♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Listopad '09

  archiv blogu

  30.11.2009

  Óda na Dokonalého, doporučuju to celé vlastně vůbec raději nečíst. :-)) Varování autorky: Může způsobit akutní záchvaty závisti (dámy) a žárlivosti (pánové). :-))

  "Já vím, že se snažíš. Neboj, ono to dopadne." Tak přesně tohle jsem potřebovala. Díky Osude, že ho mám.
  Rozumí mi. Naprosto. Rozumí mi, chápe mě a umí mě ocenit (to hlavně) a brát mě tak, jak jsem. Asi mám v podstatě neuvěřitelné štěstí. Nikoho lepšího jsem si nemohla přát. Zas a znovu se utvrzuju v tom, že je moje největší štěstí. Nikdo mi není tak blízko. Neodhadne jedinou větou, jak mi je. Na něj se nedokážu doopravdy zlobit. Čímdál tím spíš si uvědomuju, že v něm mám poklad. Že ostatní mi nerozumí tak dobře. Zas a znovu se k němu vracím, s pokorou si uvědomujíc, že tenhle chlap je naprosto báječný. A že ač mám občas pocit, že stojím proti celému světu, tak jsem přesvědčená, že je to tak správně. On má pravdu, on to se mnou myslí dobře a nikoli ten zbytek světa, přestože tento to vehementně tvrdí.

  Na zeď jsem po setmění nakreslil přirození.... A pod něj napsal pak jméno tvý... Nikdy se neusměješ, nikdy mě nevoceníš...

  Výše zmíněný song se stává v posledních dnech mou malou soukromou hymnou. :-)) (Harlej - Přirození, kdyby to někdo hledal. ;-) Dosadila bych si tam ono jméno prakticky libovolné. :-))
  Snad až na Dokonalého, že. :-) Ale to už tu dneska jednou bylo. ;-))


  27.11.2009

  Je to prostě kastrovaný samec tura domácího. :-)))

  Bavit se s Brooklynem znamená cítit se asi jako u rozhovoru blbého s hluchým. :-))) Já už nechci. :-)) Lituju, že jsem se radši nechtěla učit na tu praktickou maturitu z účetnictví. :-)

  It's time to be a big girl now... And big girls don't cry...

  Já se snažím. A jde to ku*evsky těžko. (Jemnocitní čtenáři laskavě prominou. Myslím, že se poznali, že. ;-) Někdy to při zachování veškeré výstižnosti zkrátka nejde říci jemněji. :-)

  Nemůžu se hnout. :-) Nedokonalosti pleti úporně matlám mejkapem. Být žena je někdy fakt utrpení. :-))


  24.11.2009

  Už ani Brooklynovy modré oči nestačí k zažehnání pocitů frustrace z našeho ústavu. :-)) Já to nepřežiju!! :-)

  Yesterday was the worst day ever... And tomorrow won't be better... It's history repeating...

  Prasátkovou chřipku nemáme, karanténa nebude, chřipkové prázdniny též ne. Máme prostě strašnou smůlu. :-))

  Ai je unavená, vyčerpaná a psychicky úplně vyždímaná. Chjo.

  A měla jsem jít do áčka. Grafici povinně maturují z dějin výtvarného umění. Tiše závidím. Milionkrát lepší než ekonomie.


  23.11.2009

  Müller mix (či jak se ta srágora správně píše :-))) je neskutečně hnusný jogurt. :-)) Jak voda, řídký, bez chuti, fuj. :-))

  Abychom nechytili prasátkovou chřipku, pečlivě větráme, papáme vitamínky a myjeme si tlapičky. :-)))
  U spolužáka se objevilo podezření na tuhle nemoc. Takže hysterie z mexické chřipky už dorazila i k nám. No co, třeba alespoň dostaneme chřipkové prázdniny. :-)


  19.11.2009

  Můžu se už tak jedině dát na hudební produkci v podobě zpěvu písně Černý muž pod bičem otrokáře žil. :-))) Jo, páni profesoři, jste fakt "jedničky". (Kdo tuhle narážku nepochopil, ať se přihlásí. :-))


  17.11.2009

  Aailyynka maturuje čeština, angličtina, ekonomie a ZSV. Definitivně. Už se rozhodla, místo práva, marketingu a managementu se raději bude učit antické filosofy do základů společenských věd. :-)

  A kdybych si mohla poskládat maturitní předměty úplně podle sebe, volím dějiny výtvarného umění a ruštinu. :-)) Zvrhlá kombinace, že? :-)))

  A už mám základní kostru maturitní práce. :-)) K vymýšlení padly za vlast dvě sklenky červeného s colou. :-))) A jak mi to šlo. :-)))

  Pokud to někoho z vás ještě zajímá, tak oba slohy, o kterých jsem tu nedávno psala, už jsou online. První a druhý.


  16.11.2009

  Lechtivé vzkazy se snažím přebít koncentrací na vypracovávání maturitních okruhů z češtiny. Hups, asi jsem právě něco provalila, že? :-))) Doufám, že Dokonalý zapomněl adresu sem a už dávno mě nečte. :-)))

  Je normální umět už v polovině listopadu téměř půlku maturitních otázek z literatury? :-)) Je normální i tak trpět stihomamem, že to určitě nestihnu? :-)))

  Vrazila jsem si tužku do ruky. Učila jsem se středověké písemnictví. :-))) Přijde vám normální zabodnout si u středověkých literárních památek psací náčiní do horní končetiny? :-)) A už vám někdy přišla indická literatura abnormálně vtipná? :-))

  Navštívila jsem shodou okolností naše hlavní město a dýchla na mě atmosféra oslav výročí dvaceti let demokracie. :-) (Viděla jsem shromáždění na Václavském náměstí, cca devátá ranní, tuší někdo, co to bylo za akci? :-)
  Milí čtenáři a kde vy jste byli 17. listopadu 1989? :-)) Tedy s výjimkou vás, kteří jste se, stejně jako já, teprve chystali oblažit své milé rodiče vyklubáním roztomilého uzlíčku, kterýžto je nenechal po několik následujících let vyspat. :-)))
  A asi mi to chybí, takže všechny "služebně starší" dneska otravuju, jestli taky cinkali klíči. :-)))


  13.11.2009

  ...protože jsem zjistila, že na určité věci jsem ještě pořád moc velká citlivka...

  Pátek třináctého. Psala jsem písemku z matiky. Je to fakt vtipné, čekám, co z toho vzejde. :-)) Můj anděl strážný má ale sakra co dělat. :-)) Myslím, že mě při počítání musel osvítit minimálně duch svatý, pokud dostanu alespoň dostatečnou. :-))) Aneb na školní stužky jsme si měli dát motto, které nás všechny provází celým studiem: Alespoň za čtyři. A: Hlavně, že nepropadám. :-)))

  Maminka se mě ptala, jestli nechci k Vánocům Satanskou bibli. Je milé, když si o vás vaši rodiče myslí samé pozitivní věci. :-)))


  12.11.2009

  Tuhle se mi podařilo za odpoledne ztláskat tři jablka, dvě mandarinky a celé to zazdít jogurtem. Že bych začala žít zdravě? Asi je to už zlé. :-))

  Stačí jedna jediná sms, aby se mi nálada dokázala zlepšit snad o tři sta procent. Děkuju. Po přečtení už se zase směju. Je to zkrátka všude stejné. :-)
  Prostě ví, jak na mě. Ví, že mě nemá přesvědčovat o své pravdě, že mi nemá nic vnucovat, přemlouvat, ale tiše počkat, až se vyzuřím a sama uznám, že má pravdu. (A že to uznám, nechá-li mě k tomu dojít.)


  9.11.2009

  Upřeně zírám na mapu, co nám visí ve třídě. "Neměla by nějakým tím nej mezi řekami být ověnčena taky Amazonka?" Napadá mě. Cca po deseti minutách mi dokonečně doklapne, že geografické rekordy se od doby, co jsem měla co dočinění se zeměpisem, zase tak moc nezměnily. Abych na dotyčné mapě našla jihoamerickou řeku, to bych totiž nesměla čumět na mapu Evropy. :-)))
  Tak takhle vypadá student cestovního ruchu těsně před maturitou. :-)) Vážně tenhle obor studuju jen z leknutí. :-))) A jedině dějiny výtvarného umění mi brání třískat zoufale hlavou o stůl a tklivě štkát, proč já jsem si to jen, já blbec, vybrala. :-)))

  Zabrousila jsem parkrát na web MF Dnes, do sekce s názory studentů, psaných v rámci již tady několikrát zmiňovaného projektu. Už to číst nebudu. Mám mnohdy pocit, že to psali jedinci totálně odtržení od reality.

  Ze života jedné třídy (podobnost s existujícími osobami je záměrná a vůbec ne náhodná :-))):
  Objednali jsme na ples kapelu. V momentě, kdy byly jisté slečny mimo školu. Z toho důvodu jim byla upřena rozhodovací pravomoc. (Kterou předtím ovšem bohatě využily pro změnu bez vědomí zbytku osazenstva.) Jisté slečny si po návratu šly na tu křivdu převelikou stěžovat rovnou na vedení školy. Zbytek třídy zacítil pěkný průšvih a rázem nikdo nic neví/netuší/nechtěl/nebyl informován. Za blbce je samozřejmě děvče, které se obětovalo a s kapelou zařídilo smlouvu.
  Prostě průser, milé děti. :-)) Tak to byla historka o tom, jak naše třída prožívá radosti předmaturitní. Do března takových historek jistě zhusta přibude. :-)))

  Jak to může dopadnout, potřebuje-li vyučující na hodinu německy zpívajícího interpreta? No, buďto to skončí Rammsteiny nebo Falcem. :-)))


  8.11.2009

  Objednala jsem si inteligentní plastelínu. Heč. :-)) Antistresová hračka pro dospělé, tak uvidíme. :-)

  ...protože to všechno je stejně jen zoufalá snaha, jak zaplnit brutální prázdno, tak už si to, kruci, přiznej...
  Přiznávám. Usmívám se, poslouchám, reaguju, komunikuju, učím se, vzdělávám se, poznávám, hledám prožitky, dřu jak kůň. Nic nemůže přehlušit myšlenky na něj. Chybí mi.

  Dle Maslowovy pyramidy jsou ty nejzákladnější potřeby, které musí být uspokojeny primárně, potřeby biologické. Patří tam i sex. Tak se na ty muže, dámy, nezlobme, že myslí občas jen na jedno. Oni za to fakt nemůžou. :-)))


  7.11.2009

  Nejenom Angie podlehla konzumnímu stylu. Už i já mám doma černočervenou palestinu. A jsem z ní nadšená, což se mi u libovolného kusu ošacení stává málokdy. :-)) Taky totálně netuším, jak se takový ooobrovský kus látky nosí, ale to se poddá. :-))

  Až do včerejška jsem si myslela, že umím pít. Gin s tonikem už nechci v životě vidět, motala se mi hlava jak nikdy. :-))) Ale odcházela jsem hrdě středem, po dvou, rovně a ani večeři nikde potupně nevrhla. :-)))


  5.11.2009

  Už počtvrté budu psát o 30. dubnu. Významný den. Moje malé každoroční soukromé ohlednutí. Protože bych to, co chci napsat, do 30. dubna určitě zapomněla a taky proto, že se mě stále drží jistá dávka nablblého sentimentu, sepíšu to už teď. :-)

  Za čtyři roky jsem stihla:
  Nastoupit na střední.
  Potkat toho nejdůležitějšího a nejšílenějšího muže s těma nejnádhernějšíma zelenýma očima.
  Stvořit tenhle web. ;-)
  Stát se černovláskou.:-)
  Vypěstovat si závislost na kofeinu. ;-)
  Zaprodat srdce heavy metalu a zamilovat se do kapel jako Manowar. :-)
  Zjistit, že ekonomie není věda pro mě, přesto se však úspěšně doškrábat až do maturitního ročníku. :-)
  Dopracovat se až k neurotickému uzlíčku nervů, z něhož by měl radost docent Choloušek a věčně nestíhajícímu workoholikovi. :-))

  Tak, to by mi jako soukromá bilance stačilo. :-)


  4.11.2009

  Světem zmítá krize ekononomická. Mnou jedna z mých (mnoha) krizí citových. Potřebovala bych se asi odstřihnout od určitých lidí. Ironií osudu je, že si to tu o sobě možná přečtou a pravděpodobně nepochopí.
  Jaksi mě to všechno hrozně unavuje. Přijdu si jak kývací panák. Přikyvuju, usmívám se, tvářím se zúčastněně. Přitom se cítím... divně. Tohle prostě nejsem já.

  Maturita se vzdaluje rychlostí, že by i proslavená rudá žihadla rázem závistí smrtelně zbledla a ještě na mě posměšně dělá dlouhý nos a šklebí se: "Tu matiku, holka, nedáš." :-))

  Už máme stužky. V pátek se koná stužkovák. Na batůžek připnu fialkové cosi, v březnu si zaplesáme, v květnu naposledy zazvoníme a pak? Potom už nic. Konec. Už jsem velká holka.

  Rozloučím se stylově, jedním krásným mottem z maturitních stužek: Živote zpomal ... nestíhám!


  2.11.2009

  60 % německých předškolních dětí si myslí, že kráva je fialová. No potěš koště. (Z hodiny managementu.)

  "Jsem zoufalá ze školy."
  "A ty si myslíš, že v práci je to lepší?"
  "Určitě, podívej se na sebe, jak jsi vysmátej." A jestli nejsi vysmátej z práce, tak jsi buď zhulenej nebo zamilovanej. V tom druhém případě mi máš hodně co vysvětlovat." :-)))

  Nazvu ho nevěrným prevítem. :-) K nikomu jsem v životě nebyla tak drzá. Nikoho jsem si v životě tolik nevážila. Zvlátní existeční paradox. :-))

  Studuji jídelníček ze školní jídelny. Po chvíli s tichou rezignací zapínám Google, kterýžto mě dovede až na slovník cizích slov. Tak už vím, co je šoulet. A vím, že jsem si to rozhodně neměla neprozřetelně dávat. :-))) (Degenerace moderními technologiemi prvního stupně. :-))


  1.11.2009

  Zatoužila jsem zmizet na chvíli na pustý ostrov někam hooodně daleko. Na to ovšem nedisponuju dostatečnými prostředky materiálními i časovými. Převrátila jsem do sebe aspoň (za pohoršených pohledů příbuzenstva) bez mrknutí oka na ex dva panáky rumu. :-)) Taky to nezabralo. :-)))

  Jenomže mě už to prostě opravdu nebaví...

  Posílám zase jednou slušně zoufalou sms. Mám dost. Dost všeho. A všech.

  Asi mám v hajzlu krční páteř... Tipla bych to na něco skříplého či zablokovaného. Au.

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku