♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Březen '10

  archiv blogu

  31.3.2010

  Ameriku objevil mnich v neckách. Neřešte. :-)) Zkrátka stěžejní poznatek za rok služeb cestovního ruchu u studentů čtvrtého ročníku, toho času dva měsíce před maturitou. :-)) Učí Brooklyn, no. :-))

  Zapomněla jsem všechna moudra, která jsem zde mínila pomyslně tesat. Tak máte smůlu. :-)) Jo a co se týče fotek z plesu, zájemci nechť mě vytrvale uhánějí icq, mailem i mobilem (ti požehnaní, kteří vlastní číslo :-)))...

  Jak přivést kantora do rozpaků? Devatenáctiletou studentku nechat říct šestadvacetiletému profesorovi, že se jí o něm dnes zdálo. :-)) I tohoto ocenění se dočkal Brooklyn. :-))

  Zítra máme Apríl. Tak mám takový pocit, že mé PC disponuje smyslem pro humor a Apríla mi připravilo již s předstihem. :-))


  29.3.2010

  Předmaturitně. Začíná se mi to, milé děti, už velmi krátit. Možná už by bylo taky načase začít být nervózní. Nejsem. Strach ze samotného faktu maturit kupodivu nemám.

  "Jistý potenciál by se našel."
  (Následuje pohled do zrcadla na až nebezpečně hluboký dekolt.)
  "Akorát nevím, kde ho uplatním, pro Brooklyna je mě škoda." :-)))

  Brooklyn se rovněž přičiní o opravování písemných maturit z němčiny. Dejte mu někdo do ruky Pravidla a nakonec se může připlést ještě do češtiny, proč vlastně ne. :-)) Ferda mravenec s.r.o. :-))

  "Došlo na nejhorší," komentuji na nástěnce vyvěšený rozpis na písemné maturity. Pod datem a informací, že jde o český jazyk se skví v seznamu studentů letos už i moje jméno.

  Spolužačka se vyjádřila, že by po mně nechtěla jít na maturitu z češtiny. To získala pocit, že po mém výkonu už se maturitní komise nebude s nikým zabývat a rovnou všechny vyhodí? :-)) Rovněž i má třídní se na mě obrátila pro dotvrzení svých slov, když udílela zasvěcené rady, jak patřičně opentlit maturitní slohovou práci z ČJ. :-)) Tak já tedy nevím, vážení. :-)


  26.3.2010

  Odevzdala jsem praktickou. A příště si, ty střevo jedno, rovnou zapisuj všechny zdroje, ať to nemusíš dodatečně hledat. :-))) Poučení pro příště...To kdybych se nedej bůh někdy dokopala až třeba ke psaní bakalářky. :-))
  Svou odbornou maturitní práci jsem sepsala za slabé tři víkendy. I seminárce z dějepisu jsem ve druháku věnovala víc. Kupodivu mě to nechává celkem chladnou. Po maturitě bude online, stejně jako možná zveřejním i další školní materiály, které jsem sesbírala za ty čtyři roky studia.

  Stále čtu Satanskou bibli. A nesmírně mě to oslovilo. Asi o tom napíšu.

  Začíná to vyzerať celkem vážně. Aneb za týden a něco obléknout košili, nazout střevíčky na podpatku a Aailyynka jde psát maturitní slohovku. :-) Report bude. :-))

  Už mám video z maturiťáku. Ale ještě jsem ho neviděla. Taky fotky. Jsou nádherné.


  21.3.2010

  Mým nejlepším přítelem se stává platíčko růžových pilulí. :-))) Lepší být lehce sfetovaná růžovými prášečky, ale funkční. :-) Kolikpak se toho asi smí vzít naráz? :-)
  Obligátní potíže s krční páteří. V nejhorším prášky ještě podpořím panákem a bude vymalováno. :-))

  Bytem duní ta nejnabubřelejší a nejprůměrnější kapela na světě. Ale stejně jsou úžasní. :-) Naprosto nekriticky miluju kluky z Manowar. :-)


  18.3.2010

  Pohádat se s někým může být i podivně uspokojující. No nic, to byla jen taková nesouvisející poznámka na úvod.

  Ignoruji již fakt, že o globálních problémech v AJ nevím ani zbla. Také úspěšně zapomínám na "pozdrav" v podobě chystané písemky z ruského jazyka. (Kde je neskutečný pakl probrané látky naráz.) Zvolna vypouštím i zkoušení z ekonomie z prvních sedmi maturitních okruhů, plus látky za téměř tři čtvrtiny čtvrtého ročníku. Jo a abych nezapomněla, deadline na odevzdání maturitní práce se velmi neúprosně blíží.
  Své studijní plány nemám šanci stihnout. Napadá mě jediné: koncentrované peklo. :-)))


  13.3.2010

  Nesouvislý sled dojmů. Jsou hlavně pro mě, abych to nezapomněla, tak mi to promiňte.

  Maturitní ples je za mnou. Večer ve znamení úsměvů, vyčesaných účesů a dlouhých šatů. Měla jsem naprosto neskutečný účes, o který jsem se celý večer bála, aby mi vydržel. D. mi řekl, že jsem krásná. Potěšilo velmi. Spolužák J. mi, sotva mě poprvé zahlédl, vysekl poklonu, že mi to sluší. :-) Kromě něj mou vizáž pochválilo několik dalších spolužaček.
  Celý večer se mě držel ten nejhezčí kluk ze třídy. :-) A choval se neskutečně galantně. :-) Rovněž "náhradník" za vypadnuvšího spolužáka během nástupu byl velice milý.
  První písničku, kterou kapela hrála bylo Wish you were here od Pink Floyd. (Mimochodem, kapela, kterou jsme na plese měli byla takhle. Byli zatraceně dobří.) Na Schelingerovu Šípkovou Růženku byl narvaný parket. Taky došlo i na Variaci na renesanční téma.
  Během šerpování nám hráli Mr. Big a jejich Wild world. Spolužák si vedle mě zpíval. A taky Wherever you will go od The calling. Nepamatuju si, na který song jsem šla. Za živého boha si taky nevzpomenu, kterou písničku si, když jsme tam tak stáli, spontánně začala zpívat polovina maturantů. Když hrála závěrečná Forever young a spolužačka kráčela šerpovat třídní, přišlo mi to hrozně dojemné.
  V patách jsem neustále měla fotografa. Kdykoli se přiblížil, automaticky jsem mu věnovala profesionální úsměv. :-)) Asi budu mít velkou spoustu fotek. (Chci video ze šerpování!!)
  Holky mě pak pozvaly na drink. Moje báječná sestřenka a její kamarádka K. Viděla jsem tu slečnu prvně v životě. Nevadilo mi to. Ťukly jsme si skleničkami a byly seznámené.
  Tetinka uronila slzu, když jsem si kráčela po červeném koberci pro šerpu. Připíjeli jsme si šampaňským a dostali k šerpě taky květinu. Nejhezčí moment z celého večera. Taky se mi během šerpování kdoví proč chtělo brečet. Hlavně, když jsme tam stáli a hrála hudba.


  10.3.2010

  Nořím čumák do nejrůznějších publikací, které jsem si odnesla z knihovny a snažím se vypárat si nějaké užitečné informace pro maturitní práci. Připadám si při tom docela... inteligentně? *úsměv* Bezinternetové hledání mělo něco do sebe. Člověk si může připadat trochu jako... badatel... :-))

  Tak nějak začínám tušit, že číst Nietzscheho nebude úplně super nápad. :-))) Strategie "to má jen sto šedesát stránek, to si přečtu" kulhá v případě filosofických děl na obě nohy. :-))

  Opustil mě monitor, takže vegetím na těžce provizorním notebooku. Nesnáším notebookové klávesnice. :-)

  "Hodina věnovaná dětem... tak proč na to večer co večer čumím??" Aailyyn glosuje fakt, že dle TV upoutávky jsou Šmoulové pořad pro poněkud mladší cílovou skupinu... :-)))


  8.3.2010

  Až mi bude tak sto deset, přijde Bůh a zmáčkne RESET. :-)))

  Potřebuju nutně dovolenou. Potřebuju ji strávit asi jako Robinson Crusoe. Mám čtrnáct dnů na to, abych odevzdala Brooklynovi k finální kontrole praktickou maturitní práci. Fakticky půvabné. Nemám šanci to stihnout dotvořit. A že se převážná většina nejdůležitější práce za celou střední školu nedá vyplodit za dva víkendy? Omyl, pravil ježek a slezl z kartáče... Echm, tak tohle už sem samozřejmě nepatří... :-))

  Jo a kdo si nevšiml, tak jsem přeuspořádala sekce Přečteno a Zhlédnuto. Stávající řešení snad má konečně potenciál nestat se opět po krátké době vysoce nepřehledným.

  Čtu LaVeyovu Satanskou bibli. Je to nesmírně zajímavé čtivo. I když budím s touto publikací pozornost a následují udivené pohledy. :-)


  4.3.2010

  »Ne, nejsme na kolenou - ryjeme držkou v zemi.«

  Karel Kryl, Pasážová revolta

  Pozoruji na sobě typické příznaky workoholismu. Za lepší považuju se zhroutit a naprosto se prací zdevastovat. Pak totiž aspoň můžu mít pocit, že za mnou něco zůstalo a nestrávila jsem čas nadarmo. Ležení a nicnedělání se mi zdá silně kontraproduktivní a jakmile nemám žádnou činnost, cítím se nesvá.
  Nicméně, jdu i tak podezřele do sebe. Cvičím (!!), chodím ven a snažím se relaxovat. Zdravotní problémy nepotěšily ani mě.

  Veškeré domácí úkoly dlužím již v horizontu týdne až dvou. Mozek by potřeboval reset. Minulý pátek jsem strávila s knihou v ruce a nohama nahoře. :-)

  Parta skoro třiceti lidí, která v botaskách napodobuje rádoby elegantní kroky a činí tak v blátě na školní zahradě. Za řvoucí muziky, jenž se line z automobilu. Cvičili jsme nástup, no. :-))) Kolem šla dvojice dívek, pod paží desky (takže z áčka), hádala bych tak prvačky a velice zaujatě si nás dívčiny prohlížely. :-) Byla nám po hodině slušná zima. :-))

  Mé chabé jazykové znalosti stačí na hodinu konverzace v anglickém jazyce. :-)) Já vím, paní profesorko. Řídím se vaším: Practise, practise, practise. :-))) Reálie sice neukecám, ale dohovořím se, no. :-)))

  Zřejmě jsem na nejlepší cestě pro jízdenku do vypolštářovaného pokojíčku v Bohnicích. :-))

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku