♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Březen '12

  archiv blogu

  26.3.2012

  Zamilovala jsem se do značky Spiral Direct. Tak až budu velká a bohatá a budu mít na účtě přebytečné tisíce. Co znamená budoucí spuštění oficiálního českého e-shopu? No, to, že pánové, pokud máte pocit, že kolem sebe máte málo zlatokopek, tak číslo účtu obratem pošlu. Nebo adresu pro případné dárce, máte mě rádi, ne? :-))

  Dneska jsem šla z přednášky a potkala jsem slečnu, která měla neonově růžové vlasy. Mé právě probuzené nedospělé já mělo radost. Že bych si pořídila alespoň růžový clip-in pramínek? Pan Božský to zajisté nebude nijak komentovat. :-)

  Strategie "neřeš, nepátrej" je překvapivě účinný prostředek ke spokojené existenci. Tak. Asi jsem zase o něco dospěla. Odteď budu sebevědomá, vyrovnaná a emancipovaná žena.

  A ještě si dáme něco optimistického při pondělku (aby to nezůstalo jen na Facebooku). Zejména pro dámy. :-) Horkýže slíže.


  24.3.2012

  Můj život se nějak nenápadně přeorganizoval tak, že vůbec nemám čas psát. Možná je to způsobené aktuálním rozvrhem. A možná to v čase není. Možná prostě jen už nemám takovou potřebu sdílet svůj život s určitým množstvím cizích lidí. (Vím, že spousta z vás už není cizí, milí čtenáři. Ale pravda je, že s takovými máme alternativní způsoby komunikace jako je ICQ či Facebook.) Kruh se uzavírá? Doufám, že nikoli. Nu, nechci to tu nechat umřít, protože bych toho asi litovala. Tak uvidíme. Třeba mi psací nálady ještě přijdou.

  A možná, že už jsem to prostě jen přestala umět. Všímat si maličkostí kolem sebe, které by stály za zapsání. Možná by bylo fajn se to zase naučit. (Navzdory tomu nebo možná právě proto, že ty velké a zásadní věci v životě mám a jsem s nimi spokojená.)

  V životě ženy se vystřídají minimálně dvě fáze: Fáze číslo jedna je ta, kdy si myslíte, že vypadáte blbě. Ve fázi číslo dvě to víte a je vám to jedno. Vyšší level dospělosti je zřejmě schopnost navléct se do lehounce extravagantního trika, být zcela spokojená a dokázat si říct, že komu se to nelíbí, ten si může políbit šos. Zjevně jsem s definitivní platností překročila svá pubertální léta a nabyla dospělou sebejistotu. Není to špatné.
  A aby bylo sarkasmu učiněno za dost, tak ve dnech, kdy sebedůvěru nemáte, se stačí rozhlédnout po internetu a jistě najdete nějakého nevkusného blogového egomaniaka (fashion a módní bloggeři jsou studnice nevyčerpatelná), který vám ji zaručeně zvedne. :-)

  Božský má určitě svatozář, kterou mi doposud důsledně tajil. Jinak by nemohl být tak trpělivý, tolerantní, báječný a vůbec ve všech směrech naprosto dokonalý.


  16.3.2012

  "Z toho si nic nedělej, my už tam chodíme třetí semestr a taky jsme to ještě nepochopili." Aneb jak (ne)potěšit studentku prvního ročníku. :-) Ale jo. Baví mě to. Pořád ještě jo.

  Aaiyyn začíná být velmi ráda za lidi, se kterými chodí do třídy. Mí spolužáci se totiž nefňukají, jak něco nejde, místo, aby se začali učit.

  Bolest v uchu je neklamné znamení, že moje tělo se mi za nošení těch krásných náušniček z kočičího zlata (resp. stříbra) míní odměnit krví a hnisáním. (Citlivé duše prominou.) Alergie na nikl je mrcha.

  Jo. Akutní nedostatek času strávený s Božským se už zase začíná (vysoce neblaze) projevovat. Hm. Co naděláme, milé děti. :-)


  15.3.2012

  "Je tu světlo, teplo, neprší tu, dá se tu sedět a funguje tady wifi." Aneb pět důvodů, proč jít na přednášku. :-)

  "M. (informuje): My tam budeme psát test.
  A. (znechuceně): To je ten předmět, co nám hrozí, že bude povinný?
  M.:"Jo jo."
  A. (suše):"Mám dojem, že si Ř. natloukl i jinou část než koleno"
  M.: (smích)

  "Teď jsme tam byli tři. Minulý týden dvě," Ai líčí situaci na jisté přednášce.

  "Mám v sobě půl litru energeťáku a cítím se jak veverka na speedu." Chutnal jak umělá hmota. Asi jako kdyby tam minimálně rozpustili nějakou tu plechovku, do které to balí. Ale něco mi říká, že se dělají možná i z horších věcí. :-)

  Vyprudit e-shop vysoce protivným mailem, počkat se škodolibým zadostiučiněním na omluvu a velmi se ovládat a neupozornit, že na zákaznické lince by se měli ve volném čase věnovat pravidlům pravopisu. Aneb když je zákazník sviňa rýpavá naštvaná. :-)) To máte za to, kujvy kapitalistické. :-)))

  Už mám první náčrty bakalářky. Tipne si někdo, v jak dalece šibeničním termínu před odevzdáním s tím stihnu pohnout dál? :-)

  "Vzhledem k tomu, že se právě dozvídám, že Univerzita potřebuje zítra ráno místnost UA3 a nemají pro nás náhradní učebnu, nezbývá mi, než zrušit zítra předmět Úvod do vizuální antropologie, protože na louce učit zatím nelze, jaro ještě nezačalo."
  Perlička z KSV aneb s antropology je legrace. :-)

  "Máš mě rád i když tě budím?" :-) Ale jinak jsem strašně milá, fakt. :-)


  12.3.2012

  Ajaj, to už je tolikátého? Potřeba sdílet očividně klesá na minimum. Zaneprázdněnost se vyšplhala zato zjevně na maximum. No nic. Tak abyste neřekli, tak alespoň nějaké postřehy z uplynulých dní. Stejně to po sobě občas ráda pročítám. :-)

  Mám tričko, kalhoty a čepici. Jo, na stará kolena jsem si pořídila kšiltovku. Kromě toho, že ji fakt asi hodlám nosit. Je to vtipné. :-) Marnivě jsem se nechala přesvědčit, že mi sluší.

  Drahý spolužák M. mě na dnešní přednášce z dějin umění krmil mléčnou Milkou. To vypadám až tak moc hubeně? :-)

  A do toho všeho ještě mám myšlenky i na jiné (zábavnější) věci, než je učení. Nutně potřebuju Božského. :-) (A přítomné čtenáře vyzývám, aby si mysleli, co uznají za vhodné. Tak.)


  4.3.2012

  Nemám co? Seznam doporučené literatury na dějiny každodenosti. Tím pádem nemůžu co? Pracovat. *alibismus* (Blondýna ty knížky fakt nedokáže najít, krom toho, že tak zcela nepochopila, čeho konkrétně se ten seznam má týkat a co je na základě volného výběru. Aneb nedělejme si iluze, že organizační záležitosti na VŠ je možné vůbec kdy plně zvládnout.)

  První týden až prvních čtrnáct dní (v závislosti na tom, kolik úvodních hodin z prvního týdne odpadne) znamená největší zmatek a následují největší šoky. Do konce semestru obvykle člověk tak nějak morálně otrne. :-)

  Stoupající spotřeba jablečného džusu značí buď dehydrataci mého nebohého organismu nebo nízkou hladinu cukru v krvi. Obojí je možné. Piju převážně kávu a přestala jsem jíst sladké. (Výsledkem je, že ty džíny, co jsem si koupila asi tak před čtvrt rokem, jsou mi už zase volné v pase. Neměla bych si jít rozdělat tu vysokoprocentní, strašlivě dobrou čokoládu, která už tu neotevřená leží několik dní, aniž by mě výrazněji lákala?)

  A ne. Nebudu vám slibovat změny na webu. Snad kdyby náhodou, tak prostě uvidíte. :-)

  Nejspíš využiju právo na jistý počet neúčastí v semináři. Alchymistu nemůžu rozdýchat nebo mi to zkazí (minimálně) celý zbytek dne. Patrně mi taky silně klesne mínění o některých lidech. No nic. :-)


  1.3.2012

  Už jsme se psychicky oklepali. Z dějin každodennosti si teď společně děláme legraci. :-) I když je to ve čtyři odpoledne humor už kapku šibeniční. :-) Aailyyn má své spolužáky vážně ráda. Jsou zlatí.

  Zcela překvapivě se večer ze školy nevracím utahaná a totálně vyšťavená. První čtyři přednášky utečou, aniž bych věděla, jak. Jsem úchyl, který v tom stále ještě spatřuje jistý vyšší smysl. :-) (I když asi budu muset tak trochu přehodnotit své stanovisko o tom, že nejsem historik. :-) Nu což, budeme tomu říkat třeba změna priorit. :-)

  Fakt už je zítra zase pátek? Eh.

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku