♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Leden '09

  archiv blogu

  28.1.2009

  Spolužačka předvádí osvědčený trik kreslených animáků proti únavě - sirky v očích.
  Aailyyn někdy po druhé vyučovací hodině na tutéž spolužačku zničeně: "Reni, nemáš ještě ty sirky?" :-))
  Slečno, copak jste dělala v noci? Chm, chm... *Dostává záchvat kašlíčku* :-)))

  "Jestli se maturitního plesu dožijeme..." má třídní s nadějí v hlase. :-))


  27.1.2009

  Ráno jsem vstávala s písní na rtech. Přesněji řečeno s optimistickými popěvky typu v mládí jsem se učil hrobařem... či když se u nás chlapi poperou, tak jenom nožem nebo sekerou...

  Než se mi povedlo se zvednout z postele a udělat ze sebe bytost vhodnou v přijatelném stavu k opuštění bytu, došlo mi několik zásadních životních poznatků:

  Za prvé: Es muss sein je nesmysl. Máte-li neodolatelný vnitřní pocit, že něco musí být, řiďte se raději heslem musí se akorát umřít. Vnitřní muset je neskutečná blbost. :-) Což ostatně potvrzuje i Kunderův román, kdyby Tomáš nepodlehl onomu muset, žil by si docela spokojený život. :-)

  Za druhé: Když má ženská problémy, tak dokud dbá o svou vizáž, není to tak vážné. :-)

  Tak, příděl moudrých myšlenek na celý život (a několik příštích) vyčerpán. :-))

  V čekárně u doktora jsem viděla mladý pár kolem pětadvaceti s cca půlročními dvojčátky. Že mateřstvím měkne mozek ženám, budiž. (Kolik lidí si tímhle výrokem proti sobě poštvu, hm? Záměrně nepíšu "některým" ženám, abyste se mohli spravedlivě rozhorlovat nad mým pohrdáním institucí jménem rodina. :-) Ovšem slyšet na kojence šišlat i poměrně svépravně vypadajícího muže? Pánbůhsnámiazlýpryč... :-)) Ne, opravdu si nepořídím děti, abych z toho silného a mužného chlapa s velkým CH udělala šišlající cosi, to mu nemůžu provést. :-))

  Moje království má konečně svou první oficiální ikonku. (Stabilně možno dohledat v sekci O mém království.)

  Ikonka

  A ještě kód pro případné zájemce:
  <a href="http://aailyyn.wz.cz/na-rozcesti"><img src="http://aailyyn.wz.cz/banner.gif" alt="Ikonka"></a>


  25.1.2009

  Výraz "jarní prázdniny" začíná nabývat ten správný rozměr. :-) Leze na nás jaro. :-) Pluralis majestaticus? Ou. :-) Začínají mi příští týden. Paráda. Akorát asi umřu hlady, nikdo nebude doma, Aailyynka bude odkázána na svou schopnost si "něco ulovit". Mno a přiznejme si to, narozdíl od mých prapředků mám lovecké instinkty už poněkud zakrnělé. :-) Kdopak se asi o mě postará? Chcete mě? Očkovaná, nenáročná, venčit nepotřebuje, vhodná k bytečku se zahrádkou. :-)) Jen nemá ráda děti. :-)


  22.1.2009

  Nic zlého netuše, vystavila jsem tu před časem ve vší tichosti jeden článeček. Taktéž bez velké pompy jsem ho poslala do MF Dnes, do projektu Studenti čtou a píší noviny. (Nečtou. :-) Včera mi div nevypadly oči z důlků, neb jsem poněkud dodatečně zjistila, že i tenhle výplod mi otiskli. :-)
  Buď je načase začít uvažovat o tom, že vlastním zanedbatelné množství literárního talentu a nebo je na tom po češtinářské a slohové stránce má generace ještě mnohem hůř, než se traduje. *Sarkastický smajlík* Bé je správně. :-)

  Takže jsem se ocitla na "tabuli cti" na stránkách školy. Až na to, že jsem vždycky na podobně vypíchnutá jména nahlížela jako na loajální debílky, kteří se pod záštitou školy hojně účastní různých akcí a škola pak parazitujíc na jejich úspěchu, buduje si na nich své pseudorenomé, protože jinými věcmi jako kvalitou výuky na to prostě nemá.
  Tak už k nim patřím taky. Loajální debílek. :-) To jsem dopadla. A to jsem mínila v tichosti odmaturovat a už se pokud možno ke vzdělávací instituci, ve které jsem studovala, nehlásit. Asi se budu muset nechat přejmenovat. :-)

  Psali jsme sloh. Vybrala jsem si výklad o prokletých básnících. Jestli jsem v tom nadělala faktické chyby, bude to ale děsný průser. :-) Mno, když Aailyynka si troufne psát zasvěcený výklad na literární téma pod nosem češtinářce, mno. :-)


  21.1.2009

  Fatal error. Mozek nenalezen. Heh. :-)


  20.1.2009

  Půl sedmá ranní je skutečně vražedný čas. Může mi někdo fundovaný vysvětlit jistý jev? V tuto ranní dobu na sobě pozoruji výrazné zhoršení jemné motoriky a i má slovní zásoba se navrací do stavu ne nepodobnému raně batolecímu věku. Najednou získávám záviděníhodnou schopnost pouze pomocí citoslovcí vyjádřit nejrůznější stupně znechucení. :-)

  "Děsná nuda, zákazy a pruda a za katedrou zrůda..." notuji si vpravdě optimisticky. :-)

  "Já si ale umím vybrat kamarády," zaupím teatrálně.

  Politische Provokation, hi hi. :-)

  Save me from breaking apart... 'Cause I'm fallin'... And I'm loosin' my heart... I don't know where it turn... But in time I will learn... But I know... And I'm finding it hard to let go...

  Jo, strašný cajdák, ale když mně se líbí. :-)


  19.1.2009

  Do školy odhopkám s úsměvem na rtech a nabitá energií a Andree nadšeně oznamuju, že na mě asi leze jaro. :-) Ač se venku ještě drží Ladovská zima, poprvé od konce teplých letních či raně podzimních dní jsem se ráno neklepala zimou. První letošní záchvěv jarní atmosféry. *Usmívá se*

  Slíbila jsem Áje, že jestli odmaturujeme, půjdeme se spolu někam strašně opít. :-)


  18.1.2009

  Ve schránce mi přistává mail od profesorky, která nás učí předmět jménem Služby v cestovním ruchu (k nim je přidružená ještě geografie). Začíná půvabně: "Nepotěšili jste mě a ani já vás nepotěším." :-) Paní profesorka má takhle v neděli žertovnou náladu. :-)

  Smývám odlakovačem z nehtů stříbrné cosi, o čem babička tvrdí, že mi to sluší a působí elegantně, pročež já si připadám ne nepodobná třpytivým baňkám na vánoční stromeček. :-) K čertu s eleganci, ať žije černá. (Vzdor mé temné image jsem usoudila, že v černých stínech opravdu nemůžu jinam než na maškarní ples. :-)

  Konečně po... no, hodně dlouhé době... volná neděle. Tak jsem viděla asi šest dílů The Simpsons. :-)


  16.1.2009

  Aailyynko, Aailyynko, tohle bys neměla. :-) To se nedělá. (Já vím, ono se toho nedělá. :-) A to už jsem se dneska málem připletla k jednomu kolosálnímu průseru. :-)

  Je to za mnou, přežila jsem to, držím pátek. :-)

  Akorát za Královskou cestu asi dostaneme s Renatou pár facek. Neb jsme při jejím popisu v písemce tak "lehce" improvizovaly. :-) (Každá sama, ale kapitální blbosti tam pravděpodobně máme jedna větší než druhá. :-))

  Je vidět, že maturita se blíží, frekvence dotazů strýčkovi google od nečtoucích zoufalců se zvyšuje. Tak nevím, jestli se ten chudák u mě dozvěděl "jak má vypadat čtenářský deník". :-)


  15.1.2009

  Nepíšu. Mám skoro za sebou náročný týden. Matika, čeština, ruština, ekonomie, angličtina, služby, geografie, právo, němčina. Tedy to, o čem jsem před svátky prohlašovala, že se z toho nejspíš, až v lednu přijdeme do školy, následující dva týdny zblázníme. :-)

  Míra schopnosti vycucat si z prstu naprostou kravinu dosáhla nad dnešní písemkou z matiky vrcholu. :-) Pravděpodobně jsem se prohřešila vůči všem zákonitostem matematiky a nejspíše i vůči těm, které doposud nikdo nestačil definovat. :-) Pojala jsem to celé velmi velkoryse. ;-)

  Víte, jaký je rozdíl mezi pacientem a psychiatrem? Psychiatr má klíče od ordinace...

  Save me from breaking apart... 'Cause I'm fallin'... And I'm loosin' my heart... I don't know where it turn... But in time I will learn... But I know... And I'm finding it hard to let go...

  Tentokrát za tím nehledejte žádný skrytý význam, prostě se mi ta písnička jen líbí. A nebo že by tu přece jen nějaký byl? Leč ho v samotném textu nenajdete, to způsobují mé asociace s touto písní.


  10.1.2009

  Učila jsem se. Obvykle se učím za hlasitě puštěné muziky. To naše zvíře přišlo, svalilo se mi před počítačový stůl a vytuhlo evidentně velmi spokojené. :-) Asi máme muzikálního psa. :-) Ryba na mém pracovním stole mou hudební produkci nijak nekomentovala. :-)

  A když už jsme u té hudby, chci vám ukázat (či spíš dát k poslechu) ještě něco. Schindler's list. Mrazí mě, když to slyším, až děsivý kontrast. (Ta písnička v onom filmu původně nikde není, ale asi navždy to budu mít zafixované v tomto spojení.)

  Opět kašlíčkuju a rýmičkuju. Nechávám si vařit čajíčky s rumem. :-)

  "To se zase učíš?" strejda.
  Minulý týden mi do pokoje vběhla rozesmátá sestřenice se slovy "mám ti to učení už prý vyhodit z okna". :-)


  8.1.2009

  Z deníčku studentky šíleného ústavu, část neznámo kolikátá a rozhodně ne poslední. :-))

  "Co to tam máš za srdíčka?" kření se Terezka.
  Moje účtová osnova totiž teď připomíná staroegyptský svitek popsaný hieroglyfy. :-))

  Vědět profesorka, jakým stylem se účetnictví učím, hodí mi účtovou osnovu na hlavu.

  Test z regionálních dějin musí napsat i ten, kdo o učebnici dějepisu v životě nezakopl.

  Nacházím se ve stavu, kdy je pro mě ráno nadlidský úkol i otevřít pusu, abych si vyčistila zuby. :-)

  "K obědu hnusná UHO Pro ty neznalejší: UHO = univerzální hnědá omáčka. :-) (tahle ve mně navíc svou podobou se svíčkovou vyvolávala obzvláštní nedůvěru) a mamina mi místo ovocného čaje uvařila černý, blé, to je den," stěžuju si. :-)

  6.1.2009

  Ráno vstávám se ztuhlými končetinami a nejsem si jistá, zda jsou všechny čtyři vůbec ještě pořád moje. :-) O něco později mi tuhne i úsměv, neb ve škole přetrvává zima jako na severní točně a my se jen právem mazáků místy proboxováváme do relativně teplejší učebny. :-)

  A mně je špatně. Bolí mě v krku. Jsem unavená. A otrávená. Litovat prosím. ;-)


  5.1.2009

  Nepíšu. Nějak se mi to všechno vždycky vypaří z hlavy, než to stačím zaznamenat. Tak jen pár střípků z uplynulých dní, na které si teď (píšu tohle večer) ještě vzpomenu.

  Jsem přežraná. Stláskala jsem během včerejška misku cukroví.

  Účetnictví nemůžu napsat, ani kdyby nade mnou bděli všichni svatí.

  Ve škole máme deset stupňů. To čumíte, co? :-) Tohle na státní škole nemáte. :-P

  That's all. To be continued. :-)


  1.1.2009

  Napsala jsem před časem něco o mužích patřících do škatulky "absolutně nevhodný potenciální zeť"? Tak to byla vpravdě slova proroka. :-)

  Ai, trochu se ti to vymyká z rukou, nezdá se ti? :-))

  Kdyby mělo na přísloví Jak na Nový rok, tak po celý rok něco být, tak:

  Bych se celý rok probouzela s dobrou náladou, sarkasmem a ironií na rtech.

  Bych po celý rok otravovala jistého pána.

  Bych celý rok byla sama doma.

  A celý rok pařila Maria. ;-)

  No, jako program pro příštích 365 dní (není letošní rok náhodou přestupný?) to nevypadá tak úplně marně, ne? :-))

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku