♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Srpen '08

  archiv blogu

  31.8.2008

  Dneska poprvé mě při pohledu na naše na pár vteřin napadlo, co by kdyby, kdyby se nerozešli. Zahnala jsem tuhle myšlenku. Už ne. Šrámy, které jsem si odnesla čas už zahojil, ale jizvy zůstaly. Hodně dlouho jsem trpěla nevyjasněným postojem k tátovi. Teď už mám jasno. Odpustila jsem, ale nezapomněla. (Mohla bych psát dál, ale to už se sem moc nehodí, netýká se to jen mne a já nemám právo někomu cupovat jeho soukromí.)

  Ve zvláštní rozporuplné chvíli jsem vyťukala sms a odeslala jí. O chvilku později mi došlo, že mám velké štěstí, že je tu někdo, kdo je mi ochoten naslouchat, kdykoli to potřebuju.

  Pročítám si písmenka, vytahuju z útrob sítě vesměs už dávno nefukční odkazy a musím se smát. Tak někde tady byly ve mně položeny základy k mé dnešní velké lásce. K metalu. :-)

  Dneska už se můžu smát.


  30.8.2008

  Opět jsem ráno za krkem měla čtyři končetiny (ne moje, probůh :-) a hromadu chlupů, blech, plus něčeho dalšího, čítající dohromady cirka pětatřicet kilo. Mazlíček budil. :-) Zkorumpovaná potvora je to, takhle se proti mně spiknout. ;-)

  Předposlední prázdninový den, škola se blíží a tak mi nezbývá než se obrnit univerzálním heslem galaktického stopaře: "Nepropadejte panice." :-)

  Po letech červenovláskování je ze mě poloviční černovláska. :-) Druhá půlka je něco mezi zrzavou a mojí oblíbenou červenou. Příště odrosty nejdřív dobarvit doma, dalo se čekat, že kadeřnice mým oblíbeným odstínem disponovat nebude (taky jsem ovšem mohla odejít s vlasy barvy liščího ohonu, dopadlo to ještě dobře). :-) Je to divné, neb jsem ženská, ale jsem s novým účesem spokojená. :-) Fotky nebudou, ale kdo má chuť otestovat jak moc ho mám ráda, ať si zkusí o výsledek proměny soukromě napsat, dle vlastního uvážení a osobních preferencí možná obrázek pošlu. ;-)


  29.8.2008

  Jaké to je, když vám v páteční prázdninové ráno v osm hodin přistane v posteli na zádech pětatřicet kilo živé váhy? :-) Nic moc. :-) To je tak, když máte sadistickou rodinu, co proti vám poštvala živý čtyřnohý budík a domácí miláček se tohoto úkolu zhostí s vervou sobě vlastní. :-))) Akorát, že to já nevěděla, tak miláček byl nemilosrdně shozen a ještě dostal pohlavek. :-) No co, víte, že po ránu nebývám tak úplně ve své kůži. :-)))

  Hrádek u Nechanic je krásný zámeček, kdo jste jej ještě neměl možnost navštívit, určitě se tam někdy zastavte. Přístupné, příjemný, sympatický a vtipný průvodce, zajímavý výklad a samotné interiéry zámku nádherné. Jo a já jsem zrovna byla ve skupince, kde se vyskytlo i několik malých dětí, kterým nikdo nestál za zády a neječel na ně, sotva se dotkly nábytku. Pokud můžu posoudit, tak i ti prckové vypadali poměrně zaujatě, nemusí to být teda úplně nestravitelný výlet ani pro ty menší. Pár fotek mám, viz výše fotogalerie.

  28.8.2008

  (Tak jo, na chvíli si teď propůjčím roli osvícenců a budu lobbovat za osvětu na webu. :-)
  Ne, fakt to nedělejte, neberte si příklad ze mě. :-) Není to dobrý nápad, skutečně ne, věřte mi. Nikdy, ale opravdu nikdy netvořte stránku, když nemáte jasnou představu, co na ni dát. A ne, že víte, že chcete osobní web, to nestačí i ten musíte nějakým obsahem nakrmit. (Jediný obsah v podobě vašeho životopisu, psaného ještě ke všemu slohem žáčka páté třídy ZŠ, je vážně trochu málo.)
  Zase jsem jednu takovou potkala. Poněkud samoúčelný web, který nám oznamuje, jak se autor dostal k tvorbě webů, jakým způsobem udělal stránku a co na ní v budoucnu bude (otázku proč? si zjevně položit zapomněl a taky je to vidět). Odkaz vám nedám, neb jsem charakter. :-)
  I bez vaší cool webovky se po netu potuluje dost nedodělaných mrtvých projektů, na které se autoři vykašlali. Můj web, pojatý zpočátku jako test mojí zdatnosti ve webtvorbě a obsahem v takovéto podobě krmen zprvu jaksi mimochodem, aby na něm něco bylo, nebudiž nikomu příkladem. :-)

  Změnu svých stravovacích návyků beru nanejvýš zodpovědně: Večeřím chleba se sýrem, místo čokolády uzobávám Hariba, jím nízkotučné jogurty a když mi moje úžasná maminka přinesla na mlsání takové ty opečené chlebové chipsy, vzala jsem balíček, abych si přečetla složení. :-) Ne, díky, na psychiatrii volat nemusíte, cítím se fajn. :-)))

  Se sbírkou fotek se web zas o něco rozrostl. Mám z toho radost, když vidím, jak obsah přibývá a web košatí. To moje malé, vypiplané mimino utěšeně roste. :-)

  Panenko skákavá, proč mi přistála v e-mailu zpráva od jakéhosi boota obsahující informaci o tom, že se má profesorka matematiky kdesi zaregistrovala, má tam svůj profil a chce po mně totéž a mám si ji přidat do přátel? :-) Né, pomóc, matikářka je všude, pronásleduje mě! :-))) Řekněte, že se to posílá nějak automaticky a nevybrala si zrovna mě. :-))) (Doufám, že se k mému webu nikdy nedostane, aby si toto přečetla, ehm. :-))
  Při vší úctě mě podobné sociální sítě míjejí, Facebook, myspace, či české líbímseti etc... Neláká mě to, nechápu účel, nemíním s nikým nic sdílet, co vystavit na odiv veřejnosti chci, mám tady, profil na last.fm mám jen pro svůj osobní přehled v poslouchané hudbě.


  27.8.2008

  Šla jsem spát po půl druhé. Vstala ještě před desátou. U mě silný nezvyk. Jsem přes léto vyspalá, nějak jsem ztratila potřebu zírat do noci na monitor. Tedy... Ne, že bych si na ponocování do tří do rána zase nedala říct, ale to už je kapku jiný příběh. :-)

  http://web.archive.org - stránka pravděpodobně určená k tomu, abyste se mohli podívat, jak určité weby vypadaly v minulosti, nicméně, a to mi přijde zajímavější, dají se z toho vytáhnout weby už dávno zrušené. Občas bez grafiky, jen čistý text, ale i tak je to šikovné. Tak kdyby to náhodou někdy někdo potřeboval, právě si díky tomu pročítám jeden už dávno nefunkční web a tak nějak mi přijde škoda, že jej majitelka už zrušila.


  26.8.2008

  Žiju zdravě: Nejím čokoládu, snídám nízkotučný jahodový jogurt a gumové medvídky Haribo. :-) Včera jsem si měla chuť koupit bublifuk, případně balónek. :-))) Ale jinak je mi fakt docela dobře. :-)))

  V plánu Hrádek u Nechanic, fotky snad budou. :-)

  Před Nechanicemi ještě jeden upload fotogalerky. Zájemci se mohou podívat, viz odkaz nahoře. Fotogalerie přestěhována sem, měla by tu už zůstat, dojde ještě maximálně ke drobným, kosmetickým úpravám.

  Jsem statečný pavoukobijec! :-) Překonala jsem svou averzi vůči těmto tvorům a procházivšího se tu osminožce jsem promptně zneškodnila dnešním výtiskem bulváru. :-)))


  25.8.2008

  Blíží se to, blíží. Třeťák. Nechce se mi. Nechce se mi ne z důvodu averze k našemu ústavu, ale kvůli prostému faktu, že to tak rychle uteklo. Příští rok nás čeká Aailyyn-maturantka. Zkouška z dospělosti. Ještě ne.

  Slyšela jsem včera v rádiu písničku Láska jenom láska. Čtrnáctiletá Aailyynka a mánie první SuperStar. :-) Já a kamarádka, které už dneska tak akorát jednou za rok posílám smsku k narozeninám. Skvělá parta lidí, od které jsem před nedávnem oficiálně odešla, ačkoli už tam vlastně nechodím dost dlouho. Jo, bylo to fajn, ale The show must go on. :-) Když je vám osmnáct a konečně víte, co chcete a máte v sobě jasno, je to taky velmi fajn. :-)

  Největší výhoda tohohle všeho je ovšem existence někoho, kdo mi byl poslán do cesty v mých šestnácti. Ač ateistka, nevěřím tomu, že to by to mohla být náhoda a za tohle bezmála fatální setkání tomu nahoře děkuji. (Třeba vám někdy řeknu, kdo to je, až mě přestane bavit hrát si na tajemnou a taky pokud mi to dotyčný dovolí. ;-)

  Fly - Beyond the gates of space and time... Another universe is mine.... And I can't wait until tomorrow... Ride - There's a call from deep within... No I won't return again... `Cause I will dive into the black hole... To je geniální, Kai je prostě třída. ;-)

  Skončila olympiáda. Nesledovala jsem to, vcelku mě to nezajímá a tak jediná změna, kterou zaznamenávám je ta, že už zase uvidím Simpsonovy v pravidelném čase. :-))) (Áno, jsem strašný sportovní ignorant, nepište mi to, já to vím. :-)))


  24.8.2008

  Pány prosím, aby následující řádky nečetli, také ty, kdož už vyrostli ze všech příznaků puberty a vůbec všechny, kdož si o mně až dosud mysleli, že jsem v zásadě inteligentní, nemarnivá bytost, schopná se zabývat i zásadnějšími problémy než jsou ty v horizontu pupínků a zlomených nehtů. ;-) (No co, holt i intelektuál má občas svůj slabší den, no. :-))))

  Vzhledem k tomu, že opět vypadám jak chodící reklama na blogííísek (rozuměj jako jeho třináctiletá poďobaná majitelka ;-), zdravě jsem se nasrala a v rámci tažení za pleť krásnější si hodlám odepřít svou milovanou čokoládu, ostrá jídla, nepřechovávat malovátka po dobu, po které už by mi je vzali v muzeu coby zasloužilou relikvii jen proto, že mi je líto je vyhodit a tak vůbec se o sebe začít trochu starat a nečekat, že nějaký zázračný krém zabere. Nezabere. Howgh. :-)))

  Tak, marnivosti bylo učiněno za dost, pánové a ostatní výše zmínění už zase můžou začít číst a já se teď už můžu pohoršit nad tím, koho napadlo do filmové adaptace největšího díla českého romantismu - Máje - obsadit jeden z těch bezejmenných věšáků na šaty (podle recenzí ta dívčina dělá čest výše zmíněnému - je opravdu dost dřevěná ;-)))) a zabývat se otázkami, proč vypadá Vilém jako parodie na Old Shatterhanda a kam se ztratilo ono slavné "Hynku! Viléme! Jarmilo!" :-)))


  23.8.2008

  Jestliže jste včera potkali v Mělníku červenovlasé individuum s šátkem kolem krku, foťákem v ruce a rodinou v zádech, byla to Aailyyn. ;-) Vypadala jsem nejspíš jak nadšený turista. :-)))
  Ještě než se celý ansábl ve složení Aailyyn, maminka, babi & děda vydal na cestu, pasovala jsem se do role samozvaného ironického glosátora a vrchního pesimisty, prohlašujíc cosi o tom, že určitě nedojedeme a že kdybychom se do večera nevrátili, mělo by se po nás vyhlásit celostátní pátrání. ;-) Měli mě velice rádi, zvláště pak maminka-řidič, jejíž schopnosti jsem tímto velice slušně podrývala. :-)))

  Fotky nejen z Mělníka budou, je v plánu fotogalerka.

  Update: fotogalerie už je v provozu, najdete ji tady tady. Jinak si ji můžete prohlédnout stabilně umístěnou společně se staršími zápisky a slohovkami v sekci Archiv (viz také odkaz na začátku této stránky).


  21.8.2008

  Netuším, jestli je to vlivem okurkové sezóny, kdy jinde není moc co číst a nebo tím, že jsem prostě dobrá a máte mě rádi (kecám, jasně, že je to tím druhým :-))), ale každopádně se mi v poslední době zas o trošku zvedla návštěvnost. :-) Takže by se asi, přes můj v zásadě arogantní postoj ke čtenářům, kdy na vás moc nehledím a dělám si, co chci, slušelo vám poděkovat za přízeň, kterou mně a mému Království zachováváte. Takže díky. ;-)

  Uf, to byla dřina, takže podobné slabosti jako díky čtenářům pro které já to přece nedělám ode mě zase dlouho nečekejte. :-P

  Nejoslnivější nápady o čem psát mám poslední dobou v posteli. (Ano, dají se tu publikovat před dvaadvacátou hodinou, nevím, nač myslíte, vy zvrhlíci. :-)) Mají ovšem jednu podstatnou chybu; do rána je vždycky zapomenu. :-)

  Možná se ti zdá, slova jsou zmatený... Dělám, co se dá, věřím na usmíření.

  Chinaski, poznali jste? Mají docela hezké texty... Nic není jako dřív, nic není jak bejvávalo, nic není jako dřív... Drobná paralela či Myslím, že nám všem z toho všeho hrabe, už to nezvládáš, tak přiznej to, srabe.... Zadarmo.
  Nesedí mi texty Divokýho Billa s rýmy "ovce/dělá si každá, co chce" ani třeba podivná rádobypoetika Kryštofů a jejich "břehy s kufry plných něhy" (nedává tohle spojení smysl jen mně?) ale Chinaski jsou vcelku fajn kapela přežitelná bez újmy na hudebním sluchu i pro mě coby milovníka hudby poněkud jiného ražení.


  20.8.2008

  Nebezpečná sama sobě. Už se vám někdy povedlo si nehet ohnout asi tak milimetr pod přirozeným koncem nehtového lůžka? Mně jo. Ty výrazy glosující situaci se nehodí ve stavu příčetnosti už znovu opakovat. ;-) Válečný invalida hadr. :-)

  Večeře v čínské restauraci. Usoudila jsem, že pokud jsem jedla Bobíka, nechci to vědět. :-))

  Jsem ráda, že mě Angie nakopla konečně si sednout k jejímu blogu a přečíst si ho, když mám konečně čas. :-) Má tam fotky velmi sexy chlapů. ;-) Jo, Ruppert Everett má vážně něco do sebe. :-) Btw jestli se mi bude chtít, přeberu kotěcí štafetu "seznam lidí, se kterými chci mít sex" a umístím sem svých několik top fešáků. Přesný počet Kotě nedefinovalo, tak na kolik si vzpomenu. :-) (S přihlédnutím k faktu, že kohokoli umístím na první příčku, byl by ve skutečnosti až druhý, protože foto fešáka nejfešnějšího sem dát opravdu nemůžu, asi by nebyl rád. ;-)

  UPDATE: KOČIČÍ ŠTAFETA VYPLNĚNA!! :-)

  Seznam lidí se kterými chci mít sex

  Chytám štafetu od Kotěte a posílám dál. :-)
  Já se též zdržuji podrobností, jak, kde a kolikrát, kdo štafetu míní převzít, může se rozepsat. ;-))

  1. Aleš Brichta
  No prostě jo, nemůžu jinak. :-)

  Aleš Brichta

  Pak dlouho nikdo, jsem totiž děsně vybíravá. ;-))))

  2. Emilio Estevez
  Moje platonická láska v patnácti. ;-) Coby Billy Kid v Mladých puškách je prostě neodolatelný. ;-)

  Emilio Estevez

  3. Gojko Mitič
  Tak před dvaceti lety, na jeho filmy jsem cirka ve třinácti koukala čistě kvůli němu. ;-)

  Gojko Mitič

  4. Joey DeMaio z Manowar
  (Pozn.: ten úplně vpravo.) Před žádnými dvaceti lety, klidně hned. :-))) Taky vás začíná lehce děsit věkový průměr tohoto osazenstva? :-)))

  Manowar

  5. Nicholas Rogers
  Hlavní záporák z pohádky Princezna Fantaghiro. ;-)

  Nicholas Rogers

  6. Ruppert Everett
  Něco v něm prostě je. :-)

  Ruppert Everett

  Vím, že šest je blbý počet, ale víc mne nenapadá, aspoň prozatím, časem update nevylučuju. :-)
  Jeden se tu zcela záměrně nenajde, ale on ví, ostatní pány musím zklamat, prostě na seznamu nejste a nebudete. :-)))

  Ioan

  PS: Takže samozřejmě první místo patří Ioanovi. ;-)) (Né, Ioane, prosím, nebij mě, auuuu, tak já napíšu, že jsi samozřejmě ten nej sexy muž. :-))))
  PPS: Tenhle fešák je, milé dámy, nezadaný, volný jako pták, máte šanci. :-))


  19.8.2008

  Zjistila jsem při bezděčném projíždění webových stránek naší školy, že někdo měl vpravdě "geniální" nápad. Vzhledem k tomu, že všechny opravné termíny jsou na veškeré předměty jednotně až poslední týden v srpnu, někoho napadlo dát matematiku, suverénně toť předmět ve všech třídách nejkrizovější, na pátek. Ano, slovy na pátek, tedy poslední možný den. Autor tohohle vynikajícího scénáře by si zasloužil pověsit za uši do průvanu a jít si to tímto stylem absolvovat.

  Duše je rváč s bílou holí... Tady máš lék, když tě bolí...


  17.8.2008

  Pamatujete Furbyho? :-) Tak Furbíka mám ještě doma. Čerstvě funkčního. Vyhraju si. :-) Dovedl mi udělat dneska radost snad větší, než před těmi deseti lety, kdy jsem ho dostala. :-) Potěšilo mě to. Ještě si dokážu hrát. Jsem dospělá, vím, co chci, vím kam jdu, ale dovedu mít spontánní radost z růžové potvůrky s velkýma ušima.
  Obdivovala jsem a obdivuju lidi, kteří zůstali duší dětmi. Proto jsem se bála být dospělá. Dospělost je ale fajn. A dospěláci nejsou nudní suchaři. Jak si to kdo udělá, tak to má, to dítě si v sobě lze zachovat, záleží to na každém z nás. Povedlo se mi to? Snad ano. Až se někdo zeptá, čeho chci v životě dosáhnout, kam chci dojít, už to vím. Chci v sobě mít kus dítěte, chci nezapomenout, že jsem jednou byla malá. Chci i po letech rozumět svému náctiletému já. Díky ti, že jsi mi to ukázal, že to jde. Máte-li pocit, že tohle už jsem jednou psala, máte pravdu.


  15.8.2008

  Znamená to, že se mi zdálo o mém (bývalém) vyučujícím, že už mi chybí škola? :-) Znamenalo by možná, kdyby se mi ten pan učitel kdysi strašlivě nelíbil. :-))) Já, sladkých a naivních patnáct, on kantor, příjemně nekonvenční. Smrtící kombinace, která nemohla dopadnout jinak než mým zasněným koukáním směrem na katedru. :-) Nádherné období, člověk prakticky neměl jinou starost než to, jestli dotyčná hodina jeho předmětu neodpadne. :-))) (Učil matematiku, pšššššt. ;-)

  Pro nekonvenční pány mi ta slabost jaksi zůstala. :-) Zdravím. :-)


  14.8.2008

  "Asi jsem potkala anděla."
  "S cigaretou, který poslouchá metal?"
  "Proč vlastně ne?" :-)

  Vyškrábla jsem v sobě jakousi téměř neviditelnou stopu ženské marnivosti (cha cha :-))) a zajdu si k manikérce na potažení nehtů gelem a pravděpodobně si při té příležitosti nechám vyrobit na drápkách nějakou malbu. :-) Ženy si za hříšné peníze nechávají lepit na nehty umělé nesmysly, jen aby měly dlouhé nehty, já je mám od matky Přírody, škoda toho nevyužít. :-)

  Líbí se mi takhle propíchnuté ouško. ;-)

  Zvykla jsem si poslední dobou fungovat v PSpadu. Nebýt toho, že občas vyhazuje errory, je to to dobré. Naštěstí samovolně nepožírá mé zápisky, neboť na ten error si zpravidla vzpomene až po kliknutí na uzavírací křížek. :-)

  RRSko, zdá se, šlape. Zjistila jsem taky, že v něm zůstává posledních osm odkazů. Nechápu, blbý počet, buď pět nebo deset, ne? :-) Ale proti gustu... :-)

  Už dva tisíce let tady kulatíme svět, přece to musí, a rád, vydržet. My jsme dokonalí, co na to maj a proto tu máme udělat ráj...


  13.8.2008

  V komentářích v Kočičím světě (promiň, Kotě, jsem líná dělat odkaz, ale už ho snad všichni znají ;-) Kotě zaprorokovalo, že se na nás valí samé katastrofy, neb rok 2008 je prostě rok nanic. Oponovala jsem, že pro letošek už mám snad vybráno. A tak jsem díky Kotěti dostala chuť si teď, v polovině roku, trochu zabilancovat, shrnout si, co mi první půlka roku 2008 dala a co vzala. (Všichni to budou dělat až posledního prosince, ale proč čekat až na Silvestra, ne? :-)

  Tak tedy zásadní milníky první poloviny roku:

  Hned počátkem roku vyvrcholení obrovské a vleklé krize v mojí rodině. Právě tady se ukázalo, co je pravdy na úsloví "v nouzi poznáš přítele". Podržel mě. Děkuju.

  Stěhování. Vypadalo to sice nepěkně, ale nakonec to byla dobrá příležitost, jak zabouchnout dveře skříně za některými kostlivci, kteří na mě "v bývalém doma" stále vypadávali. Dokud není od toho definitivně pryč, člověk by nevěřil, jak se na něm mohou některé události podepsat, zatímco si x let snažil sugerovat pozitivní přístup ve stylu "co mě nezabije, to mě posílí".

  Osmnáctiny, plnoletost. Změny? Alkohol piju paradoxně daleko méně než kdy dřív. A dostávám dopisy, které si musím s občankou vyzvednout. :-)

  S některými spolužáky máme k sobě čímdál blíž, díky Andrejce neztrácím chuť překonávat nástrahy našeho školství, vzájemně se podporujeme. Na konci roku mi řekla, že věděla, že já to zvládnu.

  Najednou už jsem jeho neměla jen pro sebe. Obrovské rozčarování, ale vyrovnala jsem se s tím se ctí. Pomohlo mi to skutečně docenit, co pro mě znamená a paradoxně naučilo v rovině já & on potlačit vlastní ješitnost, když navzdory tomu, jak je mně, potřeboval podržet on. Teď, když už je všechno ve starých kolejích si toho, co v něm mám, dovedu zase o něco víc vážit.

  Pokud máte pocit, že se RSS kanál najednou chová jaksi podivně, tak máte pravdu. :-) Nechávám si jej ode dneška automaticky generovat na www.dapper.net. Opravdu šikovná záležitost a vypadá použitelně, kdyby se snad chtěl ještě někdo inspirovat. (Na konci to po vás chce registraci, nastavování je taky poněkud zdlouhavější než jen nacvakat dvě kolonky a jednu vyplnit, ale dá se to, prokáže to prima službu, nemusíte se o RSS už starat. :-) Popisky tedy nebudou, v RSS čtečce najdete již jen odkazy na nové články. :-) Musí to stačit, šetřete mě. :-))) Vy si nemusíte nic měnit, odkaz na můj RSS feed zůstává stejný. Pakliže jste ovšem zaznamenali, že už funguje pouze ve tvaru aailyyn.wz.cz/rss, tedy bez přípony xml.
  Jednotlivé odkazy se vám nyní budou ještě ve vašich čtečkách možná zobrazovat v opačném chronologickém pořadí, prosím o shovívavost, jedná se o ty starší, které si dapper nahrál najednou, jak budu přidávat novější a novější příspěvky, které už budou po jednom, ty už by se měly řadit správně, tak mějte trpělivost, díky.
  Z důvodu této automatizace budou také až do odvolání (nebo do doby, kdy přijdu na to, jak to nastavit :-) v RSS novinky pouze z této sekce. :-)


  12.8.2008

  Mně se líbí Bob a hlavo moudrá zlob se, zlob... :-))

  Je normální sedět v půl jedné ráno u počítače a zjihle koukat na Ťipa a Ťapa? :-))) Je, protože jejich "Dobrou noc, strýčku Fido" je aspoň roztomilé a vůbec za mých časů ty pohádky měly aspoň nějakou úroveň, Disneyovky, to je legenda. :-)
  Jako malá jsem milovala tyhle potvůrky. Netuším proč. :-))) Znáte někdo? :-) Klasika mého dětství byly zahraniční kreslené seriály, takže Tom a Jerry, Kačeři z Kačerova, Gumídci, Rychlá rota. :-) To se nechá vidět bez újmy na duševním zdraví ještě v poměrně dospělém věku. :-)
  Na rodinu Nessových si asi vzpomene spíše starší generace, já se pamatuju, že jsem to kdysi viděla jako snad Večerníček.
  Udělejte mi radost a napište někdo, že si taky pamatujete bednu Ednu. :-))) Minul mě ovšem třeba dráček Soptík. :-) V této větě nemůžu popřít skrytý význam. :-)

  Nostalgikům coby impuls k podobnému vlastnímu záchvatu vřele doporučuju návštěvu youtube. :-)))


  8.8.2008

  Sherlock Holmes měl brilantní dedukční schopnosti, já mám internet. Doba si prostě žádá své. :-)))

  Viděla jsem v uplynulých třech dnech víc dílů Simpsonů než jindy za celý měsíc. :-)

  Jak degeneruju:
  V televizi běží informace o zahájení olympijských her. Maně jsem zapřemýšlela, jestli budou letní nebo zimní. :-))) (Vážně nejsem blond, přísahám. :-)))) Nedává se na oslnivou inteligenci taky zbrojní pas? :-))) Někdy by se hodil. :-)))


  7.8.2008

  Sláva Opeře! :-) Opera umí pohodlně blokovat vybrané části stránek, takže se na oblíbených stránkách už nemusím dívat na hnusné, agresivní, nevkusné bannery. :-) A nakonec jsem si blokla i svůj vlastní webzdarmí banner, takže jej bez porušení podmínek na webu stále mám, ale jeho neestetičností nejsem obtěžována. :-) Děkuji tvůrcům, svému chlebodárci webzdarma.cz se omlouvám a své návštěvníky třeba inspiruju. ;-) Hezky popsáno třeba na mozektevidi. :-)
  Ač doteď uživatel FF, Operu mám dlouhodobě raději kvůli příjemnému a intuitivnímu ovládání a variabilitě a tohle mě pravděpodobně donutí na FF zanevřít úplně a přestože zvyk je železná košile, konvertuju k Opeře. :-)

  Vrrrrrr, nějaká akciovka je mi úplně šumák, proč na té doméně už nejsou ty fotky, které tam bývaly? :-)))


  6.8.2008

  Aailyyn (teatrálně): "Jsem děsnej chudák!" :-)

  Babi: "Máma si pořád něco vykládá pro sebe, no není blázen?"
  Aailyyn (pochmurně): "Tak teď už jen čekám, co se při takovým genetickým potenciálu projeví na mně."

  Prostě těžký úděl existence pod křídly rodiny. :-)


  5.8.2008

  Dnes, někdy k jedné hodině ráno. Zírám do compu s podivnou směsí pocitů. Je mi taky mimo jiné smutno. Ale není to smutek ve smyslu zoufalé bolesti, kdy má člověk chuť křičet, brečet, řvát, cítí uvnitř trápení, co ho ostře bodá, je to spíš plíživý pocit jakési podivné nicoty smíšený s nostalgií.
  Zase pryč. Udivilo mě to. Rozčarovalo. Příliš prchavý moment. Velké těšení a pak... Jako když odfoukne chmýří pampelišky. Stojí to za to? Ale ano. Tuhle otázku si nepokládám poprvé, ale vlastně je spíš řečnická, o její odpovědi mě nikdy nenapadlo pochybovat.
  Ráno po probuzení smíšené pocity mizí, převládají pozitivní emoce. Dalo se to čekat. Naučila jsem se si prostě ukrást do zásoby soukromé chvilky štěstí a převážně se těšit z těch, které mám a ne smutnit nad těmi, které nemám, případně bych mohla mít.
  (Pochopil to někdo? Ne? A co má být, přesně tohle jsem právě teď potřebovala.)

  Post tajemnější než hrad v Karpatech, že? :-) Sorry, nad tímhle královstvím vládnu já a ne vy. :-)

  Je s tebou přátelství natřikrát...
  Tři mušketýři.
  První a jediný muzikál, který jsem kdy viděla a který můžu vidět a slyšet klidně znova bez ohledu na to, že už jsou zdaleka pryč doby mého nejzapálenějšího fanouškovství Petra Poláčka (d'Artagnan, abyste rozuměli ;-). Milovala jsem to. :-)
  Byť Tři mušketýři je jedna z mála knih na kterou vzpomínám jako na příšernou nudu. Pardon, pane Dumasi. :-) A ten "vykradený" hit Bryana Adamse All for love, muzikálovým mušketýrům odpouštím taky. :-) Mělo to pro mě kdysi své velké kouzlo a pořád to ten punc úplně neztratilo. :-)
  Co na tom, že to není zrovna veledílo nedozírné umělecké hodnoty, místy je to patetické, laciné, příliš efektní a hraje v tom (taky) mistr kýčovitého mainstreamu, rádoby drsňák s citlivou duší Péťa Kolářů. :-))) (Láska, námět všech básní ta láska a blíženci blázní...) A vyměklý a zkomerčnělý lídr Kabátů Pepa Vojtek (Týž song, táž role v alternaci, Athos. :-)
  Přiznávám, že se mi to líbilo a pořád uznávám, že to stále má něco do sebe, viděl to někdo z přítomných? :-)


  4.8.2008

  Z internetových profilů svých příbuzných se dozvíte víc než kdybyste je osobně navštívili (teda příbuzné, ne ty profily :-), fakt. :-) Ale ne, nešmíruju, vůbec ne. :-) V podstatě jsem strašně hodná holka. ;-)

  A nebo, že by to s tou hodnou a slušnou holkou nebylo tak zlé? Slušné slečny nedělají... Ne a dost! :-))) Úplně všechno vám zase naprášit nemusím. Kdopak mě asi takhle zkazil? ;-)

  Hraju si na blog.cz (klid, nechystám se reinkarnovat do podoby třináctileté bloggerky pořádající bleskovky a kromě toho děti si přece mají hrát ;-))) a zjišťuju, že už to bez té změti lomítek a závorek jaksi snad ani neumím, jen naklikávat je hrozně nepohodlné, než najdu, kde změnit barvu pro záhlaví, zapomenu, jak mám udělanou stránku, je pro mě daleko lepší mít všechno přímo při ruce, kdy se ve změti divů, odstavců, nadpisů a seznamů můžu ručně hrabat dle libosti. :-) Pochváleno buď staré dobré html, kdepak tyhle moderní wysiwyg editory, dneska jsem nesmírně ráda, že jsem se to naučila na ručním bastlení kódu a nedlím někde na lide.cz jak bylo taky v prvopočátcích uvažováno. :-)))
  Bude ze mě odhodlaný bojovník za strukturní editory a ruční psaní v PSpadu, nemilosrdně potírající Frontpage? :-)) Možná, averzí vůči jednomu produktu strýčka Billa už musím být docela známá. :-))) Už jste četli kterak Plaváček pohřbil IE 6? :-)))


  1.8.2008

  Máme srpen. Půlka prázdnin v pr... ehm... ve pryč. :-)))

  Proč Aailyyn včera seděla do noci u počítače? Proč na monitoru před ní zářila písmenka, při jejichž čtení se musela usmívat? Proč jí bylo fajn? :-) Nooo, to je moc tajné, huš, nepovím. :-P :-)

  Jestlipak se ukážeš? :-)

  Dostala jsem veskrze ďábelský, nečestný a nesportovní nápad, chi chi. :-)))

  Teploooo... Horkoooo... Vedrooo... Příšerné vedro. Asi bych se měla chovat slušně, nebe je přece jen o poznání lépe klimatizované než peklo, ehm. :-))

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku