♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Říjen '09

  archiv blogu

  29.10.2009

  Dnes veselé historky od lékaře aneb co vás (taky) může čekat aniž byste dokonce vůbec vstoupili do ordinace. :-))

  Místo abych se spokojeně rozvalovala v pelíšku, stepovala jsem už před půl osmou v čekárně na chirurgii.
  Tamtéž o něco později po schodech vyskakoval o berlích a s nohou v sádře klučina cca v mém věku, nějakých devatenáct, dvacet možná. Ať žije české zdravotnictví. :-)) To se fakt může stát jen u nás, že k lékaři, kam se s vysokou pravděpodobností "přichomýtnou" lidi se sníženou pohyblivostí (různě zlámané končetiny) je takhle mizerný přístup. :-))
  Ještě později si to do čekárny zamířil též fakt fešný mládenec cca kolem pětadvaceti. Dlouhé kudrnaté vlasy, tmavé oči, na sobě džíny, na ruce spousta stříbrných řetízků... wow. :-)) Celou dobu mi k němu ujížděl pohled, což nejspíš nevnímal, neb byl zabraný do časopisu. ;-)
  Litovala jsem, že jsem ráno byla líná se namalovat a tak jsem na něj místo svůdného pomrkávání řasami mohla vysílat leda "okouzlující" pohled podmalovaný slušivými kruhy pod očima. :-)))
  Litovala jsem podruhé, když jsem spatřila pana doktora. Familiérně mi tykal a oslovoval mě takovou podobou křestního jména, která mě v jeho podání dováděla k šílenství (ač sestřička mi vykala titulujíc mě "slečno"), přestože já ho viděla prvně v životě. :-)) Wtf??? :-))) Asi chyba v Matrixu. Nebo že by mi něco nedošlo? Ou, Houstone, máme problém. :-)))

  Jsem slavná, už o mně ví google. :-)) Schválně si do něj zkuste zadat "Aailyyn", po prvních třech písmenech už vám napoví správné slovo. :-)) Velký bratr se dívá. :-))

  "Si budeš muset něco takovýho koupit," maminka mi ukazuje na kabelku miniaturních rozměrů, tzv. psaníčko.
  "Na co, vždyť se do toho nevejde ani kapesník," nekompromisně se ve mně vzbouzí pragmatik. :-))

  Byla jsem v rámci projektů slečnou I. zmalována nánosem líčidel. Oči podmalované fialovými stíny až téměř k obočí, mejkap, tmavě fialový lesk na rtech. Připadala jsem si jako klaun. Asi čtyři lidi nezávisle na sobě mi řekli, že mi to sluší. Nepotěší. :-)))


  27.10.2009

  Mám dost... To je vše, pokračování příště. :-))


  26.10.2009

  Milé děti, něco potřebuju. Ale co, však vy už to znáte, ne? Link tady.
  Dotazník, ten samý, na stejné téma, dozvěděla jsem se od našeho konzultanta teprve dnes konkrétnější požadavky, tak vás všechny prosím vyplnit opět celý dotazník znovu. Anonymní, sedm otázek, zabere vám to cca minutu, vaše soukromá data nebudu nikde shromažďovat, nevím, co vyplníte zrovna vy osobně a nezajímá mě to. Děkuji.


  25.10.2009

  Útržky nedělní:

  Útržek materiální: Dala bych si tavený sýr se šnytlíkem. :-))

  Útržek duchovní: Asi trpím syndromem vyhoření. Otravuje mě dokonce už i existovat. :-))

  Útržek duchovní číslo dvě: Chybí mi. Vždycky mi říkává kočko a přidává nějakou třeskutě ironickou hlášku. Ach jo.

  Everyday when I'm away I'm thinking of you...

  Hymna prázdných nocí...

  Asi si zdařile pěstuju workoholismus. :-)) Neustále jsem v poklusu, nestíhám a nemám-li co dělat, končí přemýšlení o vlastní existenci hlubokou depresí. :-)))


  23.10.2009

  Asi mám depresi z nedostatku denního světla.

  V dějinách jsme brali židovskou obec. Nechápu to. Že má někdo jinou barvu pleti je vidět, že je fyzicky handicapovaný, to často taky, ale že je žid, to nikdo na čele napsané nemá. Kde se teda bere ta nenávist? Zdůvodnění, že je to minorita odlišná od křesťanů, která s nimi musela žít pohromadě a na kterou se proto koukalo skrz prsty, mi připadá nedostačující. Uvítám laicky pochopitelné zdůvodnění od někoho, kdo je v této problematice kovaný, díky.

  Znáte Jeffa Dunhama? Achmed je geniální. :-))) Silence! I'll kill you!! :-)))

  Mám poprvé po téměř dvaceti letech života typicky ženský problém: nemám co na sebe. Horší je, že se to týká maturitního plesu a nechává mě to zcela chladnou. Kromě toho taky nemíním mít na hlavě složitý romantický drdol, který by mi kadeřnice na hlavě tvořila dvě hodiny a další dvě hodiny času investovat do umělých nehtů. Nic takového nechci. Nejdu za umělou figurínu, ale sama za sebe. Učešu se, namaluju i nehty si upravím sama.

  Funguju na permanentním přísunu kofeinu. Ale: usmívej se, bude hůř. ;-)


  22.10.2009

  Dneska jsem snědla mandarinku a jablko. Můj stresem zničený organismus pravděpodobně začíná vysílat SOS o přísun vitamínů.

  Tvořili jsme další sloh. (Do projektu MF Dnes, ale to je celkem vedlejší, proč jsme se tomu věnovali...) Měli jsme psát o našich vzorech, o lidech, kterých si vážíme. Hádejte o kom jsem, byť velmi skrytě, psala? Já musela.
  Za sloh jsem dostala od češtinářky pochvalu, moc se jí líbil. Cítila jsem z její strany hodně zvláštní postoj. Zdálo se mi, že jakýsi tichý až téměř respekt, když mi tu práci vracela.

  Prostě nestíhám. Akorát přede mnou roste řada deadlinů.


  21.10.2009

  Mé sebevědomí se již několik dnů pravděpodobně chystá atakovat hodnoty veličiny ve fyzice známé jako absolutní nula. :-))

  "Co mám dělat?"
  "Skočit do zdi."
  "Ty jseš vůl." :-)))
  Je jediný, komu jsem schopná něco takového říct. Paradoxně je to taky člověk, kterého si nejvíc vážím.

  Má poslední slohová práce byla nazvána nepřekonatelnou. Koketuju s myšlenkou podat si přihlášku i na žurnu, ačkoli jsem vždy svéřepě prohlašovala, že se psaním živit nechci. (Ten sloh sem dám.)

  Dějinami výtvarného umění jsem stále vyloženě nadšená. Teď je to starověká Indie a Čína. Dokonce mě nadchla i v občance látka o východních náboženstvích. (Součást jinak nepřekonatelně blbé filosofie, neb pamatovat si jména všech antických myslitelů je prostě mazec. ;-)
  Žádná dogmata, žádná nadpozemská entita, která si s člověkem může v podstatě naložit, jak libo a nutí ho, aby ji uctíval prostřednictvím zkostnatělé instituce. Jen my a naše chování. Oproštění od materiálna, mravný život a pokud ne, tak se, milý člověče, zase vrátíš a všechny špatnosti si tu pěkně odskáčeš a v některé inkarnaci si napravíš, co sis spískal. ;-)
  (Úmyslně jsem teď trošku zmatlala buddhismus i hinduismus dohromady, princip reinkarnace je tuším hinduistický, nevěděl by někdo fundovaný, co se stane, jak napraví své chyby, když se nebude chovat "správně", buddhista? :-)
  Vysvětluju to silně laicky, tak mi promiňte a kdyby o tom třeba někdo z vás věděl více, uvítám plodnou diskusi. :-)


  18.10.2009

  Dneska od vás nutně něco potřebuju.

  Máte mě rádi? Nemáte, oukej, to sem netahejme, ale i tak byste mi mohli pomoci. :-)) Pokud si uděláte čas a vyplníte mi tenhle kratinký dotazník, budu vám neskonale vděčná a pokud jej třeba rozšíříte i k dalším lidem, budu vás absolutně nekriticky milovat. :-))
  Mám to do školního projektu, všechny odpovědi jsou anonymní, nevím, kdo co vyplnil, nebudu se o to zajímat a nějakým způsobem pracovat budu až se souhrnnými procentuálními výsledky. Vaše odpovědi samozřejmě nebudu nikde shromažďovat ani archivovat.
  Děkuji za pomoc.


  16.10.2009

  Na našem projektu to vypadá jako na srazu hypochondrů. :-)) Místo o závislostech zavile diskutujeme, zda je lepší Modafen, Paralen nebo Ibalgin. :-))
  A pan ředitel s námi laškoval a mezi šesticí maturantek se mu asi docela líbilo. :-))

  Mám v plánu vidět film Faunův labyrint.

  Ještěže nejsem chlap. Na rýmičku neumřu. :-)))


  15.10.2009

  "To je blaf," odhazuji po dopsání znechuceně propisku. :-))
  Vzletná slova o svobodě se totiž píší kurevsky blbě, když vám mozek funguje nastaven na level "chci do postele, chci do postele, chci do postele..." :-)))

  Pociťuji momentálně ohledně svého zdravotního stavu jistý diskomfort. Či jinak: Je mi zle jak psovi. To první je diplomatické, to druhé výstižné, tak si vyberte. :-))


  14.10.2009

  Ze včerejší němčiny jsem si odnesla jediný poznatek. Česnek je r Knoblauch a upír r Vampir. :-))) Téma Essen und Trinken. :-))

  Profesorku ČJ v duchu častuji roztodivnými názvy, kteréžto původně sloužily k označení hospodářského zvířectva. :-)

  "Kurva... "
  "Kde?"
  "Ty vtipe." :-))

  Jsem označena za nevěrnici. Se smíchem vracím úder. Hned je jednomu líp. :-))) Díky.

  Včera. Fascinace dějinami výtvarného umění trvá. Usrkávám svou pravidelnou dávku kofeinu a nadšeně poslouchám. Po písemce s Maky odevzdáváme popsanou celou A4ku. :-)

  Bulgakov na jeden řádek? Třikrát fuj. Z válečné literatury už se mi chce zvracet. Pardon.


  12.10.2009

  Celý víkend jsem strávila zíráním do monitoru a vypracováváním maturitních otázek. Odnesla jsem si ze sezení u monitoru ztuhlou krční páteř a bolavou hlavu.

  "Donesete mi třídnici?"
  "Tak zapíšete příště."
  "Z toho budou nepříjemnosti."
  "Nebojte, my se taky nebojíme," těšíme Brooklyna. :-)))

  Divíte se, že po čtyřech letech už mnozí z nás dosahují určitého stupně morální otrlosti? :-)))

  Jsem děsně milá, hodná, něžná a empatická. Už mě to sere. :-)))


  9.10.2009

  Brooklyn čelí náporu projektuchtivých studentek toužících po tom, aby jim dělal konzultanta. (Cha chá... :-)))
  Důvěrná informace od slečny Er sdělená za nudné dvouhodinovky regionálních dějin. :-)) (Neměly jsme tam co dělat a tak jsme probíraly drby.)

  Nestíhám pořád, akorát, že se pozvolna učím dělat, že je mi to aspoň občas jedno. :-)))

  První úspěch. První písemka z matiky. Čistý průstřel. No jo. :-))


  8.10.2009

  Ráno mě poslední dobou napadají geniální myšlenky, škoda, že mi to nikdy nevydrží. :-))

  Normálně mám své tělo docela ráda. Normálně mi v mém těle není asi podobně pohodlně, jako v o tři čísla menším kousavém svetru. :-))) Vítej v každoměsíční realitě, milá plodná ženo. :-)) Fakt by děti nemohl nosit čáp? Ach jo. :-))

  Ráno jsem si musela dát kafe. Už dva dny se mi točí hlava.


  6.10.2009

  Nálada pod psa mě ještě nepřešla. Přidaly se k tomu i další okolnosti, které mě nutí být příjemnou asi jako osina v... vy víte kde. :-)) K čertu s přírodou. :-))

  Lisabone, Lisabone... :-)

  Potřebuju společensky přijatelný důvod, proč nejít na stužkovák. (Důvod "nechci se ožrat a nechci se koukat na vaše ksichty" se mezi společensky únosné neřadí. :-)))

  Didaktický test z jazyků na konec roku? K tomu mám jen jedno slovo. Vlastně dvě: A kurva. :-)))
  To, že mi nebesa byla milostiva a mně se povedlo si písemky z jazyka anglického i ruského vycucat z prstu na dvojky, ještě neznamená, že to ovládám. :-))

  Smývám z očí řasenku a zbytky pudru, kterými se každé ráno snažím zakrýt kruhy pod očima a další stopy únavy.


  5.10.2009

  Unavená. Maximálně. Je mi zima. A bolí mě hlava. Ve škole slintám po kotli kafe nebo horké čokolády.

  Lemra líná... :-)

  Den na pí... na nic.

  Po hlavě do prd... ee, teda k maturitě. :-)

  A tak tedy s Brooklynem vstříc zkoušce dospělosti. :-))


  4.10.2009

  Bolí mě záda. Sotva se hnu. Už asi týden.

  Mám doma literární publikaci Marie Sochrové Maturita s podtitulem Přehledně vypracovaná témata. Je daleko lepší, než povinně zakupované učebnice ČJ (M. Čechová, Čeština pro SOŠ, strašlivé knihy, fakt).
  A největší službu mi stejně na střední udělala Literatura v Kostce (stejná autorka, M. Sochrová). Maturita ovšem oproti Kostce obsahuje i úryvky textů a návodné otázky poskytující jakousi osnovu. Taková poslední záchrana, když už fakt nevíte, z jaké strany otázku uchopit a co do ní nacpat.
  Nekupovat Dějepis v kostce, je naprosto příšerný! Vypracovávala jsem si z něj jedinou otázku do zkoušky z dějepisu ve druháku a div se u toho nevztekla... Jiné učebnice z řady xy v kostce se zdají být stejně jako ona literatura v pohodě. Mám doma ze stejné řady i ekonomii.
  Zodpovědný maturant. :-))

  Co máš v mozku? Brouka mozkožrouta. A co tam dělá? Chcípá hlady. :-)))


  3.10.2009

  Aailyynka a maturita :-):

  Povinný cizojazyčný úvod k maturitní práci napíšu rusky.
  Vylučovací metodou (z občanky jsme toho ve druháku probrali málo a nechci to dodatečně shánět, matiku neumím, němčina mě nebaví) jsem dospěla k volitelnému maturitnímu předmětu buď samostatné právo nebo trojkombinace marketing-management-právo.
  Probere-li s námi současný profesor na právo maturitní otázky, maturita by byla víceméně bez problémů. Neprobere-li, budu muset zvolit onu kombinaci, protože samostatně maturovat z předmětu, ze kterého nic neumím a neměla bych se to ani z čeho doučit, by byla sebevražda.
  A možná to dopadne ještě líp než čekám, protože spolužačky zvolna dospívají k obdobnému rozhodnutí, vydavajíce se cestou nejmenšího odporu, takže bychom si mohly maturitní otázky i rozdělit.

  Bude to prostě ještě fakt vtipné. :-))


  2.10.2009

  Půjdeme si hrát na Robinsony. Budeme se těšit, že přijde pátek.

  Hrabe mi. No dobře, to bych sem nemusela psát, to není zase taková novinka, že... :-))) Asi jsem se dala na slušně rozjetou dráhu workoholika, neb mě všichni přesvědčují, že bych si občas mohla odpočinout. :-)) Všechny, kdo to se mnou myslí obdobně dobře v duchu nasraně posílám do horoucích pekel. :-)))
  Jo, snad až na toho jednoho, který to se mnou prostě umí. Který mě nechá si tu pusu rozbít a pak bez řečí typu "já jsem to říkal" respektuje, že schlíple dojdu přiznat, že jsem to moc "nevychytala" a on měl pravdu.
  Dobré rady prostě neposlouchám, beru je jako absenci respektu ("je to kravina, ale je to moje rozhodnutí, tak mě ho nech udělat"), nos si potřebuju rozbít a pak teprve připouštím, že to nebyl z mé strany nejlepší tah. ;-)

  A propos, slíbila jsem, že se pochlubím, do jakéhožeto webu jsem strkala nos někdy o prázdninách. Už je hotový, je online, takže tady, web jednoho báječného a talentovaného muže.

  Nám všem už z toho všeho hrabe, už to nezvládáš, tak přiznej to, srabe...


  1.10.2009

  V životě je třeba mít se stále na co těšit. A tak, ač mám aktuálně za sebou prodloužený víkend, se již teď těším na podzimní prázdniny. :-))

  Nedělní idylka (vím, že je čtvrtek, ale zapomněla jsem na to :-))): V posteli, s hrníčkem kávy, deset dopoledne a já spokojeně zachumlaná v peřinách čučím na pohádku. :-)

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku