♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Červen '10

  archiv blogu

  28.6.2010

  Je pitomý nápad zkoušet nahrazovat tužku na oči práškovým stínem. :-)) Můj úžasný mejkap mě stál dobré tři minuty slzení, když prášek barvy čerstvého monoklu popadal i tam, kam neměl. :-) Zato jsem pak po městě korzovala se slunečnými brýlemi ve vlasech, do sluníčka úporně mžourajíc, svá namalovaná kukadla přesto vystavujíc. :-))
  To je tak, když člověk něco jako tužku na oči vlastnil naposledy v patnácti letech, kdy jsme ve škole všechny stádně chodily s očima podmalovanýma černými linkami. :-))
  Marnivka, no. :-)

  Jestliže mám jenom jedinou fotku, na které nemám výraz uprchlíka z nápravného zařízení, kam byl internován pro zločiny hrdelní, pak mám jen jedinou fotku, na které se sama sobě docela líbím... Narcismus na pokec? :-))

  Točená zmrzlina. Ovocná. Mandarinková. I malá se skoro nedala sníst. Mňam. :-)


  26.6.2010

  V určitých ohledech zase tak trochu rozumím patnáctileté Aailyynce. No nic...

  Komunismus je zlo. Jedině naprostou kulturní izolací si vysvětluju, že se tu mohl prosadit někdo, kdo je za a) prostě pošuk a za b) pěje nemožně primitivní popěvky. A nejhorší je, že díky tomu ještě ani dneska někdo nelituje peněz, aby viděl hvězdu, rozuměj obtloustlého, plešatého tatíka, jak poskakuje do rytmu kolovrátkových melodií, obložených vysoce infantilními texty. Přidejte výkvět českých pseudocelebritek, protřepat nemíchat a voila, program na sobotní prime time jak vyšitý. :-))
  TV Nova, padesátiny Michala Davida, moderuje Leoš Mareš. Esence čirého komercialismu.

  Maminka si to pustila coby kulisu a já jen konsternovaně zírala, oko od obrazovky odlepit nedokázala. :-)) Drsná srážka s realitou pro člověka, který se mainstreamu jinak úspěšně vyhýbá. :-) Takže jsem o tom prostě musela napsat.

  Vegetím v těchto letních dnech často s notebookem venku. A je to naprostá paráda. Na svém hypermoderním stroji s dvoujádrovým procesorem mimochodem pařím... deset let starou verzi Age of Empires. :-)))


  25.6.2010

  Sportem ku trvalé invaliditě. Za svou snahu vyvinout včera jakýsi pohyb jsem byla odměněna ztuhlými rameny a krční páteří. :-)) Ale nedostanu v pondělí od paní doktorky aspoň seřváno, že nic nedělám. :-) Jsem moudrá žena. Řídím se proto moudrým heslem "kdo nic nedělá, ten nic nezkazí". :-))

  Mám dobrou náladu. Předpokládám, že důvod si to tu o sobě přečte. To je... zvláštně schizofrenní pocit psát o těch, kteří si to pak o sobě přijdou přečíst. Nu což. Těžký úděl webového pisálka. :-) Tímto zdravím. :-))

  Objevila jsem Dimmu Borgir. Norský black metal. Heh. :-)) Myslím, že už jsem se dopracovala na nejvyšší level ortodoxního metalového fanouškovství. :-)) Muzika a la "padající železářství". :-)))
  A propos... Hammerfall. Song loňského léta. Mám ho ráda. Mám jej neoddělitelně spjatý s atmosférou horkých prázdninových dní.

  Jseš mojí princeznou z obrázku... Věř... Můžem zahrát si na lásku... Chceš... Nic to není, jen propast mámení...


  24.6.2010

  Nosit si ozvučený mobil k počítači znamená: instinktivně se otočit a cuknout sebou a to zrovna ve chvíli, kdy držíte v ruce hrníček s kávou, pročež horká tekutina vlivem gravitace neomylně zamíří směr koberec (vaše ruka, přilehlé okolí)... Au. :-)) Hodného nepálí a lump se nedá. :-))

  Přejedla jsem se třešní. Každou jsem poctivě rozpůlila, vypeckovala a prozkoumala, jestli není červivá. Doma se mi smáli. Tvrdili, že červivé nejsou a prohlížení není nutné. Možno jíst rovnou. Pak to začali dělat taky. A potom už se nesmáli. Muhehehe. :-))

  Poslední středoškolské léto je fakt to nejkrásnější. Ale na to, co mi mají přinést příští měsíce se i tak ukrutně těším. ;-)


  21.6.2010

  Mám za sebou přepestrý víkend. V sobotu požití nezvyklého množství alkoholu, po kterém se mi pouze točila hlava a jinak mi vůbec nic nebylo. :-) Za dvě hodinky jsem netušila, že jsem něco pila. Ano, spokojenost. Ano, myslím, že umím pít. :-)
  V neděli jsem husarským kouskem vyplavila mobilní telefon v počtu dvou kusů. Myslím, že oba z té mokré pohromy zdárně uschly, neb fungují. Takže vlastně asi taky spokojenost. :-)

  Empirické poznatky z chovu dětí:
  Batole se není schopno najíst během deseti minut. :-))
  Batole reflektuje na hlášku "nech to" výhradně hurónským smíchem a s gustem pokračuje v zapovězené činnosti. :-))
  Cca během první hodiny se dostavuje stádium naprosté umluvenosti. Ztráta hlasu je ovšem pravděpodobně jen počátek. V dalším levelu nejspíš následuje definitivní ztráta zdravého rozumu. Pravdpěpodobně předznamenáno totálním změknutím mozku, jež se projevuje naprostou neschopností vyplodit rozvitější myšlenku než "ham". :-)))
  Vítejte v drsné realitě rodičovství. :-) Já vážně nechci děti. Aspoň ne v následujících deseti letech.

  Čtu My děti ze stanice ZOO. Celkem drsné vyprávění.


  18.6.2010

  Píchá mě v zádech, bolí mě absolutně všechno a připadám si jak nafouknutý pouťový balónek. :-)) Vítejte v klubu plodných žen. :-)) Určitě je tohle tak přeukrutně zdravé? V dávných dobách ženské buď kojily anebo byly těhotné. :-)) Mimochodem drsná představa. Diky, jednadvacáté století.

  V plánu je zveřejnění mých středoškolských podkladů, které za něco stály. Tzn. maturitní práce, dějepisná seminárka ze druháku, maturitní otázky literatura, mluvnice a ZSV. Pravděpodobně to sloučím ještě se slohovkami a pověsím to někam na samostatnou stránku. Trochu to ještě upravím a někam to sem dám, třeba se to někomu z budoucích maturantů bude ještě hodit.


  17.6.2010

  V pondělí na hlídání dvě rozkošné, kudrnaté holčičky. Asi budu muset číst pohádky. Nebo tak něco. :-)) Dvouleté batole, uf. Nevíte někdo, kde se to vypíná? :-)))

  Rýsuje se mi další lákavá možnost vyžití. A to je teprve červen. Čeká mě nepochybně velmi zajímavé léto. :-)

  Co s tím budeš dělat, Aailyynko? Já nevím.


  16.6.2010

  Naše domácí Wifina se jmenuje Matrix. Hláška "chyba v Matrixu" tak rázem dostává nový rozměr. :-))

  Stále nemám co číst. Ach jo. Ze zoufalství googlím aspoň nějaké e-booky, ačkoli číst knihu na počítači je slušné zvěrstvo. :-)) Jediné, co tu totiž mám v tištěné podobě a ještě jsem to nečetla je historicko-naučná bichle. :-))

  Tak zase po roce. :-) Těším se a moc. :-))


  15.6.2010

  Rozhodla jsem se, že nejzásadnější problém, který mě bude až do konce léta trápit, je to, zda mám co číst. Momentálně nemám. V pátek razím do knihovny. V sobotu má sestřenice osmnáctiny. Chtěla jsem taky stihnout ještě tenhle týden zajít do kina. Mám neskutečnou chuť na nějakou mňamku z čínské restaurace. A v pátek se koná maturitní večírek. A to už mám na červen naplánovanou jednu open-air akci, na kterou se hrozně těším. :-) Myslím, že mě čeká příjemné léto. :-)

  Ještě mě ovšem čeká jedna nepříjemnost. No, budeš muset, Aailyynko, kousnout do kyselého jablíčka. Co se dá dělat.


  14.6.2010

  Asi mi teprve teď všechno plně došlo. Ano, budu jedním z těch, o kom PhDr. Říha říkal, že se se s ním ještě uvidí. Mám neskutečně dobrou náladu. Budu se konečně zabývat tím, co mě baví. :-) Těším se do školy, těším se na své nové budoucí spolužáky (respektive spolužačky - a ano, skutečně pořád ještě nemám ráda dívčí kolektivy), těším se na vyučující. Prostě se těším ukrutně moc. :-) Jsem magor, nepochybně... :-))
  Prostě jsem si vybrala výšku (sama), podala přihlášku, odpřijímačkovala a jsem tam. Podivně uspokojující pocit z vlastní (prozatím se jevící jako výborné) volby. Konečně jsem se vyvázala z ekonomky, na kterou mě víceméně dostrkali rodiče.

  Ráno vrhám na zrcadlo zářivý úsměv. :-)) Prostě cvok. :-) Jo a slibuju vám, že budu psát častěji, když mi teď konečně začaly ty prázdniny.

  Košilela

  Znáš sirou košileli?
  Třepetatá, třepetatá.

  Jsi proklat, majiteli!
  Třepetatá, třepetatá.

  Teď třeská a pleská v ní vánek.
  Vichryvanou vichryvanou.
  Kvílivá jak uplakánek.
  Vichryvanou vichryvanou.
  Docela osiřela
  Košilela.

  Ano, vykradla jsem klasika. Christian Morgenstern. :-)


  11.6.2010

  Mám za sebou velmi hektický týden. Ve středu maturita, ve čtvrtek přijímačky. A jak to vlastně celé vypadalo? Nechtěla jsem o tom psát, nervózně jsem odrážela všechny otázky. Chtěla jsem o tom ztratit pár slov až teprve bude všechno jasné. Asi jsem pověrčivá. :-)

  Takže: maturita? Mám. Za čtyři. :-) Respektive za šest, dvojka z praktické. A přijímačky? Ano, mám. Podmínkou pro přijetí bylo čtyřicet šest bodů, já měla šedesát.

  U maturity jsem byla nervózní. Ale ne víc, než před zkouškovým. Pořadí? Ekonomie, ZSV, AJ, ČJ.
  U ekonomie jsem si vytáhla sedmičku. Na potítku jsem měla krizi. Ale dokázala jsem si načrtnout i postup příkladu. Víc po mně učitelka nechtěla. Mluvila jsem o podnikateli, právních formách podnikání a ochranné známce. Učivo prváku, notoricky známé, logické, asi milionkrát zopakované. Naprosto v pohodě.
  V ZSV mi padla jedenáctka. Na potítku byla Ústava ČR. Tím pádem by se o politickém systému dalo mluvit hodinu. Renesanční filosofie. Jedna z nejlepších otázek, které tam byly. Opět v klidu.
  Angličtina a opět otázka číslo sedm. Reálie. No, byla tam i lepší témata, ale přiznávám, že Velkou Británii jsem uměla z reálií určitě nejlíp. Ulevilo se mi, že to nebyla Evropská unie. Z odborných témat jsem si vytáhla destinace v ČR v zimě a v létě. To nejlepší, co tam bylo. Ale hlavněže mi nepadlo téma Na letišti. Gramatika jednoduchá, na popis obrázku už čas nezbyl. Takže v pořádku.
  Z češtiny jsem chtěla prokleté básníky, nechtěla posledních cca pět otázek, kde je toho opravdu hodně a poměrně splývají. Vytáhla jsem si jedničku. Povídala jsem o folklóru, o předpísemné fázi literatury a o starověké literatuře. Češtinářka mi potom můj výkon pochválila. I na počtvrté spokojenost.

  A ano, zkouška z dospělosti je fraška. Není to o znalostech. Je to jen o "vydržet". Fungovat pod tlakem. Budoucí maturanti, opravdu se nebojte. :-)

  Přijímačky. No, co na to říct? Asi standardní vysokoškolský test. Všeobecný přehled plus literatura. Něco jsem věděla, něco odvozovala, něco vysloveně tipovala. Nejdřív v klidu, bezprostředně po dopsání lehké zoufalství. A doma jak na houpačce. Nejdřív nervy na pochodu, potom víra, že to prostě "snad nějak dám". No a dala. :-) Verdikt zní přijat na základě přijímací zkoušky. Měla jsem tu přihlášku pouze jednu. Riskovala jsem a vyšlo to. Nevím, co bych dělala, kdyby mě nevzali. Ale zkrátka no risk, no fun ... :-))
  Jo a v Pardubkách učí vážně sympatičtí a příjemní lidé. Tak mi, mí milí, držte palce, je ze mě budoucí slečna vysokoškolačka.


  8.6.2010

  "Zítra vstanu dřív a tu knížku dočtu..."
  H...o ho...o, zlatá rybko. :-)) Věděli jste, že cesta do pekel je dlážděná dobrými předsevzetími? :-))
  Tu knihu, co jsem na ni neměla čas půl roku jsem nakonec přečetla za dva dny. Heh. Z pojmů, jako je literární transkripce už je mi na zvracení. :-)))

  Zítra maturuju. Stav? Tak nějak lepší než každoročně před zkouškovým. Možná to nevěstí nic úplně dobrého, co já vím. :-)


  6.6.2010

  Dostala jsem chuť zase chvíli plnit kyberprostor písmenky. Tak tenhle týden bude nebezpečně zlomový. Čeká mě 9. 6. maturitní zkouška (ČJ, AJ, ZSV, ekonomie) a 10. 6. přijímačky na historicko-literární studia. Masakr.

  Winamp je skvělý soft. Fungování v něm je vysoce návykové. Ano, používám Windows. A ano, je to to jediné od Microsoftu. Jiný jejich produkt už mi nesmí do počítače. :-))

  V půl jedné ráno si pouštět do uší na plné pecky heavy metal je... velmi zábavné. :-)

  Slibuju, že jakmile bude ten školní maraton za mnou, pokusím se psát častěji.


  3.6.2010

  Je toho všeho prostě tak nějak moc. Počala jsem vcelku tupě rezignovat. Jestli ty přijímačky dám, tak...

  Dokopala jsem se ke znovuobnovení muziky (ze zálohy v útrobách mp3 playeru) a částečné aktualizaci. Miluju metal. I když jsem si v posledních dnech pouštěla hlavně Blink 182 a jejich I miss you. (Ať žije youtube!) Kam se ale kinderpunk hrabe. :-)) Ale být mi patnáct, tak to nepochybně žeru. V tomhle věku jsem milovala Jaksi Taksi. :-))
  A všechna ta hypermoderní instrumentálně-goticko-metalová verběž je univerzální zlo. Tak. :-)) A co na to Jan Tleskač? :-))

  Pravděpodobně jsem si i v těchto řádcích mínila stěžovat na nespravedlnost Všehomíra, ale konkrétní důvody jsem právě zapomněla. Tož příště. Poslední dobou nejsem zrovna spisovatelsky zdatná, tak si musím nápady šetřit. :-)

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku