♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Srpen '13

  archiv blogu

  31.8.2013

  Praskla mi žilka v oku, udělal se mi pupínek na bradě, neustále spím a měla jsem mojito a vodku s džusem. Zážitky musí být. :-) O moc moudřejší si jako čerstvě otitulovaná nepřipadám, nevíte někdo, kdy to začne účinkovat? :-) Mám pocit, že dokud nebudu v rukou držet diplom, neuvěřím tomu. :-)

  Jediná správná odpověď na otázku: "Proč?" je momentálně: "Protože se mi chce."

  Úspěšný den. Mám sebesocializující plány na tři následující víkendy. A chci se podívat na Requiem for a dream. Tudíž mě nemůže zaskočit ani deštivé odpoledne. Tak. :-)

  Chci si přečíst Vojnu a mír. Magor. :-)

  30.8.2013

  Střípkovitě, protože některé věci nechci zapomenout...

  Kolektivně sdílená panika a věty jako: "Asi budu zvracet."
  Řešení červených diplomů. :-)
  "Jani, pravou!" :-) (Spolužačka šla jako úplně první obhajovat bakalářskou práci.)
  Ujištění vedoucího bakalářky tak nějak neoficiálně mezi dveřmi, že to vypadá na dvojku.
  Lehká úleva a pocit, že mě komise možná fakt nesežere zaživa. :-)
  Starostlivé otázky vedoucího katedry, jestli nechceme vodu a nepotřebujeme papír. (Starali se o nás jako maminka. :-)
  Soustrastné pohledy směrem ke dveřím zkušební místnosti a počítání, jak dlouho už tam nebohého spolužáka K. dusí. (Už podruhé.)
  Bušící srdce na potítku a potom při vyhlašování.
  Dojetí, když předseda komise pronesl větu, že jsme složili státní závěrečnou zkoušku.
  Pochvala od docenta K. (Jsem nečekala.)

  Jsou féroví. Vážím si jich. I docenta K. (Protože je to, mezi námi, milé děti, fakt borec.) U mnoha zkoušek se mi chtělo brečet (někdy i zvracet :-), měla jsem pocit, že to nemůžu stihnout, u státnic se za nás postavili.

  Zvláštní pocit úlevy smíšený s nostalgií. S opuštěním střední školy, které provázela euforická radost, že už jako fakt nikdy (hurá!) se to nedá srovnávat. Těším se na promoci. Moc. Ještě nevím datum. :-)

  Na chvíli se věnovat zase sama sobě. No a taky Božský, pochopitelně. :-) Děkuju za podporu, zlato. :-*

  29.8.2013

  Přežila jsem, odstátnicovala (úspěšně), neudělalo se mi zle, před komisí jsem neomdlela, amen. :-)

  26.8.2013

  Na Božském obdivuju jedno (no dobře, kecám, je toho víc, ale...): Je to citlivý muž, ale zároveň dokáže být v určitých chvílích tvrdě racionální. Božský mi bojovou morálku posiluje naprosto neprůstřelnými argumenty. :-) Tož, milé děti, všechno, co jsem si naplánovala, pravděpodobně taky stihnu. (Říká kovaný chaotik.) Tak se děj vůle boží. (Pronáší přesvědčený ateista.)
  Milá komise, ve čtvrtek dobrou náladu, smysl pro humor a dobrou vůli s sebou. Budete to potřebovat. A já? Patrně panáka. :-) (Nepiju a naše domácnost je navíc až na výjimky poměrně alkoholuprostá... :-)

  Proč si blogy píše rozervaná mládež? Proč tolik holek okolo dvacítky začalo psát o rtěnkách? Proč si ty holky myslí, že tím, že si vyfotí misku ovesných vloček, mají automaticky patent na rady o zdravé výživě a vedení life-styleového blogu? Proč se domnívají, že říkají něco objevného, hodného sdílení, co neví každý čtenář sám tak nějak logicky? Proč jsou obyčejné deníky málo cool? Diskuse vítána. :-)

  25.8.2013

  The final countdown. Blíží se to.

  Soundtrack pro dnešní den: R.E.M. - Imitation of life

  Poststrukturalismus. Zní to strašně? Strašné to je. Ale začalo mi to konečně dávat taky trochu smysl. Umřít už se mi chce jenom občas. :-)

  Aneb jak v srpnu 2013 Aailyynka psala, psala a psala, aby se ze všech státnicových stresů vypsala. :-)

  Čtu rubriky jako Zdravý životní styl&dieta na holčičích webech. A tiše se směju. Zhubla jsem dvě kila. Stres je super dieta. Přestože se v rámci zachování jakéhosi použitelného chodu mého organismu cpu kily ovoce. (No co, žít sezónně a podporovat lokální produkty je in. :-)

  22.8.2013

  Po státnicích...
  si dám kafe poznámka: konečně v klidu
  si dojdu ke kadeřnici to, aby mi to alespoň na promoci slušelo, kdyby náhodou, že jo...
  vyrazím na obhlídku obchodů protože jsem si pořád nekoupila sandálky a protože třeba slevy... jo a taky je potřeba se něčím odměnit za tu nechutnou dřinu
  rozhodně naplánovat cokoli na nejbližší postátnicový víkend protože už se mi fakt nechce trávit odpoledne doma

  Plánovat, co bude, až bude, je uspokojující a zároveň frustrující.

  Zahájila jsem misi: stihnout nestihnutelné, naučit se nenaučitelné i kdyby mě to mělo stát zhroucení. Buďto to vydržím nebo ne. :-) A doufám v dobrou náladu komise.

  Patrně nejhorší je, že státnice se nedají žádnou objektivní cestou lépe zvládnout. Jenom vydržet.

  Čímdál méně píšu a čímdál více to tu plním zoufalými předstátnicovými výlevy. Opravdu se těším, až to bude naopak. Volný čas momentálně patří do oblastí sci-fi. Volný čas s Božským? Pche. A jedno velké: ach jo.

  19.8.2013

  ku*va těžká předstátnicová chvilka (ano, přestala jsem od jisté doby používat vulgarismy, ne, jinak to nejde, tímto se omlouvám):

  Když...
  se vám chce brečet (těžko říct, jestli únavou nebo zoufalstvím).
  máte pocit, že to fakt nemáte šanci dát.
  máte žaludek jako na vodě už dva týdny dopředu.
  nemůžete spát, protože vám hlavou zběsile víří útržky vašich vědomostí.
  naťukáváte zoufalou smsku.

  Pan Božský na mě svým neochvějným klidem působí fakt blahodárně. Je fajn mít se o koho opřít. Mít někoho, kdo vás nenechá si patřičně vymáchat čumák v těch nejhlubších stavech zoufalství a kdo ve vás věří víc, než vy sami. Děkuju ti. :-*

  Ještě než všechny ty knihy vrátím, nafotím (si) tu hromadu odborné literatury. (Celou jsem si ji zodpovědně prošla a doufám, že to nebudu potřebovat.)

  Z původního designu už nezůstal kámen na kameni. Jen základní rozvržení s horním menu, což si hodlám nechat, neb nechci žádné záhlaví. :-) Doufám, že vás bílá baví tak, jako mě. :-)

  Víc kofeinu. Funguju nadoraz. Buďto se zhroutím nebo to dám.

  17.8.2013

  Protože snah prorazit zeď hlavou jsem si užila už dost. Jen tak si v poklidu existovat má něco do sebe. Zamindrákovaná holčička? Taky už ne. Sebevědomá mladá slečna. Tak. :-)

  Osciluju mezi záchvaty paniky a podivným způsobem uspokojující rezignací.

  Vůbec první zápisek sem jsem napsala den před svými sedmnáctinami. Sweet sixteen? Moc ne. :-) Puberta je podivné období. Bouřlivé a zmatené. Dospěláckou sebedůvěru bych vyměnila za máloco. Svému sedmnáctiletému já rozumím, ale už s ním nesouzním. Co se změnilo? Nevím, nestačila jsem to postřehnout. :-)

  Už jsem se prokopala do renesance. Možná to i stihnu. :-)

  Možná mě svým způsobem mrzí, že jsem si nenechala zálohy ke starému uspořádání webu. Něco málo jsem vytáhla z útrob internetu. Ne, že bych to sem chtěla někdy vracet, ale dívat se zpětně na svoje dark a ívl období je docela legrace. :-) I to, jak tenhle web vypadá a jak je uspořádaný, víceménně přesně reflektuje to, jak se momentálně cítím. :-)

  16.8.2013

  Úspěšně jsem se asimilovala v paneláku.

  plusy:

  • soukromí (neodvolatelně)
  • anonymita (neznám své sousedy a je mi to fuk)
  • pohodlí (všechno u nosu)
  • kulturní vyžití (vždycky se někam dá jít, něco vidět)

  A vůbec mi nevadí, že mi nějací přiopilí týpci o půlnoci pod okny vyřvávají Pink Floyd. :-)

  Blogu jsem se několik let urputně bránila a tak ho teď nakonec mám. Změna je život. :-) Baví mě to. (A stejně nedokážu jenom nahodit Wordpress a nainstalovat šablonu.) Holčičkovsky minimalistické. Zřejmě mě to (teď) vystihuje.

  Včerejší pozdní rodinný oběd: Ai má na talíři zeleninový kuskus. Zbytek rodiny karcinogenní opečené párky. :-) Vtipné. :-)

  15.8.2013

  Stále mě baví vstávat do lehce podmračených a chladných rán. Připomeňte mi to, až budu někdy v únoru žehrat na to, kde je jaro, jo?

  Nová kulinářská obsese: celerová pomazánka. (Králík jí celer. Bohatší jídelníček budeme mít odteď obě. :-) Zní to zvrhle, já vím. :-) Je to fakt hrozně dobré. Se sýrem cottage. Mně přijde lepší, neb je chuťově nevýrazný, narozdíl od majonézy, ta úplně přebije veškerou další chuť. Pokud chcete pomazánku nazdravo a zároveň nijak extra nehledíte na kalorie, variantou je i bílý jogurt či jiný sýr. S variacemi zacházíme příčetně, nahrazování cokoli za cokoli netřeba přehánět, nejsme Jirka Babica, eidam třicítku, nízkotučný jogurt a podobná zvěrstva nebrat. :-)

  Jsem fakticky strašně šikovná. Celý web jsem úplně sama (no jo, musím se prostě pochválit), překopala do mně vyhovující podoby. :-) O tom, že některé trivality by programátor vyřešil za pět minut a mně zabraly celé dopoledne, pomlčíme. Historie se neptá jak, ale jestli. :-)

  Že mi příprava na státnice leze kvalitně na mozek, je evidentně vidět. :-) (Po odpolednách se opravdu poctivě učím, přísahám. :-)

  Tímto se omlouvám komukoli, kdo se sem pokoušel podívat včera večer či dnes dopoledne, web většinou vyhazoval chybu. :-) Nicméně vše už je v pořádku a běží tak, jak má.

  K obědu kuskus, k večeři chleba s celerovou pomazánkou. Větu: "Budu krásná a štíhlá," měním na: "Jsem krásná a štíhlá." No, nebo alespoň štíhlá, hubnout už fakt nepotřebuju. :-) A Bůh stvořil muže. Podíval se na své dílo a byl spokojený. Potom stvořil ženu, prohlédl si ji a pravil: "Však ona se domaluje." :-)

  14.8.2013

  Venku je konečně ideálně. A vůbec mi nevadí, že jsem dostala rýmu. (Protože mám v noci stále otevřená obě okna a chodím doma naboso.) :-) Zima mi vadí daleko méně než vedro. Protože pořád můžu nosit svoje boží infantilní bačkory a pít litry teplých nápojů. :-) V horku bych si přála svléct i vlastní kůži. Fakt nemám ráda pupínky, opálení a spáleniny.

  Hormonální antikoncepce je univerzální dobro. Antikoncepce nezpůsobuje rakovinu a neplodnost. Stejně jako očkování nezpůsobuje autismus a masturbace vysychání míchy. Miluju tmářské smýšlení některých medicínou zcela nepolíbených géniů. :-) Přidejte pár urban legends o vazelíně, protřepat, nemíchat, podávat s dávkou hysterie. :-) (Díky za vědu, techniku, moderní medicínu, antikoncepci a barvy na vlasy. :-)

  Nepřestává mě fascinovat vynalézavost a urputnost jakou disponuje zakrslý králíček. :-)

  13.8.2013

  Samička patřící jinému samečkovi je mnohem přitažlivější pro ostatní samečky. Chyba v evoluci? Ne, psychologie, milé děti. :-)

  Městská vyhláška praví, že volné pobíhání psů na veřejném prostranství jest zakázáno. Volat na důchodkyně a jejich neposlušné Fifinky městskou policii by mohla být fakt sranda. Můj postoj ke psům se od té doby, co jsem se přestěhovala do města, značně vyhranil.

  Ofina vyžaduje občasné samo domo zákroky. (Pokud nechcete být u kadeřníka každé tři týdny.) A tak po včerejším zásahu nůžkami vypadám trochu jako Amélie z Montmartru. :-)

  Protože mě ještě stále baví se tu v tom rýpat. :-)

  12.8.2013

  Panika kulminuje sice i nadál, ale jsem na tom v porovnání se svými spolužáky ještě dobře. A je nanejvýš statisticky pravděpodobné, že alespoň někdo z nás to udělat musí, ne?

  Dětská kosmetika je univerzální dobro. Po ničem jsem neměla v životě hezčí vlasy než po dětském šampónu. (Ač už je asi deset let pravidelně barvím.) Ruce si myju dětským mýdlem. (Patrně mě potkala reakce na chlór, ze kterého mám brutálně vysušené ruce.)

  Zpěv Lany Del Rey ztrácí bez propracované klipové melancholické image s nádechem retra dobré dvě třetiny kouzla. Škoda. Škoda, že ta holka sama o sobě má prakticky nulové charisma a celou tu auru patrně vytvořil šikovný producent. Sice to funguje, ale lístek na koncert bych si fakt nekoupila... (Na mě tedy pouze v určitých momentech, protože na esenciální depresi už si zas tak moc nepotrpím.)

  Cpát se ještě v jedenáct v noci melounem je... dekadentní. :-)

  Antikoncepční pilulky už začínají mít první průvodní veselé příznaky. Asi to snad ani nechcete vědět. :-) (A tentokrát to slovo veselé v podstatě nemyslím ironicky, fakt je to vtipné. :-)

  11.8.2013

  Státnicová panika kulminuje. Došla jsem k závěru, že to nemůžu stihnout. Tudíž jsem opustila strategii "učit se" a nastoupila strategie "modlit se" (ve vyšší mocnosti/dobrou náladu státnicové komise/obstojné otázky/to máte fuk). :-)

  Slíbila jsem si, že na jednu jedinou otázku se ho nikdy nezeptám.

  Líbí se mi Wordpressí template Manifest. A vám? To abyste věděli, co vás jednou čeká, až dostanu chuť být opravdu minimalistická. (Poznamenávám si sem, protože do záložek si podobné věci, které mě na netu zaujmou, obvykle zapomenu uložit a pak je marně hledám.)

  10.8.2013

  Poznámky chovatele: Zakrslý králíček umí kýchat a zívat. U obojího je vysoce roztomilý. Králíček je super trénink na potomka: je neskutečně mrštný, hyperaktivní a delší ticho obvykle věstí průser. :-)

  Od té doby, co jsem si koupila sako, budím údiv, že JÁ jsem si pořídila něco barevného a navíc růžového. No, vykládejte někomu, že to není růžová, ale korálová. :-)

  Nevěřila bych, že pokusit se žít v symbióze s lidmi může být tak zábavné a být sám takový problém. Nepříjemné. A nepříjemně eskalující. Tipneme si, jak dlouho vydržím být za těchto podmínek duševně příčetná? :-) A co se mnou udělá hormonální rozkolísanost? No, ještě bude veselo.

  Ve stavu hluboké melancholie na mě působí i příšerný kýč. (Tohle je přesně ten typ kapely, kde na koncertě 90 % publika tvoří holky a na pódium létají podprsenky.) Ten klip je esence. Tam je všechno. Drámo jak od Shakespeara, milé děti. :-)

  Cpu se melounem na kila. Lepší než čokoládou, ne? :-)

  9.8.2013

  Venku je nádherně. Tiše! Rozhodně tam není hnusně. Ideální teplota a pokud začne pršet, o důvod víc strávit den doma s kávou a nějakým tím hřešícím požitkem (pořád ještě mám nasyslenou jednu výbornou čokoládu). Je důležité umět si udělat za každé situace něčím radost, ne? :-)

  Baví mě (zase) psát. Ale to vám už asi došlo. :-) Všelijak, o všem. Melancholicky, ironicky. To máte, milé děti, fuk. :-)

  Aailyyn mínus Božský rovná se poměrně nanic. :-) Ach jo. :-) No nic, něco mi napovídá, že sklouznout k melancholii asi nechci, takže v tomto stavu se dál hrabat raději nebudu. :-)

  Ještě stále si přijdu v poměrně duševně příčetném stavu. Třeba to s tou hormonální labilitou vážně nebude tak zlé. :-)

  8.8.2013

  Některým mužům jejich charismatický úsměv léty nemizí. Potěšilo mě to. :-)

  Moje gynekoložka si všimla, že jsem zhubla. Naposledy jsem u ní byla před rokem. Stresová kila dělají evidentně své. Aby to nebylo tak horké, koupila jsem si následně ve městě velkou zmrzlinu. Po zmrzlině mě bolí zuby. Fail.

  Vlasy do pasu jsou v létě maximálně nepraktická záležitost. A tak nosím i na doma vysoko vyčesaný culík. Alespoň trochu to mírní pocit, že mě na krku hřeje kvalitní vlněná šála. Ostříhat? Nikdy!

  Teprve s vlastnictvím Nelinky jsem pochopila, proč je Duracell králíček. :-)

  Vrchol konzumní rozmazlenosti je když... stojíte u regálu v supermarketu, přebíráte sýry a nadáváte na malý výběr, protože máte chuť na bylinkový, přičemž žádný nemají. Ale paprikový byl taky dobrý. :-)

  Co ti chybí, holka, co ti je?

  7.8.2013

  Odborník žasne, laik se diví. Jirka Babica asi nebude recese. Slavné kombo kečup, eidam, vegeta nejspíš vážně někdo konzumuje. Foodblogy jsou vlastně forma gastronomického porna. Koukáte, slintáte, popřípadě jste znechucení, ale nemůžete si pomoct: čím bizarnější, tím lepší. :-)

  Je sranda, jak se moje zájmy posunuly směrem k povrchnějšímu psaní o jídle namísto rozervaných pubertálních světabolů. Vývoj, milé děti. :-) Slečna Ai konečně dospěla?

  Jo. Stroze bílý design plný linek mě baví. Fakt moc.

  6.8.2013

  Nikdy se ze mě nestane přírodní žena. Neobejdu se bez chemických výdobytků kosmetického průmyslu. :-) Asi je to pozitivní zjištění, ne? :-)

  Tip na smysluplný life-style blog, kde si autorka nefotí do zblbnutí snídani v podobě misky s ovocem a nechodí do Starbucks? (České módní/kosmetické/life-stylové blogy k uzoufání variují to samé. A ještě ke všemu žádná z autorek není tak vtipná, jízlivá a konstruktivní jako Ada z Módního pekla.)

  Při čtení archivu se člověk občas i zasměje. Nevím sice, jestli jsem tím, kým jsem v sedmnácti chtěla být nebo si myslela, že budu, ale jsem se svým životem spokojená. To je nějaký průvodní jev dospělosti? :-) Puberta je fakt těžké období. :-)

  5.8.2013

  Říkala jsem už, jak dobře je mít prarodiče na venkově? Domácí broskve, mňam. :-)

  Hodlám pečlivě dokumentovat své hormonální výkyvy způsobené novými pilulkami. Alespoň bude nějaká legrace, až se proměním v psychicky rozloženou trosku. :-) A třeba to bude lepší. *nemístný optimismus*

  Pokud to svědí, tak se to hojí. Nebo si to alespoň hodlám myslet. Aneb fakt si nedrápejte pupínky, milé děti.

  Stav "vypadá to tady pokaždé úplně jinak" trvá. Nelekejte se. Fakt je to normální. :-) Ai si hraje. :-)

  2.8.2013

  Ženská iracionalita v praxi: žárlit na něco, co se dozvíte od něj a to zcela upřímně a na férovku právě proto, že vůbec o nic nejde.

  Rajská v podobě omáčky s těstovinami bez masa. Gastrozvěrstvo, ale neskutečně dobré. Muehehe. :-)

  Srpen. Tak teď už je čas chytit opravdu, ale opravdu VELKOU paniku z blížících se státnic.

  1.8.2013

  Aby mi málem prošla čokoláda, to se může stát fakt jen mně. (No co, není moc dobrá, ale přece ji nevyhodím, když má trvanlivost už jen necelý měsíc. :-)

  Dvojnásobný užitek: při rozvrtávání desingu jsem našla mraky zbytečného balastu ve zdroji, co jsem tu za těch několik let nastřádala. Takže jsem v útrobách webu provedla lehký jarní úklid. :-)

  J. (s nefalšovaným zájmem, pohled upřený do ledničky): "To je pro králíka?"
  Ai: "Králík už měl. To je moje večeře." :-)
  Wannabe šopský salát made by Ai (nejím rajčata), koňská dávka cibule included. :-))

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku