♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Červen '11

  archiv blogu

  30.6.2011

  Jo, resty, ehm. Je toho nějak moc. Ale přísahám, že se snažím. Mám zapsané známky a odevzdaný index. (A ještě nevím, kdy se oficiálně mám zapsat do druháku.) Stále jsem nedočetla tu knihu, co jsem na ni neměla doposud čas. Druhý domácí počítač už taky volá po zásahu a vyčištění. A sem na web alespoň pár slov. Ať to tu neleží úplně ladem i když víc se k tomu asi dostanu později. Jako zábava pro letní deštivé dny, proč ne. :-)

  Já i Božský se teď trochu nadechujeme. Vyhovuje mi, že si dokážeme bez výčitek ponechat navzájem svobodu. Žádné výtky, žádné požadavky, žádné obviňování, žádné urážení se. Každý zvlášť, čas o samotě umíme naplnit konstruktivně a pak se k sobě s o to větší radostí zase vracíme. Že ze zarytých singlů rostou sobci, kteří se neumí druhému přizpůsobit i kdyby chtěli? Tak tomu, vážení, fakt nevěřte. Jsou to kecy.

  A do školy až v říjnu. Vysokoškoláci se mají opravdu báječně. :-)


  28.6.2011

  Aailyynka má prázdniny. Po nich se oficiálně stanu studentem druhého ročníku. Udělala jsem zdárně všechny zkoušky. Nu, není to špatná bilance. A ta škola mě pořád ještě baví. Takže vydržte, vzpamatovávám se a začínám zvolna vyřizovat resty. (Mezi něž patří samozřejmě i tenhle web, v posledních dnech vysoce zanedbaný.)

  Konec jsem oslavila vpravdě stylově, jako každá správná ženská: můj šatník přivítal nové přírůstky. No dobře, tak trochu kecám. Byla to nutnost, na kterou jsem absolutně neměla čas dřív. Mám tričko, příčetné letní kalhoty (do krátkých mě nedostanete a nejsem cvok, abych chodila v létě v džínách), krásnou bundu a konečně boty, které mi sluší. Sice v ujeté fialové, ale zkuste se obouvat se sotva pětatřicítkou nohou. :-) Hodily by se mi Popelčiny střevíčky z oříšku.

  A brzy se na pár dní zmizím zrekreovat směr Jizerky. Jizerky sice nejsou Finsko, ale pro začátek... :-) Bez přípojky na wifi a s pro většinu lidí naprosto nedostupným mobilem. :-) (Hodlám si na pár dní zcela sobecky dopřát zmizení z povrchu zemského.) Těším se.

  Pan Božský je jednoduše osobnost. Nádherná.


  23.6.2011

  Je to fakt špatné. Ai netvoří. Ai ani nepíše. Neb Ai nemá o čem. Ai potřebuje čas pro sebe. Jakože fakt, mno. My víme, viď? :-) Mám za sebou další zkoušku. Téměř hodinu jsem před zkoušejícím potila krev (téměř doslova). Ze dveří jsem se vypotácela nevidouc, jak se jmenuju, natož nějaký Mácha, ten mi mohl vlézt na záda. :-)) Jo a víte, jak se to má s tou nejkrásnější větou na světě, že jo? :-) Tohle bylo fakt zatraceně těžce vydřených pět kreditů. Fuj. A jaké ponaučení z toho, broučkové moji, plyne? Nechoďte na zkoušku sami. Nikdy a za žádných okolností. Kantor na vás má moc času a stává se až nepříjemně zvědavým. :-)
  A za půl roku si dáme repete u zkoušky ze srovnavacích dějin literatury. Chce se mi umřít.

  Jsem opravdu moc ráda, že jsme s panem Božským naladěni na podobnou vlnu. Nejen proto, že rozumí on mně. A že mu nemusím skládat účty. Taky proto, že ho můžu podporovat a dávat mu porozumění. Dávat mě momentálně velmi naplňuje.

  Zkusím víc psát zase po víkendu, vážení. V pondělí poslední zkouška. Budu si hrát na Toma Cruise a pokusím se to stihnout. (Aka Mission: Impossible. :-))


  18.6.2011

  Vyžila jsem dneska výhradně z čokoládového jogurtu a kousku buchty. Očividně někde nastala chyba. He? A co na to Jan Tleskač? :-)

  Můj nejdražší kabelky a spol ohodnotil jako slepičí starosti. Sláva mu! Moudrý to muž. :-) (Akorát nevím, jestli je moudrý a proto ho mám tolik ráda anebo je moudrý a proto má rád zrovna mě. Si fandím, cha cha. :-)

  Zjistila jsem, že ležet u počítače, mít na uších naražená sluchátka, bezcílně surfovat po netu a poslouchat Manowar je taky docela luxus. :-) Tak. :-) Sice to nebylo zcela v plánu, ale nevadí. :-) Protentokrát nebudu rozmazlená (anebo vlastně budu?) a budu si užívat, co mám. :-)

  Už jsem pronášela něco o tom, že Božský je naprosto báječný? Ano? No, tak to klidně zopakuju. :-) Je prostě zlatý.


  17.6.2011

  Mám za sebou filosofii a chybí mi ještě dvě zkoušky. Už i na českou literaturu mám termín. Snad to všechno stihnu, začínám celkem akutně potřebovat prázdniny. Můj unavený organismus vysílá SOS a taky bych měla ráda trochu času sama na sebe (na Božského si chvíle svéřepě kradu i teď).

  Zakoupila jsem nějaký úžasný, zaručeně účinný krém určený údajně naprosto přesně pro můj typ pleti. Na tom zázraku píší, že pokud se u mě projeví alergická reakce, mám ho přestat používat. (Takže když se osypu, není to vina výrobce, protože je to chemická s... ale já mám alergickou rekci. Hm. :-) Vida, to by mě teda fakt nenapadlo. Obvykle si uživatelky těhle přípravků zřejmě myslí, že vyrážka po celém obličeji znamená, že vám váš vlastní odpadne a do rána se probudíte s fasádou Angeliny Jolie. :-))
  Zjevně mám něco, co se s používáním podobných záležitostí tak úplně neslučuje: příliš velkou mozkovou kapacitu a rozvinutý vlastní úsudek.

  Myslím, že jsem ještě něco chtěla, ale nějak si nemůžu vzpomenout na to, co to mělo být. Nevadí, napíšu to příště. :-)


  15.6.2011

  Papám nějaké úžasné superpřírodní preparáty v tabletce, ve kterých je ovšem i tak hromada kofeinu. Tak až to se mnou sekne... Moje životospráva je prostě "úžasná". Snažím se alespoň víc pít.

  Kromě zítřejší zkoušky z filosofie mi na náladě nepřidává ani fakt, že mě bolí břicho a moje hříva má taky tak trochu bad day. (Jo, chystám se taky ke kadeřnici ale jánatonemámteďvůbecčas, znáte to...) Hormony jsou prostě mrchy, ach jo. (Můj píseček, moje věc, takže si tady hezky pofňukám, jaký jsem chudáček největší a bude dobře. :-) Ostatně mám pocit, že kdybych to tu neplnila labilními výlevy, tak tenhle web už asi dávno zašel na úbytě. :-) Bude líp, až začnu mít taky trochu víc volného času a přejdou mě tyhle roztomilé stavy. Musíte to se mnou vydržet. :-)

  Ale ano. Vím, že při tom všem se mám pořád ještě vlastně skvěle. Jen je dobré se občas nakopnout a pořádně důrazně si to připomenout.


  14.6.2011

  Snad budu mít to štěstí a zkouškové brzy skončí. Začínám k učení již pojímat jistou nechuť. Ty prázdniny si zasloužím. (Ńo co, pochvalte se, nikdo jiný to za vás stejně neudělá. :-)

  Protože okurky jsou co se týče nakažlivost z obliga, v rámci podpory zemědělství jsem se naprosto přežrala takzvané parodie na šopský salát (alias vynechat rajčata, neboť je nesnáším a přidat ledový salát). A tu čokoládu jsem nechala nedojedenou. Nejsem divná?

  Sice jsem chtěla psát víc, ale ani po několika hodinách jsem si nedokázala sednout ke klávesnici a dopsat sem něco kloudného. Tak tedy, drazí přátelé, více postřehů snad až zítra.


  13.6.2011

  Čtu (prohlížím si obrázky?) fešn blogy. Počkám, až se přítomné obecenstvo zvedne z pod stolů, kam zapadlo a otře slzy smíchu, aby vidělo na postřehy následující. Když trávím pět hodin denně nad výpisky a literárně-vědnými publikacemi, jediné vyžití, jehož se mi dostává je počítač. A mí oblíbení bloggeři taky nevydávají deset článků denně, abych měla co číst inteligentního. (To je výzva, ne? Fakt se nechcete polepšit, abych měla o odreagování postaráno a nezblbla vám?)
  Kde jsme to... jo. Někdy bych se chtěla mít jako průměrná bloggerína. (Jsem ráda, když si stihnu obden umýt vlasy. Zajímalo by mě, jestli se ty holky nafotí a pak se převlečou do kecek a džínů. :-)) Některé ty osoby mi poměrně připadají, jako by měly IQ tykve. Dokud takoví běhají po světě, nebudu si s nějakou zkouškou lámat hlavu. :-)) Nutností neřešit kabelky, ale dialektické rozpory v moderním umění se cítím o něco ochuzena, jen nemůžu přijít na to, co to asi tak je.
  Koupím si růžový lak na nehty a poslední číslo ELLE (To tak! Leda až budu chtít dostat od Božského košem. Mám chuť dnes být vysoce jízlivá, nu. :-)

  Mám jojo. A naštěstí ještě disponuji oběma orgány zraku, ač se mi málem podařilo si s touto hračkou pravé oko vyrazit. :-)) Očividně budu muset za laskavé dopomoci moderních technologií a nalezení tutoriálu ještě vypilovat techniku. :-) Už byla řeč o tom, že degeneruju? Přemíra vzdělání škodí, věřte mi.

  Božský je fakt statečný. I když to teď nemá jednoduché, jsem na něj pyšná za to, jak to zvládá.


  11.6.2011

  Pravděpodobně jsem se zcela nekriticky zamilovala. :-) Snad mi to můj drahý odpustí. :-) Příčinou mého vzplanutí je pochopitelně idol hudební. Kapela Papa Roach mě okouzlila. :-) (Ona geniální muzika přirozeně k poslechu na youtube, viz odkazy v minulém postu.)

  Učím se. (Ano už zase. Respektive ještě pořád. Mno, asi mi z toho už začíná decentně hrabat, uznávám. :-) Filosofii snad zvládnu a protože jsem holka velice šikovná, na českou literaturu mi pořád zbývá dost času. :-) Pravděpodobně jsem vysoce geniální. Anebo šprt. Vyberte si. :-) Zjevně mě ještě tak zcela nepřešel humor. :-)

  Na nehty si patlám stříbrné třpytečky. Vypadá to upraveně a hlavně to není co? No pracné! :-)) Na tmavé barvy jsem nezanevřela, ale na aplikaci nemám nervy, neb mi na ně solidně brnká zkouškové. A potřebuju/chci nehtovo-lakoidní zmatňovač (dámy ví, kdo neví, ať si vygooglí, pánové jsou omluveni :-). Konec slepičího okénka. :-)

  Chtěla bych Božskému nějak ulehčit současnou situaci. (Ačkoli vím, že je nesmírně statečný.) Snad na to moje síly budou stačit. Alespoň trochu.


  9.6.2011

  Učím se. To znamená, že trávím nezdravě moc času doma. A tedy v blízkosti počítače. Neustále se mi z něj line nějaká hudba, abych se dokázala pár hodin soustředit. Moje muzika se zvolna stává oposlouchanou a tak mi přišel vhod pro mě nový objev na hudební scéně - Papa Roach. Tímto děkuji. :-) (Adresát díků už bude vědět. :-) Nejsem skrblík, takže se podělím o linky na youtube tady a taky tady. :-) Zpěvák má docela charismatický chraplák. :-)

  Ukořistila jsem zdárně další čtyři kredity. A teď už mě opravdu čeká zkouška z filosofie a taky strašák semestru. Zkouška z české literatury. Nu což, nějak bylo a nějak bude. :-) Rozhodla jsem se, že mě takové věci nebudou příliš tížit. :-)

  A google má dneska perfektní logo. :-)

  Můj pokus být zase jednou za slušnou holčičku dopadl katastrofálně. V černých společenských kalhotách mi bylo vedro, v lodičkách jsem si skoro zvrtla kotník a řasenka se mi rozmazala. :-)


  8.6.2011

  Aby tenhle web nezůstal ochuzený o poznatek, který jsem rozvěsila na Facebook, tak i sem. :-) Úspěšně za mnou další zkouška, zvládla jsem angličtinu. Příští týden mě čeká filosofie. Že by teprve teď začal ten pravý mazec? :-) Pořád mám nějak pocit, že už bylo i hůř, tak čekám, kdy to přijde. :-)

  Pan Božský je fakt statečný a obětavý. Podporoval mě při včerejší zkoušce i když se sám necítí dobře. Mám po boku statečného rytíře? Určitě jo. :-) Snad bude mému princi brzy líp. Snažím se mu jeho starostlivou péči oplácet. Ano, mám o něj starost, ale vím, že je dost zodpovědný i vůči sobě a tak se ho nesnažím měnit.

  Tak abych se šla zase učit. No, ještě to budete muset vydržet, pokud všechno půjde, jak má, budu vás články o škole zásobovat už jen do konce měsíce a pak si budu užívat (nepochybně) zasloužené prázdniny. :-)


  6.6.2011

  Zítra mám zkoušku z angličtiny. Beru to s humorem. Teda, snažím se. :-)

  V počítači se mi hřeje hrubě načrtnutá grafika (další, mno). Pokud bych to dodělala, vzešla by z toho poměrně radikální přeměna webu. Pravděpodobně to ale použiju spíš jako design Prologu nebo 404ky. Přemýšlím ovšem, že bych (opět) stáhla změnu vzhledu. Můj web, moje věc, chápete, ne? :-)

  Už aby byl zkouškovému konec.

  Jsem unavená, nevrlá, mám horkem a přemírou učení už bezmála uvařený mozek a akutně chci trávit více času s Božským. Na což ale nemám kdy. Což mě přivádí do stavů ještě větší nevrlosti. :-) Božský mi řekl něco nádherného. Myslím, že bych sem neměla psát, co to bylo. Tak alespoň pro mě taková maličká upomínka na tuhle větičku a já už budu vědět. Napořád mi tu zůstane. :-)


  5.6.2011

  Řekl, že jsem kouzelná. Prý proto, že mu věřím, rozumím mu a jsem tu pro něj. Drazí, já jsem to prostě musela napsat. A doufám, že ten nejdražší se nebude za to zlobit. :-) Cítím jistou zodpovědnost za nás oba. Stal se důležitou součástí mého života a beru na něj ohledy (což nedělám z povinnosti, ale proto, že zkrátka chci).

  Je mi neuvěřitelné vedro. (Já vím, vysoce objevné zjištění.) Vzhledem k tomu, že je teprve začátek června, pro příští tři měsíce asi budu nucena emigrovat do studených krajin. Jinak to počasí se svým nízkým tlakem nemám šanci přežít.

  Zjistila jsem taky, že na tom časově nejsem úplně beznadějně. Což znamená, že mise zkouškové snad nějak dopadne. :-) (Očividně mám naprosto brilantní organizační schopnosti. Nebo tak něco. :-)

  I v předzkouškovém stresu se snažím zůstat bytostí půvabnou (nebo alespoň výrazně neděsící své okolí). Ten jetý lak na nehtech se nepočítá, jo? :-) Je fajn se ve své kůži cítit dobře. :-)


  3.6.2011

  Abyste neřekli, že už jsem se zase dlouho neozvala. Je to malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo. :-) Aneb Aailyynka je holka šikovná a úspěšně má další zápočet. Na tomto místě velký dík panu Božskému za to, jak obětavě snáší mé hysterické a podrážděné nálady způsobené stresem. :-)

  Drahého si vážím za všechno, co dělá. Co umí, v čem se vyzná, čeho je ochotný pro své nejbližší. Je skvělý. Je talentovaný, je úspěšný ve své profesi. Ach ano, vážení, potřebuje tohle ještě dalších komentářů? :-)
  Zcela soukromě pro něj: stojím při tobě za všech okolností a vždycky ti budu oporou.

  Ai se odchází učit. (Nejlepší hudební podkres je Apocalyptica mimochodem.) Takhle to vypadá, když někomu byla celý semestr angličtina celkem úspěšně ukradená a před zkouškou se snaží dohnat, co se dá. :-) A ne, příklad si ze mě rozhodně neberte. :-)

  Po pěti hodinách nad hromadou papírů pronáším památnou větu: "Začínám tomu přicházet na kloub." (Dva dny před zkouškou. *zlověstný smích*)


  1.6.2011

  Absolutní únava je když... no ne, radši ne. Jsou věci, které tu ještě pořád rozmazávat pro jistotu nehodlám. :-) Mohlo by mě to připravit o morální kredit (respektive jeho zbytky). :-)

  Tak trochu jako malí. Ale je to vážně milé.

  Jsem si jistá, že Apokalypsa se teď už jistojistě blíží. Nepochybně se záhy dočkáme čtyř jezdců. Spaste duši, v televizi už zase běží tohle. Prohlásila jsem, že jestli to uvidím ještě jednou, televizi vyhodím z okna. Na to, že se na TV dívám slabých čtyřicet minut čistého času denně, jsem tu praštěnou reklamu za poslední tři dny viděla už dvakrát. Tatatata...

  Spokojenost trvá. :-) (To jenom tak, aby ctěný čtenář o něco náhodou nepřišel. Hehe. :-)

  Hvězdičko blýskavá, mám život svázaný s tvým... Těžko tě získávám, lehko tě ztrácím, já vím...

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku