♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Květen '08

  archiv blogu

  31.5.2008

  Potřebuju se zase jednou vypsat. Pocit, že všechno je jinak, než má být a že nic nezvládám. Nostalgie, smutek. Vzápětí pocit, že tohle stejně nemá smysl a já bych se zas odhodlaně měla vydat vstříc snaze fungovat trochu normálně. Ostatně mám při tomhle všem neskutečné štěstí. Mám to s kým sdílet. Asi si to tu nepřečte (já vím, že na to čtení moc nejsi ;-) a vy zase nevíte, o kom je řeč, takže vám moje slova stejně nic nového nepřinesou, ale já mám jaksi potřebu to napsat. Snad abych si to uvědomila, abych si mohla připomenout, že to není tak zlé, až na mě zas padne splín.


  28.5.2008

  Jestli jsem si v pondělí připadala jen frustrovaně, přišla jsem si včera jako frustrovaný idiot. :-))) Data splatnosti i zdanitelného plnění se mi suverénně míchají na jednu hromadu, vesele píšu do knih závazků a pohledávek to, co nemám a to, co mám naopak vynechávám. He he, popsat třídní do deníku praxe pravý stav věci, mám z toho slušnou tragikomedii, kterou můžu vydat knižně. :-)))) (A vracím všechny slušné známky z ekonomie, checht :-))) Dnes mi náladu pod bodem mrazu, podpořenou doma nekompromisně vyřčenou větou "já tam nejdu", spravilo až mé dočasné "šéfstvo". Šéfstvo je totiž mladý muž věku kolem dvaceti let. A má všechno dokonale na háku. Dneska mi už suverénně začal tykat. Já mu pořád jak blbec říkám dobrý den. :-))) Vypadá mile... V poledne jsme si nad kafíčkem (on) docela pokecali o společných známých. :-))) Napadlo mě potom, že bych tam možná nemusela strašit v té bundě, ale odhalit to tričko s výstřihem, ať se chlapec taky podívá. :-)))) Já vím, já vím, sprostýataknanejnižšípudykterýrozhodněnemámzapotřebí. :-))) Ale tak nějak se i my pracující bavit musíme, ne? :-)))

  Fanoušky blonďatého idola bych ráda ubezpečila, že během června se ještě nějaké postřehy sepsat pokusím, bude-li příležitost, nezoufejte, o svého oblíbence nepřijdete. :-)))


  26.5.2008

  Byla jsem na praxi.
  Osm nula nula. Faktury, dobropisy, účetnictví. Ještě zvládám s úsměvem.
  Devět nula nula. Stále faktury, dobropisy a účetnictví. Začínám se nudit.
  Deset nula nula. Faktury, dobropisy, účetnictví. Nudím se.
  Jedenáct nula nula. Faktury, dobropisy, účetnictví. Nudím se příšerně.
  V průběhu doby bezprostředně následující se nuda přetransformovala do pocitu nezměrné frustrace pramenící z vysoce jednotvárné činnosti intelektuálně silně pod mou úrovní. Naučíte-li to cvičeného šimpanze, může to dělat taky. Méně poeticky řečeno je celá praxe úplně na h... Tak, ulevila jsem si a zítra v osm zase můžu nastoupit s úsměvem, děkuju za pozornost. :-)))

  Čím víc toho umím, tím spíš mi dochází, co ještě neumím a čím blíže jsou zkoušky, tím víc je mi jedno, co ještě neumím neb si říkám, že co jsem se nenaučila doteď už se stejně nenaučím. Zajímavá úměra. :-))) Toliko jen pár slov k tomu, abyste věděli, proč se tu neopakují zničené předzkouškové výlevy z loňského roku. :-)))


  22.5.2008

  Counter-Strike. Že prý, jestli si s nimi zahrajeme. Pravila jsem, že když mě to hoši naučí, tak klidně. Nutno říct, že byli hodní, trpělivě vysvětlovali, nechali si od nás, slečen-začátečníků zkazit jednu hru a drobné úspěchy chválili. :-) Ti kluci jsou... docela milí. Když nejsou v koncentraci deset na jednu třídu a vyšší. :-))) Mám pocit, že jeden ze spolužáků si na mě v poslední době vcelku oblíbil. :-))) Že by to bylo proto, že když se mu náhodou v zápalu přestávkového boje povede mě trefit libovolným předmětem (nezřídka), nemetám po něm dotyčnou věc zpět s hysterickým pokřikem o debilech jako některé jiné dámy? :-)))) (Pozn. autorky: Ne, pikantní story ze života Aailyyn opravdu nebudou, na to zapomeňte. :-)))

  Veřejný dík Giselherovi, zachránil mi život před zkouškou ze zeměpisu. Je prostě úžasný. (A vím, že si tohle přečte a pošimrá to jeho ego :-))))


  21.5.2008

  Od příštího týdne odcházím dělat roztomilou, vrcholně neužitečnou a překážející ozdobu k neméně roztomilým autíčkům. :-)) Méně poeticky řečeno jdu na praxi. Takže se těšte čtrnáct dnů na pohádku s názvem Kterak Aailyynku její alma mater vyvrhla ze svého lůna do praktického života. :-))) Jo jo, šedivá je teorie a zelený strom života. :-)))


  20.5.2008

  Doprovázeje to teatrálními gesty, vykřikuji cosi o potřebě alkoholického nápoje. Zatím za mnou po bytě zůstává spoušť v podobě materiálů, papírů, vypracovaných otázek, poházených učebnic a sešitů a obalů od čokolád. :-) Tak takhle, milé děti, vypadá zkouškové období. :-) Maturita bude legrace. :-)


  17.5.2008

  Opožděný report ze včerejšího "posledního zvonění". (Nebylo moje, mě to zatím teprve čeká, ale chci si to tu zaznamenat, takže je mi vlastně i poměrně jedno, bude-li tento post zajímat vás. :-) Sorry. :-) Velmi dlouhé a pro většinu z vás jakožto nezúčastněných pravděpodobně velmi nezáživné. :-)

  Čtvrtá bé vytáhla pasovací listinu, přednesla tradiční básničku o profesorském sboru (slušnou!! fakt :-) napomenula třeťáky, že "šlechta" má být přítelem a ne tyranem a aby byli na panoše (tedy nás, nižší ročníky), hodní. :-) Pak každého donutili oběhnout kolečko s několika stolky a u každého sníst připravenou poživatinu.
  Co tam bylo? Rybičky s čokoládou (přežily pouze silné žaludky), kočičí konzerva s těstovinami, osolená cola, rybí salát se zelím a kokosovým mlékem, ovesné vločky s chlebem a bramborová kaše s kakaem. Kdo plival, dostal sprchu. :-) Taky tradice, takže do toho jdu příští rok s předsevzetím, že projdu "suchou nohou". :-))) (A nesmírně se těším, až si o vlastním posledním zvonění vychutnáme letošní prváky, che che. :-))) Chudáci malí to asi dobře vědí, že jim nic nedarujeme, protože se děsili už letos. :-)
  Každý třeťák obdržel "šerpu" (z toaletního papíru) a celou trasu musela absolvovat i třídní profesorka, toho času u letošních třeťáků naše matikářka. Byla velmi statečná, byť u jednoho stolečku se taky zarazila. Kdosi to okomentoval slovy: "Holky a teď neodmaturujete, Pavlína chtěla maturovat z matiky." :-))) Svou třídu též vydatně povzbuzovala.
  Celou akci jsme si docela užili, už nás nikdo nezaháněl zpět do tříd, pan ředitel dokonce v jedné chvíli sebral čtvrté bé megafon a oznámil nám, že spadla část školy, tudíž že nemáme chodit přes tělocvičnu a pak se smíchem zahlásil, že pokud škola spadne celá, budeme mít prázdniny už od zítřka. :-)
  Odcházela jsem od čtvrťáků počmáraná fixkou na tabuli se zvláštním milým pocitem jakési soudržnosti. :-)


  15.5.2008

  Aailyyn: "Asi budeme muset políbit nějakou tu žábu, třeba se z ní stane princ a vysvobodí nás odsud."
  Andy: "Asi jo, půjdeme někam k rybníku hledat žabáka, třeba tam bude sedět nějakej s korunkou na hlavě."
  Právě přichází profesor na právo a mně se chce ještě podotknout, že z tohohle žabáka už ovšem princ asi nebude, nicméně vzhledem k tomu, že dotyčný nám již stojí za zády a dožaduje se naší pozornosti, si tuto poznámku už odpustím. :-)))

  I want to lay you down on a bed of roses... Bon Jovi. Miluju. Provázejí mě už od mých čtrnácti. Přivírám oči a zaposlouchám se do tónů téhle nádherné balady. Vypnutý mozek, nemyslím vůbec na nic. Naprostý relax.


  13.5.2008

  Papíry, materiály, témata, učebnice, sešity, výpisky, poznámky, poznatky stažené z netu a mezi tím vším jedinec zoufale se snažící si nacpat něco do hlavy. Ne, to není obraz maturanta snažícího se během svaťáku ještě dohnat co se dá. To je typická ukázka mých všedních dní. :-) Takhle se připravuju ke zkouškám. Rodina trpí. Nevýslovně trpí. Nikoli však ze solidarity se mnou, ale protože se učím zásadně za tónů své milované muziky. :-) Nevyhýbám se ani metalu, ovšem jsem si též schopna pustit klidně šestkrát po sobě Bílou paní. A dosti nahlas. :-)) Che che. :-))) Tak schválně, kdo zkouškové nervově nevydrží dřív, já nebo oni? :-)))

  Tullamore dew je mimořádně odporné pití. Tak proč ho piju? :-))) Asi ze mě bude do konce zkouškového alkoholik. :-)))

  V pátek mají naši maturanti poslední zvonění. Tentokrát se na tu akci docela těším, přijde mi to jako vcelku milá tradice. :-)


  11.5.2008

  Ve slabé racionální chvilce, kdy pod vlivem stresu ze školy totálně nešílím, jsem uznala, že celou přípravu na zkouškové mám vlastně docela pod kontrolou. Doučit se dějepis a jsem za vodou, můžu si už jen opakovat, případně pilovat jazyky. :-) Což se v pohodě zvládne během praxí, kdy bude jinak od školy klid. :-)

  Neustále smskami otravuju jistého pána. :-) Ještě jsem na kokos nedostala, čekám, kdy to přijde. :-)))

  Tralala, svítíčko sluní, venku je krásně, no není ten život fajn? :-))) Vím, že není, ale aspoň jednou si přece svůj věčný pesimismus můžu zkusit odpustit. :-))


  9.5.2008

  Zajímá vás, jakpak se Aailyynka cití? Ne? Váše smůla, stejně to sem napíšu. :-))) Už dlouho jsem vás neoblažila svými niternými pocity. :-))) Takže cítím se... Tak nějak normálně. Z nejhoršího už jsem se, zdá se, víceméně vyhrabala. A nepřestávám tomu nahoře děkovat za existenci jednoho človíčka, bez něhož by to všechno šlo asi mnohem, mnohem hůř. :-)


  7.5.2008

  Věděli jste, že oficiální název Švýcarska zní Švýcarské spříseženství? :-))) Já taky ne. Ale ke zkoušce to evidentně budu děsně nutně potřebovat. Podívejte, paní profesorko, osmnáct let žiju pouze s poznatky o fialové krávě a vím, že Švýcarsko je nechutně bohaté a nepřijdu si nějak ochuzená. :-)))

  Na příští hodinu literatury důrazně požaduji papír minimálně formátu celého listu A4, jedna stránka mi vážně nestačí... No jo, zadání holt obsahovalo moje oblíbené téma a bonusovou otázku, nechávající nám možnost sepsat cokoli, co k dané látce víme. :-))) Tak jsem se tak "trochu", za nechápajících pohledů mé spolusedící, rozepsala. :-) Shakespeare nebo Great names of British literature. To jediné mě může u zkoušky z AJ zachránit. :-)

  Publikováno až 8. 5., včera se mi prostě nějak nechtělo. :-)))


  5.5.2008

  Má škola mi dává vskutku neotřelé důvody k radosti. Příkladně víc než dítě z vánočních dárků bývám nadšena, zjišťujíc, že otázek na dějepis je "jen" osmnáct. Je-li toho méně než dvacet, nepřijde mi to tak zlé. Uf. (Tuší někdo z vás, kam se mi podělo Národní obrození? Tedy desátá otázka. Možná jsem jen neuznala za vhodné si to psát, protože já to přece umím... No, aspoň tenkrát jsem to vážně ještě uměla. :-)))

  Každý si krátíme čas jinak a když je člověk nemocný a nic veskrze užitečného se mu dělat nechce, vezme za vděk ledasčím... A tak Aailyynka utrácí čas poněkud obskurní zábavou: Čtením erotických povídek na atlasu a sledováním Garfielda na youtube. (Ne, já fakt nikdy netvrdila, že nejsem magor :-)))


  4.5.2008

  Dnešní spot bude vypadat jako (neplacená) antireklama na výrobce léčiv. :-)) Ale co někde si přece postěžovat musím, ne? :-)
  Trpím. Trpím přímo nevýslovně a kdokoli ode mě něco chce, je záhodno aby mě nejprve sáhodlouze litoval. :-))) Sežrala jsem už tři Coldrexy. A efekt veškerý žádný. Té reklamě nevěřte, pěkně kecá. :-)))) Pokorně jsem vylovila platíčko Ibalginu a vzala si jeden. Zabral. Hurááá! :-)))

  Píp. Sms. Ahoj, zlato. :-* Prazvláštní maličkosti dokážou občas člověka zahřát u srdce. :-)

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku