♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Září '08

  archiv blogu

  29.9.2008

  Naše trio jde ve středu do domova důchodců. Ovšem nikoli v duchu slavné hlášky "Jeď do Pelhřimova, prohlídni si krematorium, ať víš, do čeho jdeš". Jdeme tam "služebně" a jsme díky tomu na celý den legálně ulité ze školy. ;-) Akorát se modlím, že vedení školy ví, co dělá a nezpůsobím tam příliš velký rozruch svou metalovou (piercing, černé nehty, červené vlasy, šátek, okované náramky) vizáží, muhehehe. :-))

  Milý Ježíšku, kdybys náhodou letos nevěděl, do čeho investovat, tak tohle, prosím, chci. :-))

  Nechtělo se mi vzhledem k výši poštovného a poměrně nízké ceně vybraných šperků (ty okované, metalové, znáte, ne? :-) je objednávat z netu a tak jsem přemýšlela, kde nakoupit v kamenném obchodě:

  Aailyyn: "No, kde se tyhle věci kupujou? Ve zlatnictví těžko..."
  Maminka (rozsekávajíc tuto situaci naprosto geniální větou): "No, tak snad abych došla do sex-shopu, ne?" :-)))


  27.9.2008

  Odevšaď na mě vypadávají ze skříně kostlivci mojí minulosti. Chvíli mám pocit, že to neustojím, nejradši bych se sebrala, utekla, začala křičet, cokoli. Pak se vzpamatuju, kostlivce zastrčím spořádaně zpět do skříně a jdu dál. Asi si zadělávám na brzký infarkt. Můj pasivní způsob jednání, jak jsme se učili v managementu, člověk si problémy střádá v sobě. Těšte se až Aailyynka jednou bouchne, to bude Apokalypsa. Na kdy že to Nostradamus předpověděl konec světa? :-)

  Vykašlu se na češtinu a dám se na psychologii nebo něco takového. Management se mi stal nesmírně zajímavým předmětem. :-) Ač to zní třeskutě ekonomicky, učíme se o komunikaci, o verbálních i neverbálních signálech, které vysíláme, snažíme se vyložit si, jak být patřičně asertivní, jak můžete různými barvami vzbudit odlišný dojem. No a prostě jo, hrozně mě to baví a zajímá.

  Ruský heavy metal. Vtipné. :-)))

  Z poslední hodiny ruštiny jsem odcházela traumatizovaná, připadajíc si jako naprostý blbec. :-))) Po dnešku už mám pocit docela obstojné kontroly nad mírou svých znalostí z tohoto jazyka vyžadovanou naší profesorkou. (Po celém odpoledni v tom stráveném by si aspoň něco nepamatoval jen úplný diletant, ale to zajisté nikterak nesnižuje mou přirozenou inteligenci a talent na jazyky. :-)) Považuju to za dobré znamení, u němčiny se mě pocit "z toho se zblázním, to se nemůžu naučit" držel cca půl roku. :-)) No, tak pochválila jsem se hezky a jedeme dál, milé děti. :-)


  26.9.2008

  Rozzářeně hledím na monitor a připitoměle se na něj usmívám. :-) Já nemůžu. :-)))

  Mám tě ráda. :-*

  On ví. ;-)

  Ad odcizený (pamětliva poučky z hodiny práva, že zcizit & odcizit není totéž ;-) sešit z literatury: Nebyl mi odcizen, byl si půjčen Andrejkou a sama jsem jí ho dala, jak se ukázalo poté, co jsem napřed důkladně prolustrovala Terezku, jestli o pohřešovaném sešitě náhodou něco neví. :-))

  "Křeslo Brichtu odvrhlo." "Proč?" "Nazpíval Barák na vodstřel." Tak to je totální "rozsek". :-))))


  25.9.2008

  "Stokrát nic umořilo vola," pravila profesorka matematiky a vzdala ve třetím ročníku střední školy opětovné vysvětlování funkcí, které už měsíc opakujeme. :-))

  Tvrdě sabotuji hodiny češtiny a údaje o Šrámkovi dopisuji do sešitu pololežíc na lavici s notně znuděným výrazem. :-) Milá paní profesorko, fakt mě to s vámi nebaví, víte?

  O dnešním "testu" z češtiny jsem prohlásila, že to byla fraška.


  23.9.2008

  Spolužačka L. (do prostoru třídy): "Ona vlastně bude dneska zkoušet, co?"
  Aailyyn (suše): "To může... A to je tak to jediný..."
  Spolužačka L. (salva smíchu) :-)))

  Proč v té zkurvené škole trávím čímdál víc času? :-)))

  Berušky moje, přiznejte se, kdo jste mi odcizil sešit z literatury? :-)

  Seznam průserů, na to, že je teprve září, začíná povážlivě narůstat. Matika. Doufám v dostatek fantazie profesorky, že v mé písemce nalezne aspoň stopu nějakého správného nápadu. Doma jsem oznámila, že já nejsem blbá, ale že profesorka účetnictví nad mými písemkami trpí nedostatkem kreativity. :-)))


  22.9.2008

  Ta písemka z účetnictví byla ale strašlivý průser. Mno nic, snaha byla, výsledek se nedostavil. :-)

  Naše třída se rozrostla o dalšího muže. V ten ráz mě i Áju přestala ekonomická cvika zajímat a svou pozornost jsme investovaly raději do přírůstku v naší třídě. :-)) Pomalu se se vzrůstajícím počtem studentů, přehoupnuvším se přes třicítku (aktuálně cca 33 kusů - už si nemáme ve třídě kam sedat :-))) stáváme noční můrou celého pedagogického sboru. :-))

  Třídní rebel chodí na ruštinu. Třídní rebel doprovázal z ruštiny mou maličkost. Třídní rebel mi dokonce galantně nabídl úpravu lavice odsunutím, abych měla dost místa. :-))


  21.9.2008

  Ujistila jsem se zas a znova, že on je asi prostě můj osudový muž. A na jakém základě k tomu Aailyyn došla? Aailyyn: "Naše největší přednost a neštěstí zároveň je, že jsme oba stejný magoři." :-)))

  Ta písemka z účetnictví bude zítra ale strašlivý průser. :-)))


  18.9.2008

  Aailyynka si stěžuje na icq: "Sdílím byt s Herodesama, co mi odmítají topit, budu volat na sociálku." :-)))

  Na topení se ve škole pomalu usazuje jinovatka, my jsme obalení v několika vrstvách oblečení a odmítáme obouvat panfofle. (Komentář Aailyyn ve slušivých černých botaskách: "A můžou držkovat, že nejsem přezutá, nezájem." :-))) Heč, tak tohle na státních školách nemáte, že ne? :-)

  Povzdech studentky nad úrovní pedagogického sboru: "H. byl kretén, ale aspoň naučil." :-))

  Aailyyn kolem poledne rozplácnutá na lavici v papírech do hodiny marketingu, oči přivřené, na uších sluchátka. Tento výjev působil vpravdě dojmem ztělesněného utrpení a kdyby v té chvíli někdo hledal ve slovníku pojem "zničený student", našel by tam dozajista mou fotku. :-))

  Moje úvaha na hodině práva: "Kdybych zůstala doma v posteli, udělám líp než tu provokovat tupým pohledem dávajícím tušit mou naprostou ignoranci v tomto oboru. :-)))"


  16.9.2008

  Mezi dveřmi se na mě ráno kření třídní rebel a říká mi: "Čau". :-) Tupě přežvykujíc chleba, dostane se mu v odpověď mé zabručení: "Čau" a skelný pohled... :-))) Chtěla jsem se na něj při nejbližší příležitosti roztomile usmát, ale nějak to nevyšlo, no. :-))) Rozkošný úsměv odkládám na neurčito. Ať žijí flirtovací strategie, Aailyyn válí. :-)))

  Nastřádala jsem si ze včerejška na dnešek slušný spánkový dluh, neprobrali mě ani Helloween ve sluchátkách puštění na úroveň, kterou ta normálnější část populace komentuje slovy: "Vypni ten příšerný kravál." (Zlatý iRiver jeho čtyřicet úrovní hlasitosti. :-)))

  Korzuju po bytě v plyšových bačkorách (takovýhle).a mikině. A nadávám na zimu jak na Sibiři. :-))) Ve škole to ovšem nebylo o mnoho lepší, chodili jsme v bundách. No, na státní škole se snad občas studentům i topí, ne tak u nás, že... :-))


  14.9.2008

  <záchvat marnivosti > Urvala jsem si nehet. (Že já se na lovení té blbé knížky z účta nevykašlala. Jo, kdo nic nedělá, ten nic nezkazí. :-) Už nevypadám jako reklama na blogísek. ;-) </záchvat marnivosti >

  Mám tu článek, který mě tehdy před několika měsíci inspiroval k vytvoření tohohle všeho. Jsem zvědavá, kdy mi to sem začne posílat individua hledající akty té slečny, web amateri.cz a další erotično. :-)))


  13.9.2008

  Mám na obličeji cosi, co by mi mohlo pomoct k půvabné tvářičce, která nevypadá jak reklama na pubertu. Zatím to tak akorát ovšem stihlo změnit barvu z odpudivě hnědé do neméně odpudivé zelené. :-) Jestli budu mít zítra na obličeji ty roztomilé zelené fleky natrvalo, budu naštvaná. :-)

  Ve fotogalerce nový přírůstek. Dostala jsem dáreček. Je to prý popelník (nekouřím), já mám tuto obskurní záležitost na stole, nazývaje ji "roztomilou dekorací". :-))


  11.9.2008

  Před pár minutami jsem se obírala úvahou na téma, jestli psát případovou studii a nebo na web. Výsledek právě čtete. :-)

  Vážení diváci (čtenáři), vítejte u dalšího dílu nekonečného seriálu Aailyyn & její muži . :-)))
  Ne, soap opery nebudou, to jsem si jen toto nemohla odpustit. :-) Už dlouho tu na tohle téma nic nezaznělo. Tak tedy:
  Blonďatý idol žije, stále studuje na našem ústavu a stále je slušně vychovaný a už z dálky mě uctivě zdraví. :-) Taky na mě začíná v poslední době jeden můj spolužák. :-) Tenhle. :-) Říkejme mu třeba... třídní rebel. (Jo, mám prostě slabost pro muže spadající do kategorie absolutně nevhodný potenciální zeť :-))) Z frajera na zabití, jímž býval, se vyklubal docela milý kluk. :-)
  Jaké pouto mne víže k tomu, o němž občas psávám si s dovolením nechám už pro sebe.

  Děkuju. :-*

  Veselé historky z natáčení :-))
  Třídní: "Šárko, vy jste zhubla..."
  Spolužačka (s tváří hráče pokeru): "Pravidelným sexem."
  Třídní (výchovně, ale smích potlačujíc jen stěží): "Šárko!" :-)

  10.9.2008

  Tak letos nám to svátkovací šílenství vypuklo ještě o den dřív. Ráno spolužačka M., která si všimla, před pár minutami táta. Sms od táty potěšila, nechala jsem si ji. Mám též i narozeninovou, vedle ještě jiných, pečlivě archivovaných. Kromě táty mají všechny ostatní jednoho jediného odesílatele. Začínám být s věkem sentimentální? Nikoli.
  Skoro jsem na svůj svátek zapomněla, nečekám ani žádné zvláštní dary. Nechci to slavit. Letos už se nekoná ani nekompromisní varování všech, že to slavit skutečně nehodlám, prostě a jednoduše jsem to pustila z hlavy.
  Póza, řeknete si. Možná a možná ne. Možná je v tom kromě mého vrozeného odporu (jímž jsem přímo pověstná) k organizovanému veselí a všemu, co se oslavuje "na povel" ještě něco jiného. Možná je to škoda, že se nedokážu těšit z toho, že se rodina sejde pohromadě a slaví se, možná je smutné, že mě vlastní rodina tak málo zná, že každé narozeniny a svátky se odehrávají za otrávených obličejů dárců "co máme pořád kupovat" a ještě otrávenějších obličejů oslavence, když přes svá v podstatě skromná přání obdrží obligátní bonboniéru. A možná už jsem dost velká holka na to, abych se z pocitů nepochopení vypisovala na netu. :-) Beztak je to každý rok totéž. :-)

  Na tabuli anarchističtí buřiči, v uších Nirvana...


  9.9.2008

  Maminka: "No a jakou tu knížku máš mít?"
  Aailyyn (s klidem): "Já nevím."
  Maminka (oči vsloup): "Jak se to jmenuje?"
  Aailyyn (nevinně): "Jak to mám vědět, když to na tý knížce bylo napsáno azbukou?"
  Maminka (vypadá, že mít něco po ruce, mrští to po mně. :-))

  Všechny školy se fotí až na konci roku, jen škola naše se fotí druhý týden v září. Jak kdosi vtipně poznamenal, fotíme se na začátku proto, že na konci už tam taky mnozí z nás nemusejí být. ;-)

  Skóre mače Aailyynka versus školní správce sítě: Jedna nula pro mě. :-) Meebo blokováno, česká mutace též, na doméně .org však dosud nikolivěk. :-) Doufám, že jazykových mutací meeba existuje povícero a že na ně přijdu dřív než on. :-)) Případně, že do počítače profesorkou nepozorována nastěhuju upload flash playeru a nebo si javácká verze icq go usmyslí, že mi bude fungovat. Každopádně mám v rukávu ještě nějaké ty trumfy a předpokládám, že do konce školního roku si tak provoz icq ve škole zajistím. Pak už ať správce zablokuje třeba všechno, počítače mi končí. :-) Jsem prostě geniální. :-)))

  Ráno mě při pohledu do zrcadla napadlo, že vypadám přesně jako ten marťánek z reklamy na U-fon. :-) Vzhledem ke svému momentálnímu zdravotnímu stavu mám podobně zdravou lesní barvu. :-))))


  8.9.2008

  Profesorka si musela myslet, že jsem zčistajasna pojala výraznou náklonnost k účetnictví, neb se mě první hodinu zvlášť a k tomu po celý zbytek rána, držela dobrá nálada a vysílala jsem na katedru přiblble šťastný, rozzářený úsměv. :-)
  Má dáti dal, čert aby to vzal... je mi krásně, asi začnu skládat básně... :-)))) Ne, nehráblo mi, ani mě náhle neokouzlily hodiny účetnictví, že by mě inspirovaly až ke tvoření veršů, to jsem jen dostala několikero milých sms zpráv, heč. ;-)

  Nikdy se o tvorbu Nirvany nezajímaje, právě nyní jsem zjistila, že Nirvaní hit Smells like teen spirit, o kterém všude čtu je tohle. Jo, já to nevěděla. :-) Tak tenhle song věčně slýchávám v zapnutém rádiu v našem autě. No, čekala bych trošku větší underground a věc méně prvoplánovou od kapely, ve které účinkovala osobnost formátu Kurta Cobaina. :-) Leč tomu nemůžu upřít, že je to fungující, ta záležitost je poměrně chytlavá. :-)


  7.9.2008

  "Ruchovci, Lumírovci, Májovci, snaha o povznesení české literatury, Manifest české moderny," recituji hlasitě z Literatury v kostce. Tak nám to zase začalo. Zítra do školy. No, jsem na to zvědavá, poslední dvě hodiny mě čeká "gavariť pa ruski". :-)

  Přidala jsem do Archivu další dvě slohovko-úvaho-cosi. :-) Napsané mizerně, ale obsahově to ujde, chci to tady mít coby jakési doplňky do mozaiky svých názorů na věci rozličné.

  Spousta prosezených večerů na icq, stovky odeslaných smsek, tisíce vyměněných písmenek. Taky velké množství důvěrně sdělených věcí.

  Chci ještě psát ale... Nějak to nejde. Klíží se mi oči. Únava. Celý víkend se ploužím bytem jak mrtvola, vůbec jsem se nestihla vyspat a zítra je zas pondělí, ach jo. První týden školy se mnou dost zamával, fuj. Asi zas budu spát na lavici, případně se snažit probrat hlasitě puštěným metalem ve sluchátkách. (V "zázračnou" moc kávy v tomhle nevěřím. :-)

  Tak zase nashle zase příště, odpadávám. :-) Vaše ubohá, ústavem pohlcená Aailyynka. :-)


  5.9.2008

  Vzpomínáte si, jak jsem dumala, co je to u nás ve škole za mladého a vcelku fešného profesůrka? :-) (Kdo ne, může si to připomenout.) Tak teď už to vím. ;-) Aailyyn měla dneska při vyučování o zábavu postaráno a na moment jsem zauvažovala, že dějiny nejsou zase tak blbá a nestravitelná záležitost. :-))) Paní profesorce, která se do nás dva roky snažila nahustit dějepis, se tímto velmi omlouvám. ;-) Koukala jsem na něj jak na svatý obrázek. Před hodinou jsem bezúspěšně tahala konkrétní info ze spolužačky, protože jsem měla pocit, že by to mohl být on. D. se na jeho adresu tvářila dosti divně a nechrlila na něj právě superlativy. Asi jsem taky prostě divná. :-)))


  4.9.2008

  Rozhodla jsem se, že dnes školu přežiju s Helloweeny na uších a v žádném případě si nenechám ten nádherný metálek čímkoli zkazit. :-) Má snaha zůstat vůči vlivům našeho ústavu rezistentní mi vydržela do chvíle, než jsem uviděla rozvrh na pondělí a úterý. Usoudila jsem, že mám bůhvíproč podivný pocit, že jsme ještě ani zdaleka neviděli to nejhorší, přestože je to už takhle úplně v prdeli. :-)

  Koupila jsem si Literaturu v kostce. Zčásti kvůli zodpovědné, všemi omílané přípravě na maturitu, z části z lásky k tomuto předmětu a osobnímu zájmu. :-)


  3.9.2008

  To je den. Nová češtinářka je... no, je. Bez komentáře. (Ale jinak si klidně dosaďte jména z oblasti hospodářského zvířectva, já už na to dneska nemám. :-)A ještě jsem si zapomněla sluchátka. Doma, v compu. A tak se hláškou dne stalo prohlášení "já zdechnu". :-)


  2.9.2008

  Loni jsem se opájela pocitem už-ne-bažanta, letos si přijdu už jako docela veterán. :-) Odolala jsem touze už tak zděšené prváky poděsit ještě víc. Ale myslím, že příští rok už mi to nedá a s gustem budu šikanovat nižší ročníky. :-)))

  Stál by za hřích, profesůrek, docela ano. ;-)

  Zítra osm hodin, hnusný rozvrh, milovaná češtinářka pryč, no má smysl se rozčilovat? :-)


  1.9.2008

  Chcete report z mého počátku školního roku? No tak si přečtete ten loňský. Přidejte si k tomu o pár stupňů menší znechucení způsobené otupěním a spolužačku Áju, na kterou jsem se vážně těšila. Po příchodu se mi Andrejka okamžitě vrhla kolem krku, moc milé gesto, taky jsem ji hrozně ráda viděla. Jinak je to stále stejná šaškárna. Akorát my jsme zase o rok starší. A vůbec ne moudřejší, jak jsem si postýskla smskou. :-)

  Milé zjištění dne: Nový pan profesor. ;-) Akorát, že neučí angličtinu, což po škole kolovalo, že to bude nějaký mužský, ale tělocvik. Takže ho asi dostanou kluci. Smolík. :-) (Kdokoli mužského rodu, komu z kapsy nekouká parte v našem ústavu vítán. :-)

  Šok dne: Spolužačka za volantem úchylného čehosi, co vypadalo jako zvětšenina vozítka panenky Barbie. Zářivě zelinkavý Volkswagen Beetle (asi). Takovýhle. Nesedla bych si do toho. Kupte mi nějaké větší, terénní autíčko. :-)

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku