♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Srpen '11

  archiv blogu

  30.8.2011

  Největší ženskou zbraní je velkorysost. Velkorysost je ctností králů (a královen), zapamatujte si to. :-) A taky stoický klid hodný císaře Nerona, když popravoval první křesťany. :-)

  Mám takový pocit, že jsem kromě telegrafického výčtu slíbila něco víc o uplynulém víkendu. :-) No, tak já to teda zkusím ještě rozvinout. Takže... (Nechce se mi spisovat souvislý post, neb to stejně nikoho nezajímá, vypíšu tedy jen střípkovitě vypsáníhodné okamžiky.)

  Pátek:
  Dva metry ode mě seděl Klauda Kryšpín. :-) Kouřil a datloval do mobilu.
  Vůbec jsem na metalové akci nevypadala stylově. Ale i v mých vysoce infantilních páskových botičkách mi bylo v noci teplo. :-)
  Zato ovládám klasická metalová gesta. Umím efektně hrozit i házet hlavou. (Důvod, proč si ještě chvíli nechat dlouhé vlasy? :-)

  Neděle:
  Jsem (pro změnu) za slečinku. Nalakované nehty a pečlivé nalíčení, které jsem ale páchala narychlo, doma nestíhajíc.
  Kultura. Památky. Architektura. Tohle mě baví.
  Opět mám, kupodivu, i vlastní fotky. Nepovažuju je za úplně nejhorší.

  Ještě úterný postřeh: byla jsem nazvána chytrou. Potěšilo mě to. :-)


  28.8.2011

  Mám za sebou pestrý víkend s nedostatkem spánku a dostatkem zážitků. A taky nedostatkem času na psaní. Takže to napravím alespoň teď. Byť poněkud zmateně, neb jsem unavená. (Nedostatek spánku prostě dělá své.) No, ale nestěžuju si. Zážitky zkrátka musí být. :-) Pátečně-sobotní noc jsem si užila. Ano, fakt chodím na metalové akce. :-) Ano, nemám úplně vymleto v hlavě, díky za optání. :-) Pověst této hudby je zkrátka třeba srdnatě bránit. :-) (Svému heavy metalovému já jsem se omluvila za to, že jsem si nevzala Steely. :-) A dneska za kulturou. Fotky z pátku nemám, nebrala jsem si foťák, fotky z neděle mám, ale ne vlastní (neb mi ve foťáku umřely baterky). Což ve výsledku pravděpodobně znamená... nic. :-) Přesněji, že sem žádné fotky nedám. :-)

  "Spolu to určitě zvládneme. Věř mi."

  A já se jdu konečně dospat. Příště snad více, lépe, podrobněji a vtipněji. :-) Protentokrát tedy jen vysoce telegraficky musí stačit, neb pozbývám sil.


  25.8.2011

  Měním názor. S okamžitou platností chci, aby tohle počasí táhlo do... tam, kam patří, to znamená do tropických krajin. Nebaví mě vypadat jako čerstvě uvařený humr. :-)) (Kromě toho mě fakt nebaví pleť v takovém stavu, v jakém je.) Popřípadě ať si tu zůstane, ale já chci jednosměrnou letenku na Sibiř. :-) V tomhle počasí se vážně nedá ani kloudně myslet. :-) Homer Simpson: "Když je mi něco fuk, neznamená to, že to nechápu." :-)

  Fail. Aailyynku napadlo si vygooglit, co znamená záhadná zkratka na tom zázraku, co si maže na obličej. SPF 15 je ochranný faktor? To znamená, že se uvědoměle mažu krémem, co požírá zlovolné ultrafialové záření, aniž bych o tom věděla? :-)) Když já opalovací krémy nepoužívám no. Tady je vidět, že na používání jakékoli kosmetiky jsem prostě moc velký pragmatik. Já si věci googluju, neposlouchám, co mi vnucují hlasy z kosmetického průmyslu. :-) Bohužel, ve slepém poslouchání mi brání vlastnictví názoru. :-) Mám mozek a nebojím se ho použít! :-)) Že by hluboká pravda o sexy mozku neplatila jen u mužů? :-))

  Tak trochu se vracím ke svým rockovým kořenům. Poslouchám Papa Roach a The Rasmus. (Sever Evropy dal světu vůbec samé dobré věci: finskou vodku, švédskou vodku, kromě The Rasmus kapely Hammerfall, Stratovarius a taky moje oblíbené finské příšerky :-))


  23.8.2011

  Pamětliva špekáčkové anabáze jsem si včera naordinovala k večeři suchou housku. :-) (Ano, jsem nepoučitelná, protože kafe mezitím stíhám pít neustále. Horké kafe. V tomhle vedru. Jsem co? No prostě nepoučitelná. Ale pitný režim se pokouším dodržovat.

  Je naprosto šílené vedro. Ale konečně je pravé léto, takže si hledím nestěžovat. Mohlo by to dokonce ještě pár dní (týdnů) vydržet. Když už mám ty prázdniny. Protože tradiční zářijový nástup do školy mě už nečeká. (Takže se budu prvního škodolibě smát všem, kdo už musí do školy naklusat. Tak.) Protože být vysokoškolákem je nesporně fajn. :-) (Základka a střední je univerzální zlo. Přestože na základce vás trápilo leda, kdo vám dá opsat úkol z matiky. Ale stejně je to peklo. Ještěže už jsem oficiálně středoškolsky vzdělaná osoba s maturitou.)

  Řekl, že jsem jeho princezna a že mě chce rozmazlovat. Nemám se skvěle? Mám. :-) (Dosaďte si dál obdivné óchání, to zvládnete sami a psát to nemusím, ne? :-)

  Měla jsem sice připravené všeobjímající moudro, které sem zaručeně musím zaznamenat, ale poděkujte mé vetché paměti, moudro nebude. :-) Vzpomněla jsem si, že to asi tak úplně moudro nebylo, protože jsem o čemsi chtěla napsat, že je to epic fail. Nu co, učiním dočasnou úlitbu mému utlačovanému optimistickému já a nenapíšu to. :-)

  No tak si to přece jen neodpustím. Sice epic fail jiného ražení, ale vlastní debility určené k pobavení ctěného čtenáře není nikdy dost. :-) Mám krásně fialový pravý kotník. :-)) (To je tak, když se někdo poprvé za letošní léto koupe a poněkud mu uklouzne noha. :-) (A to už mě dva dny bolí levá ruka. Vůbec si nejsem nebezpečná, proč? :-) Mimochodem likviduju banánky v čokoládě (asi tak po čtvrt roce jsem dostala vyloženou chuť na sladké) a po těch mě bolí zuby. :-)


  21.8.2011

  Jenom blbec (=Aailyyn) se přežere opečenými buřty, ačkoli uzeniny normálně skoro nejí. Tomu blbci je pak následně těžko. (Ano, jsem idiot a právě jsem se k tomu s definitivní platností veřejně doznala. No nic. :-) Pravděpodobně by teď mělo následovat skálopevné (čti porušené asi tak za tři dny) předsevzetí, že od teď budu určitě držet dietu. Ale zase takový idiot nejsem. .-))

  Nedělní večer po setmění a songy z rádia, které jsem rozhodně nenaladila a běžně neposlouchám, mají taky své jisté kouzlo. Beruško má... Jo a je moc fajn vědět, že existuje někdo, na kom vám záleží. A že on to cítí stejně. Děkuju.

  V hlubinách archivu (rozuměj své vetché paměti a následně nepoměrně spolehlivějšího youtube) jsem objevila další perlu - sitcom Dinosauři. (Ahoj, já jsem dítě, zbrusu nové, právě vylíhlé. :-)) Zná to někdo z vás taky? Kultovní hláška: "Nejsi máma!!" :-))


  19.8.2011

  Dokopala jsem se konečně na webu něco udělat. (Koho snad čirou náhodou update tohohle webu ještě zajímá, odesílám vás do... ne do zadních partií, ale do fotogalerie :-) Proto jsem taky nepsala. (Prostě po mně nemůžete chtít všechno naráz.) Tímto se moje aktivita do aktualizací pravděpodobně vyčerpala zase na hodně dlouho. A zůstane mi zase jen sepisování nihilistických průpovídek. Neb už zase mám všechno, jen ne sluníčkovou náladu. (Prostě nemůžu být bytostný optimista, ať dělám, co dělám.) Jo, to se holt stává i v lepších rodinách.

  Protože jsem prostě... však vy víte. No nic. :-) Tak snad přijdou i lepší časy. :-)

  Po výměně názorů s mou drahou Angie (pozn.: viz gbook) si začínám připadat jako uvědomělá, emancipovaná feministka. Jenom nevím, jestli je to dobře nebo špatně. :-) Pánové, chcete nás? (Jo, pardon, mě už vlastně teda né, no tohle až si Božský přečte... A Angie mě asi taky zabije, že ji tu nabízím, jak na trhu, promiň, kočko. :-)

  A jestli chcete soundrack pro dnešní večer, tak tedy: Arakain - Adrian (pozn.: rok 1997, malá Aailynka šla do první třídy :-) a Hladit vlasy tvý (nenechte se zmást fotkou ve videu, Arakain v původním složení, zpívá Aleš Brichta, ne Honza Toužimský).

  Zápěstí zdobil náramek z pyramid... Podivný dědictví, co z něj zbylo... Pro štěstí prsten z hadů, kterej nejde roztavit...

  Poslouchat heavy metal mi zkrátka přináší podivný vnitřní klid. (Jakkoli paradoxně to zní. Takhle muzika je zkrátka mou srdeční záležitostí.) Asi to prostě potřebuju. Mám lehce pocuchané nervy.


  16.8.2011

  No dobře, tak teda nebudu líná a donutím se ještě dneska něco napsat. :-) Vlastně je psaní skvělá psychoterapie. Začínám mít pocit, že mi lehounce hrabe. Ehm. To asi není dobré znamení. (Pěstuju si výborný samonasírací mechanismus. No paráda, jednosměrná jízdenka do vypolštářovaného pokojíčku pravděpodobně vbrzku zajištěna.) Mám chuť být nihilistická a hořce ironická.

  Přísahám, že jednou sem ty fotky ale fakt nahraju. Už jsem se k tomu skoro chystala. No.

  Pociťuji silnou nechuť ke sdílení. Ne tady, protože tady nemusím vysvětlovat, co vysvětlovat nechci. Ale v komunikaci s konkrétními lidmi. Ať v životě nebo ve virtuálním světě. Sdílím s panem Božským a tím se moje ochota otevřít se zjevně vyčerpává na maximum. Protože určitou míru sdílení k životu přece jen potřebuju a aktuálně ji mám, co se právě Božského týče, velice omezenou, trpím. (No dobře, není to tak hrozné, ale sloveso trpět zní správně melodramaticky. :-)

  Právě jsem si uvědomila, jak moc příjemné je bavit se s člověkem na stejné úrovni. (Buď potřebuju rychlý návrat pana Božského nebo rychlý nástup na akademickou půdu. Už jsem říkala, co je horší, nežli žít se zvěří, že?)

  Už nějakou dobu čtu další z řady politicky nekorektních, nesluníčkovách (ale zatraceně vtipných) blogísku a mohla bych se s tím konečně taky pochlubit. Takže 1000 věcí, co mě serou. :-)

  Je načase se jít z toho všeho pořádně vyspat. Dobrou noc všem.


  15.8.2011

  Vydrželi jsme bez sebe s Božským jediný den. Dnes už na mě čekala v mobilu smska. :-) To je ale půvabné. :-) Milé děti, pamatujte si, že zaručený recept na spokojenost je nelepit se na sebe. :-) (Buďte tolerantními a velkorysými anděly, milé dámy, ne stíhačkami. :-) Je mimořádně příjemné vědět, že někdo to ocení, mou trpělivost netestuje a nezkouší ze mě dělat pitomce.

  Nejlepší vynálezy na světě jsou kafe, hormonální antikoncepce a wifina. :-) Na té antikoncepci nic nemění ani fakt, že jsem debil a musím si nutně nípat obličej. :-))

  Mládeži, napíšu vám zase až ve sluníčkovějším rozpoložení (takže nejpozději o víkendu). Bye. :-)


  14.8.2011

  Dámská jízda. Naprosto jsem se přejedla vynikající točenou zmrzlinou. Obě byly fakt nadpozemsky dobré. No, zkrátka zážitky. (Čas bez pana Božského je záhodno se alespoň pokusit využít plodně.)

  Potkala jsem kluka, co byl podobný Davidu Deylovi. (Ten klip je kýč, mno... a ta písnička vlastně taky. Ale nemůžu popřít, že se mi líbí (písnička, ani klip, ani zpěvák). :-) Rozdíl mezi mnou a průměrným konzumentem TV Nova je v tom, že já si uvědomuju, kdy adoruju odpad, protože jaksi znám i hodnotnější záležitosti. :-))

  Koupila jsem si kalhoty v bílé barvě. Ano, já. (Jsem už několik let zarytý milovník černé barvy. Já si prostě myslím, že mi nejvíc sluší, no.) Ano, skutečně je nosím. (Dneska jsem je vyvenčila poprvé). Jo, tak nějak tuším, že v bílé barvě vypadám jako kytovec, jehož se příslušníci hnutí Greenpeace snaží dostat zpět do moře. :-)) (Ale nevypadám jako blbec, co ve třiceti stupních nosí černé džíny. :-) Po boku pana Božského se ze mě zvolna stala slečinka v přiměřeně elegantních kalhotách, páskových botech, s hřívou do pasu a (většinou) namalovanými nehty. :-) Ale pořád si myslím, že Steely jsou ty nejlepší a nejpohodlnější boty na světě. :-)

  Nicméně bych lhala, kdybych tvrdila, že můj pan vysněný mi přes to všechno nechybí.

  Na fb chatu není nikdo online - on je Facebook rozbitý? :-) No nic. Asi bych pro změnu měla přestat chvíli být vtipná. :-)

  Když už člověk nemá co číst, očividně je pomalu načase si něco sám napsat. Není to náhodou definice maximálního zoufalství? :-) (Nebo známka toho, že už začínám definitivně blbnout nakvadrát.)


  13.8.2011

  Hasiči, déšť a bodnutí od vosy. Zážitky musí být. :-))

  Pravděpodobně budu v několika příštích dnech nezdravě jízlivá a melodramatická. Neprotestujte proti tomu. Vlastně ano. To je totiž tak jediné, co proti tomu můžete udělat. Baví mě to. (Svým zvráceným způsobem.) Ale web pravděpodobně velmi ožije.

  Přišla bída na kozáky, nu. Asi tak nějak tuším, čemu bych se měla v příštích dnech vyhnout. Pravděpodobně to stejně masochisticky neudělám. No, mám na to snad jednou za čas právo, ne? :-)

  Vždyť víš, že jsem tu... Tak čeho se bát... Vždyť vím, že nejsem tu sám...

  Aneb můj starý zvyk vykrádat různé hudebníky. To už jsem vážně nic nepoužila tak dlouho? Nebo jsem možná neměla prostě čas na důkladný duševní sebezpyt. Očividně už je načase jít spát.


  10.8.2011

  Milé děti, nemáte někdo tip na zajímavé, vtipné a neotřelé bloggery? Ať mám co číst za dlouhých deštivých odpolední s čajem, kdy je klasická kniha občas přecejen neúměrné zatížení mozkových závitů. :-) Fashion blogy mi k obveselení zvolna přestávají stačit. :-)) Tohle není sluníčkový blogísek, sorry. :-)

  Nejroztomilejší jsou nejen cizí děti, ale taky cizí psi. Až budu velká, pořídím si kočku. :-) Velkou chlupatou mainku. :-) (Poznámka: buldočci hrozně chrápou. :-)

  S Božským se neopomínáme ujistit, že to bez sebe týden vydržíme. :-) (Přesvědčujeme sebe navzájem nebo sami sebe? :-) Velmi roztomilé. (Což říkám bez ironie.) Jo, je to moc hezké. :-) On je zkrátka moje zlato. Všechna čest mu, jsem přece jen ženská a mám svoje vrtochy.

  Ještě pořád se mě drží veskrze dobrá nálada. K čemuž přispíváte i vy, mí milí čtenáři, děkuji za dnešní hezké ohlasy. :-)


  8.8.2011

  Obyčejný Fernet je fakt hnus. Pokorně zůstávám u svého Frisca. No nic. (Zase tu vypadám jako největší alkoholik, heh. :-))

  Hraju si na intelektuála, neboť čtu Dostojevského a na slečinku, neboť dbám na svou manikúru. Přičemž to první mi jde o poznání líp, neboť ten lak má výdrž asi tak předvolebních slibů. (Ale co, musíme být solidární s kosmetickým průmyslem, přece nechceme, aby výrobci zkrášlovadel krachli, takže si ten lesk na rty koupit dojdu. :-)

  Slavní jste když... vás lidi znají a vy neznáte je. :-))

  Motání hlavy je neklamný příznak toho, že půl litru tekutin (počítaje v to i kafe), je bolestně málo. :-) Já vím, já vím, že se to nemá. :-) V některých věcech jsem vysoce nepoužitelná, vůči dobrým radám krajně imunní.

  O loňském létu jsem psala, že to poslední středoškolské je asi to nejkrásnější. Není to tak docela pravda. :-) Ač bych tomu nevěřila, letošní léto se (a to i navzdory počasí) povedlo asi ještě líp.


  7.8.2011

  Z útrob PC jsem vylovila fotku. Vlastní. Pravděpodobně si ji někam vystavím pro výstrahu, kdybych si zase náhodou někdy chtěla stěžovat. Tak abych věděla, že to může být i horší. :-)) (Do jisté míry by to mohlo omluvit telecích osmnáct, ale i tak. :-) Prostě si zvedám sebevědomí faktem, že vypadám čímdál líp, kdyby to snad někdo nepochopil. Checht. :-))

  Popíjím zázvorový čaj, válím se u počítače, koukám, jak je venku odporně, užívám si pocit, že tam nemusím a je mi dobře. :-) A čtu kosmeticko-feshionistické blogy neb je to nevyčerpatelná zásoba blbosti, naivity a stylistiky kulhající na obě nohy. :-)) (Občas jako bonus absence smyslu pro nadsázku a schopnost produkovat veskrze půvabné argumenty v reakci na kohokoli, kdo není ochoten být sluníčkový človíček. :-)

  A soundtrack pro dnešní večer? Richie Sambora - One light burning.

  Pokorně doznávám, že rovněž občas podlehnu záchvatům materialismu. :-) Aktuálně jsem našla svoje vysněné náušnice. (Nikdy jsem nepopřela, že jsem na ně trochu ujetá. :-) Tyhle. Tak třeba někdy.

  Opět funkční RSSko očividně zvedlo návštěvnost. Taky dobře. :-)


  5.8.2011

  Bylo mi tak nějak divné, že se Božský na řádky z druhého srpna neptal. Pak jsem si vzpomněla, že jsem je ještě nezveřejnila. No nic. Krapet degeneruju. :-)) Že bych potřebovala ještě pár dní dovolené? :-)

  Být moje připojení jen o něco lepší, tak už se blíží dial-upu z dřevních dob internetového pravěku. Pomalé je to přibližně stejně a dial-up rozhodně tolik nepadal a neměl výluky v řádu dní.

  Zase mám jednou dobrý den, kdy mám pocit, že svět je sluníčkový, všechno mi vychází a všichni jsou v podstatě milí. Pravděpodobně to nevydrží tak moc dlouho, takže si to hodlám užít. :-) Za cynika nemůžu být věčně. :-)

  A jinak je pan Božský samozřejmě stále naprosto úžasný. :-)

  Nalila jsem do sebe zatím poctivý litr a půl vody. (Sladké limonády zásadně nepiju, alespoň nějaká malá úlitba zdravému životnímu stylu k těm litrům kofeinu.) V žaludku mám rybník, ač jsem toho za dnešek moc nesnědla, nemám, dokonale zasycena vodou, hlad, ale mám čímdál větší žízeň. No co to je? :-)


  2.8.2011

  Zprostředkovaně jsem obdržela poklonu na adresu své vizáže. Moje ego děkuje, potěšilo. :-) A přímou poklonu od pana Božského pominout pochopitelně nemůžu, že, když už o tom mluvím. Potěšilo velmi. Mé ego expanduje nebývale. :-)

  Umírá mi internet, takže se těchto řádků dočkáte až zítra. Lituji.


  1.8.2011

  Kdybych chodila na střední školu, právě teď bych měla za sebou již polovinu prázdnin. A začala bych nadávat. Ale protože na střední školu nechodím, budu se ještě dlouhou dobu flákat. :-) A protože nechodím na střední školu, nebudu nadávat, neb se do školy co? No těším. Nemám já se báječně? :-)

  Mám takový pocit, že jsem chtěla být děsně vtipná. Nebo tak něco. Ehm. To asi nevyjde, což?

  Částečně jsem se už do obnovy webu pustila. Ještě zkontrolovat aktuálnost některých odkazů a konečně se dokopat vytřídit a přidat fotky. No, ještě nějakou chvíli mi to asi potrvá, tak mě omluvte.

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku