♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Srpen '10

  archiv blogu

  31.8.2010

  Šla jsem k lékaři. Mám nového pana doktora a je moc fajn. Pět minut na mě mluvil a pak mu došlo, že mi tyká. Začali jsme se oba v tu chvíli hrozně smát. :-)

  Web je konečně jakž takž zaktualizovaný. Ještě mám v plánu trochu překopat náhledy ve Fotogalerii. :-)


  30.8.2010

  Mám za sebou veskrze náročný víkend. Byla jsem v Praze. Prašná brána, Staroměstské náměstí, Orloj, Karlův most, Národní divadlo, Václavské náměstí. Jenom na Pražský hrad už byla lenost silnější. :-)
  Předesílánm, že jsem kulturymilovný člověk a čtyři sta let staré stavby mě přivádějí k extatickému nadšení. :-) Přesto Prahou nejsem uchvácena. Praha není nejkrásnější město, má jen nejzvládnutější propagaci. :-) Znám spoustu míst, kde se mi líbilo víc (a nebyly tam davy Japonců s foťáky - bod navrch). :-)
  Fotek z Prahy pár mám, dám některé relativně povedené sem dám. Chtěla bych se ještě jet podívat na nějaký hrad či zámek. :-)

  Jinak mám ukrutnou rýmičku. :-) Což znamená, že se ploužím po bytě se skelným pohledem a nechávám si vařit hektolitry čaje. :-)

  V hlavě nápad na další povídku, od jedné jen zpola načrtnutý začátek. Nadchlo mě to. Vybíjení kreativity jakýmkoli způsobem vřele doporučuju. :-)

  Určité věci se sem prostě nehodí napsat.


  25.8.2010

  Z mých prvních několika hodin strávených na slovutné akademické půdě jsem si odnesla... bolení hlavy. :-))

  Vypadá to, že s báječnou slečnou N., která mi bude dělat garde, absolvuju kulturní výlet v horečkách. :-) Není mi ani trošku dobře a nechce se mi celou akci zrušit. :-) Fotky, doufám, budou, foťák si beru.

  Uznala jsem, že potřebuju vypláchnout mozek. Televize nezklamala, program na TV Nova skýtal film Trhala fialky dynamitem. Strašná blbost, ale svůj účel to splnilo dokonale. Akorát lituju lidi, co se na to dívají běžně. :-))


  23.8.2010

  Zítra se jdu upsat... no, říkejme radši zasvětit svou existenci, ehm :-))) na příští tři roky oboru historicko-literární studia. Bude ze mě oficiálně vysokoškolák, ačkoli zatím jen na papíře a ne skutečně studující, ale i to už je pokrok. :-)

  Zjistila jsem, že už mi ve třetím pseudopovídkovém textu někdo umřel (napsala jsem čtyři). :-))) Že by nějaké skryté sklony? :-)) A třeba dneska konečně hodím na papír ten námět, co už pár dní nosím v hlavě a nejsem schopná to sepsat. :-)

  Jo, je to moc hezké. :-)


  22.8.2010

  Včera jsme měli doma veselo.:
  Máme Mus musculus. A protože nemáme kočku alebrž psa, máme problém. V bájném vyprávění mých členů rodiny dosáhl běžný středoevropský hlodavec úctyhodných rozměrů průměrně rostlého telete. :-))) Ano, těch členů rodiny, kvůli kterým nemůžu mít doma ani potkánka, ani bílou laboratorní myšku. :-) Hlodavci jsem fandila a prosazovala mírové spolužití a postupnou domestikaci malého čtyřnožce, leč byla jsem přehlasována. :-))) Ale i tak se Aailyynka rodinnou hysterií výborně bavila. :-))

  Sepsala jsem kratinkou pseudopovídku. Trochu psycho. Baví mě to. A myslím, že není úplně špatná. :-))


  19.8.2010

  Tak nám přiklepli státní maturity, paní Müllerová, chce se mi říct. (Klasik promine...) No, tak tedy pán Bůh s vámi a zlý pryč, milí (budoucí) maturanti. To zase naši drazí zákonodárci vymysleli ale perlu.

  Příští týden se už opravdu uskuteční výlet Aailyynka a krásy Prahy. Tak až někde potkáte černovlasou holku s foťákem, která svým zaujetím připomíná japonského turistu, zamávejte mi, třeba jsem to já. :-))
  Jen co veškerému širokému příbuzenstvu skončí doba dovolených, dojde taky na slibovanou bouřlivou oslavu, kde se míním s N. strašně opít. :-))) Je přece potřeba patřičně vyzdvihnout fakt, že rodina má ve svém středu a) úspěšnou maturantku, b) neméně úspěšného budoucího vysokoškola. Jo, jsem prostě hrozně dobrá. :-))

  V půl druhé v noci nemám co lepšího na práci, než z nedostatku chuti jít už na kutě, úspěšně nasírat na chatu tamní nadrženou omladinu. :-))

  Pokud by vám namísto libovolné stránky vyplavala jen červeně psaná chybová hláška, dejte mi, prosím, vědět. Aneb porušení zlatého pravidla: Nesahej na to, když to funguje. :-))


  15.8.2010

  Píšu, tvořím... Zdaleka nejlépe se mi tyto činnosti provozují v jednu ráno a později... Což je mimochodem ideální čas i na pseudofilosofické debaty o životě. Světlo světa spatřila další rýmovánka, další povídka a jednu povídku mám rozepsanou. Magor. Asi fakt jdu studovat ten správný obor. :-))

  Žít ve společenství lidí jménem rodina je někdy fakt náročné. Zlatý středověk! Morová rána na pokec? :-)))

  Řeka, les... A nic víc. Žádný náznak civilizace. Jenom jedno slovo. Možná dvě. Absolutní ráj. Balzám na pocuchané nervy. Fotky nemám, možná příště.

  Oh, think twice, it's another day for... You and me in paradise...


  12.8.2010

  Stvořila jsem jakousi prostinkou rýmovačku. Stvořila jsem taky cosi, co je delší, než pár řádků webu, má to děj a přesto se tomu nedá říkat povídka, protože bych tím toto slovo urazila. Jo, myslím, že tímto momentem jsem se právě naprosto definitivně zbláznila. :-)))
  Ano, hrozně mě to baví. Ano, je zbytečné se ptát, zda je to někde k přečtení. Ano, k přečtení to není a nebude. :-)) Ano, nedám vám to přečíst ani soukromě. Ne, skutečně nikomu. :-) Ne, nejsem mrcha, jenom mám soudnost. :-))
  Kdo se přes toto důrazné varování ještě zeptá, dostane do úsměvu. :-))

  Kdo se změnil? On? Já? Oba? Nevím. Ale tak jako tak je to totálně v hajzlu. (Ano, jsem veskrze poetické duše. O mé rozkošné sarkasmy nepřijdete, milé děti. :-))


  10.8.2010

  Trvám na tom, že je příjemnější jít k zubaři, než na gynekologii. Je asi divné, aby tato perla zůstala jedinou větou dnešního postu. Jo a pánská část má povoleno nečíst a nesnažit se chápat. :-)))

  Návštěvnost utešeně roste. Díky, mí milí. (Přestože vám slibuji aktualizaci webu a ještě pořád na ni nedošlo. Aailyynka je totiž, vážení, líná jak veš. :-))

  Ke čtení mám připravenou knihu Spalovač mrtvol. Miloučké. Nechtěla bych, aby mě muž oslovoval "Čarokrásná"... :-)))


  9.8.2010

  Nejsem na sebe příliš hrdá za rozhodnutí poslední doby. Co se dá dělat...

  Masožravec Aailyynka bude mít k obědu čínu. Ze sojového masa. To jsem to tedy dopracovala, pomóóóc. :-))

  Našla jsem na wikipedii u hesla Metal výbornou definici pozéra se kterou se plně ztotožňuji: Nevědí nic historii, textech ani poselstvích skupin, jejichž muziku poslouchají. (Černé hadry z New Yorkeru a v uších Nightwish, milé náctileté metalistky, fakt nestačí.) Goth a další subkultury pomíjím, neznám myšlenky, nevím, zda je tam stěžejní hudba.

  Stále čtu Otčenáška (neboli kniha Romeo, Julie a tma). Blbý nápad za současného stavu, to mi nemusíte říkat. Vůbec to není veselé čtení. Padá z toho na mě deprese.


  7.8.2010

  Skřípla jsem si ukazováček. Inteligent zase strkal packu někam, kam rozhodně neměl. No, jsem prostě případ. :-))

  Sklenice vína a papír dopisní... Řádky tužkou, tón mírně komisní...
  (Jo, to sedí.)
  Jenomže já nepíšu na papír. Píšu mail. Takže jestli se mi ztratí, budu zlá.
  Papír by alespoň vydržel. Jenom by ho mohl roztrhat pes. Nebo sežrat krysa (žerou krysy vůbec papír?)...
  Zabij bobra, zachráníš strom.... Chm, tak to už je samozřejmě trochu jiná pohádka a to sem, milé děti, nepatří. :-))

  Moje ostříhaná hlava se mi nelíbí ještě o něco víc než včera. :-))


  6.8.2010

  Libovolné neduhy znamenají pouze jediné: nedostatek kávy.

  Je mi totálně jedno, jestli budete tyhle řádky číst. (A prosím, aby se nikdo z vás neptal, co znamenají a pokud možno to ani jakkoli nekomentoval.) Je mi totálně jedno, jestli je bude číst ten, koho se týkají. (Možná bych si to snad dokonce i přála.) Cítím se poněkud... rozpolceně. Netuším, co dál. Cítím úlevu i smutek. Ano, "může" za to pan R.

  A tak jen šeptám ty zatrpklý slova: všichni zpět na stromy, začneme znova...

  Poslouchám Metallicu. Dobře se mi při tom přemýšlí... Už se vám někdy dobře přemýšlelo při trash metalu? :-)) Master of puppets... Jednoduše masakr... :-)

  No, nothing else matters... Ano, o téhle písničce jsem řekla, že je to hrozný cajdák a trvám na tom. :-)


  5.8.2010

  "Dobrý den," culím se vychovaně, velkoryse pomíjejíc fakt, že mi odpověděl "ahoj"... (Co mi sakra tyká?)

  Velké škodolibé "PŘEJU VÁM TO" všem, komu se právě začaly prázdniny lámat v půli. :-))) A ještě větší těm, kdo žádné prázdniny nemají, muhehehe. :-)) Jo, jsem obluda, nemusíte mi to říkat, já to o sobě vím. :-))

  Nechám promluvit dvě písně. Psát sem nebudu, které to jsou, jestli vás to zajímá a neznáte je, google vám určitě pomůže.

  No tak lásko, kdo mi tě vzal... Komu dalas tělo i duši... Lásko na co je pláč... Když to skončit má...

  Love hurts, love scars... Love is just a lie...


  4.8.2010

  Potřebuju se zase jednou vypsat. Proto jsem taky nahodila web. Vypsat z bezmezných pocitů zoufalství. Aailyynka má zase jednu ze svých citových krizí. Hm. Fakt miloučké. Jenomže já bohužel nejsem zase takový cynik, jak se zdám. Jaká škoda. Třeba by mi to teď pomohlo.

  Klobouček mi prý vážně sluší. Kdo chce fotku, řekněte si. (Je to perfektní, není na vás vidět, vlasy drží a schová se i fakt, že váš účes není zrovna v kondici, milé dámy. Vřele doporučuji.)

  Na něco jsem přišla. Ale myslím, že to nemůžu teď napsat. Tak třeba někdy příště, moji milí. Ještěže má člověk osoby, jimž se může svěřit. Ne, už nemyslím Dokonalého.

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku