♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Září '13

  archiv blogu

  30.9.2013

  Mít vlastní prostor k vylití srdéčka se ještě pořád místy jeví jako docela dobrý nápad. I pro velké holky. Hormony neboco...

  Být holka je super. Jste krásná (taky axiom, když náhodou nejste, pořád máte šminky a vysoké podpatky) i když neumíte parkovat, postrádáte orientační smysl a nemáte ponětí, na co je v autě převodovka. Od chlapa se vždy očekává racionalita, schopnost se okamžitě rozhodovat a vědět si v každé situaci rady. :-) Je krása žít ve světě, kde vám někdo opraví kapající kohoutek, zachrání data z rozbitého počítače a přivrtá poličku, zatímco vy se dojímáte u reklamy na prací prášek. (Berte mě s nadsázkou.)

  Čas vytáhnout drobnými životními radostmi proti podzimní depresi? Zřejmě.

  29.9.2013

  Existují věci, které mě ještě pořád dokáží poměrně spolehlivě vyvézt z míry. Utěšuju se tím, že je to normální. :-)

  Intenzivní potřeba být s panem Božským? Stále. :-)

  28.9.2013

  Modročerná není příliš modrá... zato se neomylně ocitá na zemi, na rukou, na obličeji a vůbec všude, kde vytváří obratem inkoustově modré skvrny zcela neomylně. :-) Ponaučení: neměnit nic, co funguje? Ale co, měla jsem chuť na něco nového a možná si příště na hlavu naplácám pro změnu fialovou. :-) Axiom: svou přírodní barvu nechci. :-) Barvení může sebevíc ničit vlasy a může být sebevíc otravné už za dva měsíce řešit odrosty, ale jsem skálopevně přesvědčená, že mi má přirozená barva nesluší.

  Občas mi připadá, jako by Božský vypadl z nějaké příručky Jak se chová/co říká správný chlap. :-) Prostě dokonalý. A asi mě zabije, až si tohle přečte. :-)

  Já tenhleten mainstream moc nesleduju, takže poněkud se spožděním: Charlie Straight - Coco. :-)

  27.9.2013

  Richard Strauss, Also sprach Zarathustra (balzám pro uši). Užijte si. :-) (První minutu a půl samozřejmě všichni znáte. :-)

  Jsem akční a moc se nezdržuju doma. Baví mě to. Alespoň tedy pokud a dokud ještě počasí dovolí. Fajn. :-)

  Možná není dobrý nápad si zkoušet barvit hlavu před promocí. Kdyžtak budu mít na doživotí veselou vzpomínku na vlastní promoci a velmi vtipné fotky. :-) Doufám, že mi ten zázrak nesežere vlasy.

  Prozření ohledně domácího mazlíčka: "Měla jsem si pořídit plešaté morčátko..." :-)

  26.9.2013

  Bambucké máslo je univerzální dobro. Kam se na balzám z něj hrabou tyčinky z drogerie.

  Jo, ta javascriptová machrovinka vpravo tu nějaký čas zůstane. Že jsem vždycky odmítala jakoukoli formu komentářů? Já vím. No, tak než mě to zase přestane bavit. :-)

  Už dva týdny mi tu leží nerozdělané tři tabulky čokolády. Zato švestky jsem už skoro snědla. Typické. :-)

  23.9.2013

  Soužití s králíkem je legrace. :-)

  Zakrslý králík sedí v otevřených dveřích koupelny a s velkým zájmem mě pozoruje. :-)

  Vyhrabaný záchod může znamenat:
  a) mám hlad
  b) nudím se a chci ven
  c) chci se přitulit
  d) je to špinavé
  No a vy hádejte. :-) A pak, že králíci jsou hloupá zvířata. Králík je kámoš, ne žrádlo... :-)

  Jo, ještě pořád mě nepřestalo bavit to tu překopávat. Užijte si to. Taky se bavím. :-)

  22.9.2013

  Nepouštějte mě do Tesca. :-) Mám (další) svetr (který tak trochu potřebuju, protože mám tristně málo věcí na podzim a zimu) a košili, kterou nepotřebuju vůbec, ale nemohla jsem ji tam zkrátka nechat. Jo, pořídila jsem si bílý svetr. Já. :-)
  V F&F se dobře nakupuje. Inspirace právě aktuálními trendy mírná, dají se tam sehnat univerzální kusy (letos se očividně bude nosit, krom obligátních každopodzimních divných zemitých barev, khaki, na zástupy blbek v maskáčovině se fakt těším :-), výskyt flitrů a pubertálních potisků nulový. :-)
  A ještě líp se nakupuje s konfekční velikostí M. :-) Každého, kdo bude tvrdit, že dvaačtyřicítka je nadměrná utluču posledním výtiskem Vogue. :-)

  Pokračování mise boty: mraky hnusných válenek (tak to fakt ne, nežiju na Sibiři). Steely to jistí. :-)

  Přežraná švestek. (Pozitivní vliv na pleť stále čekám.)

  21.9.2013

  Šla jsem si prohlédnout boty. Mám víceménně přesnou představu. Takže předpokládám, že zimu strávím obligátně ve Steelách. (Ty boty nekriticky miluju.) Širší podpatek (někdo fakt dobrovolně touží v zimě klopýtat na jehlách?), kožich (to mám jako zmrznout?), žádný semišový povrch (abych alespoň na kozačky nemusela dávat pozor, ať je nezničím... jo, boty do sněhu, mokra a marastu... že nechápete? já taky ne). Nějaký tip, kde sehnat pěkné kozačky? Polovysoké kotníkové boty nechci, už mám doma dvoje a byla bych s to vykoupit půl obchodu.

  Gastro guilty pleasure: langoše!! :-)

  Stojím u regálu a po sáhodlouhém vybírání (čokoláda? vanilka?) beru svíčky s vůní sušenek, co voní opravdu jak právě nazdobené perníčky. Vánoce Vánoce přicházejí... :-) Vy se smějete, ale v akčním letáku Kauflandu už fakt byli čokoládoví Mikulášové. Mimochodem: mor, choleru a černý kašel na ty, co něco podobného vyrábějí a hned vzápětí na ty, co to kupují, notabene dětem. Vždyť to se nedá jíst.

  Protože nejkratší cesta do srdce chlapa vede mezi žebrama... ostrým nožem. :-) Zvířata. :-)

  19.9.2013

  Vážení, kdo vypustil do světa informaci, že je dobré před ošetřením pleť napařovat? Horkou párou jsem si málem ožehla půl obličeje. Taky jsem si zaprasila bílé kalhoty klobásou /sobota/ a skřípla prst do deštníku /včera/. Jsem fakt strašně šikovná.

  "Jsem si chtěla původně rozdělat čokoládu... no a tak tu teď jím švestky..." :-) Švestky jsou dobré na pleť, vlasy a nehty. Tvrdí internety. :-) Pomiňme fakt, že kapalné švestky jsou dobré prakticky na cokoli. :-)

  Něco tak malého jako je zakrslý králíček dokáže vyprodukovat opravdu neuvěřitelné množství chlupů. Příště si koupím radši Sphynxe... Zakoupím česací kartáč (a Septonex neb očekávám, že to rozhodně nepůjde bez odporu). Když navíc v bytě žije někdo, kdo má půl metru dlouhé černé vlasy /já/ je to docela legrace. :-)

  Nezlomná víra v to, že zkazky o farmaceutické lobby jsou pouhé konspirační teorie, mě poněkud přešla, když po mně ta milá slečna v lékárně chtěla pět set čtyřicet korun. Ehm. :-)

  Klíčová otázka dnešního dne: věříte na boží mlýny? Nebo platí "jednou jsi dole, jednou nahoře"?

  Nobody said it was easy
  (Coldplay - The Scientist)

  18.9.2013

  Osamělá dopoledne jsou poeticky inspirující. Večery trávené při světle svíčky zase podivně uklidňující. Naučila jsem se mít ráda podzim. Můj letošní podzim je především voňavý. Svíčky, oblíbený balzám na rty, co voní jako cukrová vata a mýdla, co mi provoněla celý pokoj svěží sladkou vůní. :-)
  A co je ještě symbolem podzimu? No přece burčák! :-) Víno sice prakticky nepiju (příležitostně skleničku sektu - bolí mě po něm hlava), ale burčák na podzim je něco jako bramborový salát na Vánoce. :-)

  Jsem asi jediný člověk, který se těší na půlku ledna a na to, až mi zmizí poslední zbytky letního opálení. :-) Kterého jsem letos díky státnicím beztak moc nestihla. Podzim je pro mě znamením postátnicového klidu. :-)

  Milé děti, dejte na mě. Při péči o pleť jsou předražené krémy z drogerie úplně naprd. :-)

  17.9.2013

  Kotníkové boty na podpatku, bílé úzké kalhoty. Ještě si pořídím rudý lak na nehty (a došel mi černý), abych ladila k těm rudým rtům. Není to tak dávno, co bych takhle na ulici rozhodně nevyšla. :-) Jak se tomu říká, dospělost? :-)

  Píšu a být kreativní mě baví. Tři roky teorie se začínají úročit? :-)

  Prarodiče na venkově, díl druhý. :-) Tentokrát zahájena sezóna švestek. Jen tak. (Švestkové knedlíky nemám ráda. Jsem fakt jediná, komu ovocné knedlíky nechutnají?) :-)

  Jo a taky mám(e) novou chybovku. Stylovou. :-)

  13.9.2013

  Pátek třináctého. Checht.

  Osud má občas fakt bizarní smysl pro humor a postaví vás před nečekané situace. Aneb Aailyyn se hlubokomyslně zamýšlí.

  Doma chodím v černém a plyšových bačkorách. (A mám pečlivě nalakované nehty a občas i sepnuté vlasy.) Ať žije estetika. :-)

  Při dnešní snaze uvést pokoj do původního stavu, než se vrátí domů někdo, u koho reálně hrozí, že by ho mohla stihnout náhlá srdeční příhoda, až to uvidí, jsem klela jak pohan. Panelákové zdi jsou tenké, tak jsem zvědavá, co si po dnešku myslí sousedi. Aneb máme rádi zvířáta. :-)

  Objev dne: při použití dentální nitě vypadá člověk hrozně zábavně jako retardovaný. :-)

  12.9.2013

  Úspěšný zisk bakalářského titulu je dobrý důvod, proč být rozmařilá. Někde (ctěné čtenářstvo zalistuje) níže jsem psala o tom, že jsem se zamilovala do náušnic. No a tak je mám doma. A momentálně je mám v uších a čekám, jak se moje uši budou na stříbro tvářit.
  Našla jsem ty naprosto ideální dostatečně nápadné, dostatečně minimalistické (sklíčka od Swarovského si můžete strčit vy víte kam, dejte na mě, milé děti, 90 % těch věcí je kýč jako náramky Pandora nebo kabelky od Guessu :-), dostatečně univerzální. To je tak, když něco hledáte a máte naprosto přesnou představu o tom, jak by to mělo vypadat. (Sháním peněženku, jednoduchá, matná, kůže, žádná loga, nějaké tipy? Popřípadě rady, kde vybrakovat pánské oddělení? :-)
  Skončila tímto oficiálně moje náušnicová posedlost? Těžko, náušnic mám doma asi tak dvě kila, protože jsem nějaké zaručeně nádherné vždycky musela mít. :-)

  A teď kozačky, do budoucna sandálky, ještě jedny světlé kalhoty a odolat té spoustě krásných podzimních kotníkových bot, protože už rozhodně nepotřebuju další. :-)

  A Infadolan mi pravidelně zachraňuje život. :-)

  11.9.2013

  Nejsem si jistá, jestli sem chci kdy něco ze svojí tvorby dávat. Už nemám potřebu sdílet každou hloupost v podobě oblíbené písničky. A taky jsem skončila s výstavkou neumělých výtvorů. Jakkoli narcistní je držet celý tenhle web naživu jen na základě blogování o své existenci. :-) Je deník výrazem nejistoty nebo naopak bezmezného egoismu? :-)
  Píšu, víc než kdy dřív a chci se naučit (pořádně) fotit. (Moje dřívější fotky jsou ploché a bezvýrazné náhodné výcvaky.) Paradoxně to nemám chuť prezentovat. Přestalo mi záležet na tom, co si o mně druzí myslí? Už nepotřebuju slyšet ocenění? Jsem si jistá sebou samou i tím, co dělám? Už vím, v čem jsem dobrá a jakou cestou jít, jak se zlepšovat? Našla jsem smysl svojí existence? (Nebála jsem se tohle v souvislosti s vysokou školou prohlásit. Jsem dobrá. Přišla jsem na odvěkou otázku, kterou se trápili už starověcí filosofové. :-)

  Jsem extrémistka. Buď všechno nebo nic. Tak teď se nalézáme v té druhé fázi. A možná tyhle úvahy znamenají, že mi fungování bez Božského leze na mozek a mám příliš volného času. :-)

  10.9.2013

  Drobné denní radosti:
  horká káva (už dlouho jsem nezažila se jen tak smotat ke stolu, pít kávu a přemýšlet)
  čokoláda (protože hříchy musejí být :-)
  napsané povídky (protože se cítím kreativní a šikovná)
  moje infantilní bačkory (protože jsou pohodlné, je v nich teplo a moje infantilní já má plyšové pejsky rádo)
  drobný déšť, chladno, před kterým zavírám okno a ospalá melancholie, ale zároveň předzvěst babího léta během kterého ještě naposledy vytáhnu saka a balerínky
  stohy kvalitní klasiky (na kterou mám konečně čas :-)
  budoucí promoce, diplom a to, že jsem historik už mi nikdy nikdo neodpáře (musí být :-)
  víkendy prožité na nejrůznějších akcích využívající poslední dny hezkého počasí místo dloooouhého zírání do skript

  Uvědomuju si nebetyčný rozdíl mezi být s ním a být sama. Díky Bohu za to první.

  9.9.2013

  Hodně píšu a hodně čtu. A připadá mi to jako dobrý nápad, jak ventilovat kreativitu. Prozatím nefotím, ale všechno bude. Na EHD jsem si foťák nevzala, ale bylo to úžasné. :-) Šance tuhle akci stihnout je ještě příští víkend. :-)

  Bez Božského je můj život... zvláštní. Hlubší sebeanalýza jindy. :-)

  5.9.2013

  EHD je naprosto super projekt. Mám program na víkend. :-) Miluju kulturně vzdělávací akce. To jako abych po státnicích úplně mentálně nezakrněla. :-)

  Už alespoň přibližně znám datum promoce. Těším se. :-)

  A jinak se mám fajn. Už jsem schopná si číst, poměrně dobře spím, vnímám své okolí a tak nějak celkově se všechno kolem mě přestalo odehrávat jako v mlžném oparu. :-)

  4.9.2013

  Jsem blázen... do něj. :-)

  Nalakovat si nehty, dojít si ke kadeřnici. Zase za holčičku. Kultivace tělesna, když jsem si teď několik týdnů kultivovala duševno. A už mám (téměř) oficiálně papír na to, že jsem fakt strašně chytrá. :-)

  Už jsem říkala, jak miluju sladké vůně? Vonná svíčka a kvalitní literatura, vyhlašuju tuhle kombinaci neochvějně za svůj podzimní ideál. :-)

  3.9.2013

  Přistihuju se při zasněném zírání a připitomělých úsměvech. :-)

  Promovaní inženýři... sínus, kosínus, deskriptíva... promovaní inženýři... hlavy studované...

  Jo jo, hlava mazaná, to je kapitál, milé děti. :-)

  Essence stay with me (odstín Kiss kiss kiss). Božsky řvavá červená (fotkám nevěřit - řvavější), nemaže, neroztéká se, barví hodně, nevysušuje rty. Lepí (a taky drží). A voní jak žvýkačky. (Dříve narození pamatují Pedro. :-) Za třicet káčé jsem si nemohla neudělat v Rossmanu radost. :-) Marnivě si myslím, že mi rudé rty fakt sluší.

  Zamilovala jsem se. (Ano, já vím, že i na některé stříbrné šperky mám alergii. Pro parádu se trpí? :-)

  Devadesátky jsou s konečnou platností retro. A já už jsem asi fakt stará. :-) (Neptejte se, kde jsem tuhle obskurnost vytáhla.)

  2.9.2013

  Pan Božský mě nabíjí energií, vírou a optimismem. On je můj přístav. Můj pocit, že tenhle svět je lepší místo, než by se mohlo zdát. A když není, tak má smysl bojovat, aby zase byl. Děkuju. A neboj, zvládáš to skvěle. :-*
  Intenzivně jsem si zároveň uvědomila, jak zatraceně těžké je teď pro mě být sám.

  Venku to vypadá na pravý a nefalšovaný podzim. Horká káva a spousta kvalitní literatury coby plán na dnešní odpoledne? Fajn. :-) A jestli se na víkend vrátí babí léto, taky dobře. :-)

  Plány do budoucna? Víc psát, víc číst to co chci, víc sledovat filmy a možná i naučit se pořádně fotit?

  Jo a ulítávám si na indie rocku. :-)

  Koupila jsem si boty, které nepotřebuju, ale líbily se mi. Jsou semišové, takže vrcholně nepraktické a jsou na podpatku. Sháním kozačky (taky na podpatku). Převaha podpatkových bot v mém botníku mě začíná děsit. Koupila jsem si lesk na rty. Nebo tekutou rtěnku. Nebo tak cosi. Každopádně je to červené a koupila jsem si to podle recenzí na blozích.
  Rozečetla jsem Nebe pod Berlínem, zapálila si k tomu božsky voňavou svíčku, která provoněla celý byt. A dopila k tomu vodku s džusem. Dekadentní. :-) V rámci zdravého životního stylu jsem si koupila nektarinku. :-)

  1.9.2013

  Nemuset se učit je... divné. :-)

  Ocitám se na životní křižovatce. Teď teprve se ukáže, nakolik mám setříděné životní priority a umím se správně rozhodovat. Držte mi palce.

  Všechno jde líp, když vás někdo drží, abyste si nenatloukli. A když už si natlučete, vždycky si máte ke komu jít nechat pofoukat bolístku. Tak. Asi bych mohla oficiálně vyhlásit, že jsem se svým životem spokojená. :-)

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku