu doma?

  Po dlouhé době si užívám své malé sebestředné chvilky. A baví mě to.

  Můj šatník je poprvé v mém životě natolik reprezentativního charakteru, že nemusím řešit, co si obleču na promoci. Neb má skříň skýtá nepřeberný výběr natolik elegantních kusů, které bych se tam vzít rozhodně nestyděla. To je fakt divné. :-) (No dobře, lodičky mám jedny, ale to je ta známá písnička o shánění velikosti třicet pět. :-)

  18.10.2013

  Jak si rozzářit podzim? Neonově růžovým lakem na nehty! :-) Zato tady je mi v odstínech červené dobře. Útulně. Jsem blázen. :-)

  A stále mám podzim ve znamení vůní. :-) Svíčky, mýdla, balzámy na rty. Alespoň se to dá spotřebovat, takže mám argument pro to, tyhle věci hromadit, přestože je nezbytně nepotřebuju (ok, bez balzámu na rty existovat nemůžu, pokud nechci mít rty za pár dní do krve), aniž by to byly zbytečné pracholapače. :-) Studentská pečeť už došla. Očekávám, že i ta hříšně dobrá vysokoprocentní čokoláda padne brzy za vlast. :-)

  Nemyjte si vlasy šamponem jen proto, že "se to musí vypotřebovat", neb je vám ho líto vyhodit. :-) Příště v něm radši vyperu štětce (nebo nenápadně podstrčím mužské sekci naší rodiny). :-)

  O půl sedmé rozlepit oko, protože králík má ještě hlad a celkem vytrvale v kleci pohazuje s miskou, nepotěší. :-) Proč je králík inteligentní zvíře a proč jsem si fakt radši nepořídila tupé morče? Nebo psa, nějaký zdegenerovaný a přešlechtěný malý smeták... :-)

  Radost pro dnešní den? Zahojená pleť. Co to znamená? Čas vytáhnout rudou rtěnku. :-) (Poznámka: koupit si ještě švestkově fialovou. A zimní klobouk. A kozačky. Ehm. :-)

  Koupila jsem si limitovanou medovou Milku. Ještě plánuju vanilku a karamel. Hrozné prasárny. :-) Jo a pamatujete jogurt Prince a čokopreclíky? Založím nějaké hnutí za návrat těhle poživatin. Retro nineties. :-)

  15.10.2013

  J. nakukuje do pokoje a rozpačitě se táže: "Ty tu děláš něco s barvama?"
  "Ne, to je jenom lak na nehty a odlakovač." :-)
  Holčičí zkrášlovací pětiminutovka a hned vás podezřívají, že moříte byt ředidlem. :-) Vážně jsem měla otevřené okno a snažila se to vyvětrat.

  Králíci nejsou roztomilá zvířátka plnící dekorativní funkci oživlého plyšáka. Králíci jsou hyperaktivní, svéhlavé a zákeřné mrchy. :-) Miluju králíky. :-)

  Vážně nemám ráda účinky hormonů, věřte mi, milé děti. :-)

  12.10.2013

  Otázka: co tím chtěl básník říct? Odpověď: prostě se mi chtělo. :-) Červená, podzimní odstíny barev. Aailyynka se zbláznila? :-) Kytičky mi začaly jít upřímně na nervy. :-) Uvidíme, jak dlouho mi vydrží tohle. Říkám tomu soukromě "Alice in Wonderland". (To jakože motivy karet, četli jste Alenku, ne? :-) Mám bujnou fantazii. :-)

  Něžná i proradná, krutá i bezradná, plamen i červánek, ďábel i beránek, cukr i sůl...

  Jo. Miluju Kryla. :-)

  9.10.2013

  Nikdy jsem nechtěla blog. A teď ho mám. :-) Nějak jsem vyrostla ze svéřepé potřeby mít tu bez rozmyslu naskládanou celou svou existenci. Vyhovuje mi mít prostě stránku, kam sem tam napíšu postřehy o pár větách. :-)

  Můj web, moje věc. Nějak budete muset ty blbosti, co tu vznikají, přežít. Kdo nemá rád změny, toho upřímně lituju. ;-) Jo a technická: se zobrazováním Palatino linotype už si hlavu nelamte. Zrušeno. :-)

  8.10.2013

  Výsledek modročerné barvy na mých vlasech je ten, že pár dní bylo fialové všechno v mém okolí, neboť barva zdařile pouštěla a teď už mám ve vlasech zase normální černou. :-) Asi jsem se po několika letech (a u krku několika obarvených triček) v červené měla poučit, že? :-)

  Vonná svíčka a čokoláda. Zahájila jsem podzimní idylku. :-) (Jo, je mi jasné, že tu Studentskou pečeť nemusím sežrat na posezení. :-)

  Jo, v podstatě se mám hezky. :-)

  Provozní info: nemám nejmenší tušení, jak se na neWindowsích OS chová tak obskurní písmo jako je Palatino linotype (viz nadpisy jednotlivých sekcí). Pokud vám to blbne nebo vám to esteticky trhá oči, hlašte se. :-)

  7.10.2013

  Studentská pečeť. Uá. No, v F&F už se vejdu do konfekční velikosti S (což je pochopitelně blbost, ale potěší). :-) Švestky už zdárně došly. :-)

  Číst si po sobě zpětně v archivu některé zápisky je nanejvýš zábavné. :-)

  5.10.2013

  Filosofická otázka: k čemu je tohle dobré? Nakousaná buchta, obal od Studentské pečeti, nějaký blivajz zasypaný sýrem, který je sice možná reálně poživatelný, ale prezentace si nijak nezadá s Mimibazarem. (Vyfotit jídlo tak, aby nevypadalo, že už ho někdo jednou vrátil, je zatraceně těžké... Prohnat to instafiltry mu fakt estetické body navíc nezajistí.) Kafe included, chybí sice obligátní cool Starbucks kelímek... Kdo mi vysvětlí, proč tohle někdo dělá, má u mě bludišťáka. :-)
  Chcete taky vidět moji snídani? Mám boží fialový hrnek s puntíky. :-)

  Ach ty střety s realitou. :-)

  4.10.2013

  Retrospektiva. Je to zvláštní. Už nerozumím té, která to psala. A s divně uspokojujícím pocitem si myslím, že je to dobře. Online dokumentovat svůj osobní vývoj je místy trochu psycho. :-)

  Proč je dobře měřit jenom necelý metr šedesát? No přece proto, že i když si vezmete dvanácticentimetrové jehly, vypadáte stále jako křehká princezna a ne jako žirafa, co většinu chlapů o hlavu převyšuje. :-)

  Některé věci jsou asi přece jen příliš osobní na to, aby tu byly.

  Milé děti, nenechávejte si na Facebooku veřejně jakékoli fotky. Škodolibé hyeny z nich totiž budou mít opravdu radost. :-) (Ze svatebních fotek mojí bývalé spolužačky by se Adě z Módního pekla ježily chlupy na zátylku. Je tam všechno. Kanýrky, mašličky, volánky, kudrlinky, obručová sukně. Dámy, v levných šatech z půjčovny to za princeznu nejde... To až si nějaký blázen bude chtít jednou vzít, tak... se budu vdávat v šatech od Riwy. Chci se vdávat minimálně třikrát. :-) Všichni právě teď pochopili, že vypadat jako zdrclá šlehačka na dortu netoužím, že jo? :-)

  3.10.2013

  Bezsilikonové šampony jsou univerzální dobro. Konečně to zase vypadá, že mám o půlku víc vlasů. :-) Jo a není dobrý nápad mýt si dětským šamponem vlasy po barvení, anžto vám z vlasů prakticky nic nedostane.
  Pomáhá vitamín B na růst nehtů? Pokud ano, tak stoprocentně nepomáhá na stav pleti, spíš naopak. Dilema.
  Nemám ani trochu náladu se zabývat ničím důležitějším, než jsou podobně povrchní hlouposti. Tak.

  Web by měl být konečně opět po pár dnech plně funkční. Všechny zbývající chyby jsou tedy nezáměrné, vzniklé mou nepozorností. Ocením tedy jakékoli info, pokud na něco nefunkčního narazíte.

  2.10.2013

  Nálada na přes držku trvá. :-) myslíte, že se to pořád ještě dá svést na hormony? Domnívám se, že na hormony se dá svést naprosto všechno čtyři týdny v měsíci. :-)

  Pokud se vám zdá, že tu něco nefunguje, jak by mělo, pravděpodobně je to v pořádku, protože s webem zase trochu experimentuju. Pokud se vám zdá, že to v pořádku přece jen není, dejte mi vědět. Je možné, že jsem něco přehlédla. :-)

  Jo. Ta javascriptová blbost nahoře tu taky nějakou chvíli zůstane. Už proto, že jsem se zařekla, že to prostě rozchodím, když jsem to vymyslela a po urputném boji se povedlo. Jsem na sebe hrdá. :-) Takže až do odvolání, až mě to zase přestane bavit. :-) Protože bez povoleného javascriptu si archiv tak jako tak nepročtete. :-) A já taky ne, tak mě ušetřete obezliček jako zákaz pravého tlačítka myši, ať nemusím nadávat, proč se mnou nekomunikuje vlastní web, až na to zapomenu. :-)

  1.10.2013

  Definitivně podzim.

  Ať žijí hormony. Fakt velká legrace. Nebo že by na mě lezla potřeba zimního spánku? :-)

  Moje existence mi teď připadá jako složená ze zástupů jednotlivých drobných křivd. Rozehnat čokoládou se to nedá. Kafe došlo.

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku