♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Duben '08

  archiv blogu

  30.4.2008

  Z 30. dubna už sice zbývá jen slabá hodinka, ale já to chci napsat, chci to tu mít. Chci tenhle den někam vrýt, alespoň zdánlivě nesmazatelně jej zaznamenat, než mi úplně uteče. Čtenářstvo promine tento ryze sobecký post, je mi jedno jestli si to někdo přečte, je to tu jen pro mě. Proto se taky nijak zvlášť nesnažím psát příliš srozumitelně. Vlastně spíše cíleně mlžím.

  Dva roky. Jednou večer jedna čerstvě šestnáctiletá Aailyynka seděla u počítače... No, to už je jiný příběh, ale třeba vám ho někdy povím. :-)

  Poprvé po několika letech jsem si večerní pobyt u ohně užila. Sice se zvláštní směsí nostalgie a smutku, ale navzdory loňskému prohlášení jsem letos alespoň neměla chuť tento svátek bojkotovat.

  Oheň a písničky kapely Lucie. V kontrastu výjmečnosti celého dne si chci právě tuhle vzpomínku nechat a tak straší v podobě kratičké poznámky tady, abych se k ní mohla kdykoli vrátit.


  28.4.2008

  Two things I need to be happy in my life. Psala jsem o důležitosti svobody projevu, o nedocenitelnosti toho, že si můžu najít jakoukoli informaci, můžu si z té spousty vybrat a na jejich základě si utvořit svůj názor, toho že můžu pomocí netu veřejně publikovat, můžu třeba psát a nemusím být zrovna slavná spisovatelka a přesto se to, co vytvořím, dostane na veřejnost. Fascinuje mě tahle síla internetu, je to mocné médium.
  Druhá věc o které jsem psala byl blízký přítel. Někdo, komu můžu věřit. Kdo mě podrží, s kým se můžu smát i brečet mu na rameni. Skrytá souvislost? Ano, ale profesorka nepochopí a vy asi taky ne.


  27.4.2008

  Kam čert nemůže nastrčí nikoli ženskou, ale našeho blonďatého idola. :-))) Nejen že o něj vytrvale zakopávám ve škole, já už o něj dokonce zakopnu i v momentě, kdy se vydám o víkendu mezi lidi. :-) Po pouti se to rozšafně vedlo hned se dvěma slečnami, držíc je obě kolem ramen. :-)) Asi je žádaný. Možná bych se měla cítit polichocena, že se ke mně s takovou vervou hlásí. :-)) Mám temné podezření, že si to tu o sobě čte a potkává mě schválně, abych měla o čem psát. :-))))

  Tak jo, je to s definitivní platností opět tady. A co? Čas nervů, stresu, nevyspání a bolavé hlavy. Teď teprve začíná zase ta správná předzkoušková hysterie. Masochista by zajásal. :-))) Ovšem proč tvrdit, že neumím nějakých osm předmětů, když můžu říkat, že tři už skoro jo (čeština, zbožíznalství, většinově díky celoročnímu drilu i ekonomie, ačkoli jsem na to zatím ani nesáhla). :-))


  23.4.2008

  Možná z mého medikamentového záchvatu mi na obličeji vyskákaly slušivé červené fleky. Parodie na muchomůrku na druhou. :-))) Myslím, že pokud to nesleze, zavzpomínám na dobu kolem svých třináctých narozenin, kdy jsem si make-up nahazovala na obličej div ne lopatou. :-)))

  Jak se (taky) dá napsat písemka aneb když Aailyynka a Andy zapojí mozkové závity. :-))) Zbožíznalství, písemka z kovů, konkrétně zaznamenán společný zásek u otázky jejich ochrany. :-)
  Andy: "Tam bylo něco od e..."
  Aailyyn: "Elektrolýza to nebyla..."
  Andy: "Elektrifikace..."
  Aailyyn: "E... el... elo... eloxování?" (Uf, to byla dřina. :-))) Na toto kýžené správné slůvko mě ovšem stejně přivedly tiché dohady doléhající k nám z lavice za námi. :-)))

  Kolik je lidí, na které jsem schopná být milá v sedm ráno, po osmi hodinách na podnikatelské škole, po tom co se rafnu s mámou a naštve mě babička? :-))) Jeden minimálně určitě, ale raději nezkoušejte zjišťovat, jestli náhodou taky nejste ta výjimka, nervy mám fakt jen jedny. :-)))

  Terinčina slohovka mě stejně neminula. Vypotily jsme něco společnými silami o velké přestávce. :-)))

  Blonďatý idol odložil image pána démonů, černý kabát nechal ve skříni a natáhl zelenou tuniku a k ní dřevěné korále. Jeho nynější image ve stylu květinových dětí jeeeee... velmi... ehm... nekonvenční. :-)) (Dobře, přiznávám, že jsme se s I. včera div neumlátily smíchy, ale pššššššt... :-)))

  Projekt MF Dnes, studenti čtou a píší noviny. Na nástěnce visí leták. Už se toho neučastním. Noviny nečtu, natož abych je psala. "Mým" médiem je internet. Kromě toho je vysoce nepravděpodobné, že by mi můj výtvor otiskli zase. :-))


  21.4.2008

  Ibalgin, Septofort, Coldrex, vitamín C... Ne, to nejsou železné zásoby hypochondra, to je železná zásoba Aailyynky nutná k přežití. :-))) Ne, že bych zase jednou měla smrtelnou rýmičku (že, pánové? :-), ale potřebuju se tak nějak udržet ve funkčním stavu. :-) Takže jsem do sebe naházela veškeré medikamenty, dala si čaj (!), jogurt (!!), šla dělat úkol z matiky (!!!) a šla se učit... moment, nešla, zas takový blázen nejsem. :-))) Profesorka matematiky to vzdala a přinesla nám úlohy pro šestou třídu. :-))) S těmi jsem si dokonce i poradila. :-))) Byť jsem nejdřív byla nucena uznat, že mi nevyšel požadovaný trojúhelník, ale "nějaká obluda". :-))) (No jo, ale tak kdo si má sakra všimnout, že jsem ten bod narýsovala na opačnou stranu :-))

  Vážení přátelé, dnes to balím a odebírám se na lože. V gbooku zítra očekávám litovací vzkazy. :-)) Spekulacím ohledně postu ze včerejška ovšem gbook zůstává otevřen i nadále. ;-)


  20.4.2008

  VÝROČÍ!!! :-) Je "nám" rok. :-) Přesně 20. dubna loňského roku jsem takhle zas jednou seděla u počítače a na icq jsem napsala váhavou otázku, jestli to celé mám nahrát na webzdarma. Po kladné odpovědi jsem se rozhodla, že "dílko" přece jen k dispozici veřejnosti dám. Jsem totiž začala něco dělat a neustále váhala, jestli to vůbec uveřejním nebo ne. Možná přece jen nejsem taková exhibicionistka jak vypadám. :-) Nicméně za ten rok jsem už docela otrnula, takže už tu "visí" k přečtení slušný kus mého života. Něco je psáno otevřeně, něco v náznacích, které pochopení jen zasvěcení, něco tu nenajdete vůbec. Za ten rok jsem se toho o webtvorbě naučila docela dost. Tenhle web je něco jako moje vypiplané mimino, imho se dokázal vyšvihnout na slušnou úroveň. Mno, pochválila jsem se hezky, ale web bez lidí by smysl neměl, zpětná odezva potěší vždy, takže ještě musím pochválit vás, mé věrné čtenáře. :-) Díky. :-)

  Slohovku jsem Terezce napsat odmítla. Jistě, že jsem jinak veskrze milá a hodná a mám ji ráda (Terezku, ačkoli slohovky taky :-), ale ne zas tak moc. :-) Nejsem mrcha, jsem pouze asertivní. :-)))

  Vyťukávám do adresního řádku název požadované stránky. Blik, máme to tu. Checht, zase se tu na ten monitor nablble usmívám. :-))) (V gbooku můžete klidně hádat proč, ale počítejte s tím, že vám to stejně neřeknu. To je totiž moc moc moc tajné. :-P :-)))


  17.4.2008

  Autentické situace z takových obyčejných dvou dnů na podnikatelské škole (jsme magoři, jsme, my to o sobě víme. :-)))

  Žene se ke mně spolužák a podává mi ruku se slovy: "Hele, ty jsi měla včera osmnáct?!" "Tak všechno nejlepší," třásl mi končetinou. Zírala jsem. Dlužno říct, že jej považuji za pubertálního frajírka, tudíž se v té třídě v zásadě míjíme a příliš se nebratříčkujeme. Když zase odklusal, třeštila jsem na Áju oči: "Hele, pánové nám rostou v gentlemany." :-)))

  Z našeho prehistorického zařízení, jenž se vznešeně zove školní rozhlas se dnes dopoledne zase jednou linul hlas naší "vrchnosti". Úvodní slova: "Dobrý den, doufám, že jste měli příjemnou svačinovou přestávku," mi nedala a temně jsem pronesla: "Jo, do týhle chvíle měli." Ze spolužačky Irči v té samé chvíli vyletělo: "Jo, měli až do..." Už nedopověděla, podívaly jsme se na sebe a musely se začít smát. :-))) Je vidět, že tu školu prostě máme rádi všichni stejně. :-)))

  Andrejka probuzena kresbou znázorňující Českou republiku (rozdělenou na kraje, abychom pochopili hierarchii živnostenských úřadů) z letargie, vyprskla smíchy, já se málem polila pitím, které jsem si vyndala z nedostatku lepší zábavy a kdosi vzadu nad výtvorem profesora pronesl: "To vypadá jak návrh tý knihovny." :-)))

  Po chodbách se toulá cosi, co je dlouhovlasé, mladé a je to oslovováno "pane doktore", takže studentík to asi nebude. Mužská bytost věku nedůchodového v řadách kantorů je na naší škole vzácnost, budu muset zjistit víc. :-) Zeptám se spolužaček. :-) O němčině jsme jednou se spolužačkou probíraly jiné ojedinělé "mládě" z řad našich profesorů, takže myslím, že se můžu ptát bez zábran, když projevím zájem, za magora nebudu. (Ne za většího, než už jsem teď. :-))))

  Chodbami jsem dneska viděla bloumati cosi, co vypadalo na rodiče budoucí generace dalších obětí našeho ústavu (rozuměj studentů-prváků :-). Škodolibě jsem si myslela, že oni poznají, zač je toho podnikatelská škola, až jim za pár měsíců začnou potomkové propadati z matematiky a nosit pětky z účetnictví. :-))


  13.4.2008

  Mám slabost pro cvoky. :-) Hlavně pro toho jednoho tedy, ehm. :-))

  Zatracené narozeniny, jsem strašně stará. :-)))

  Známý mi dneska řekl, že mám psát. Svoje zážitky. Klidně do šuplíku, ale psát. Jako by se stalo, že. Odolala jsem a nezmínila se o webu. Myslím, že bych toho mohla potom docela litovat. Nestojím o to, aby to četl kdokoli, kdo mě osobně zná.

  Poodhalím tu mlhovinu, kterou jsou zahalené ty nejniternější pocity, ale musím to prostě napsat: Ty nejkrásnější zelené oči jaké znám.

  Slohovka bude. :-)

  Blíží se téměř půlnoc, ale já se rozhodla, že ten sloh ještě dnes napíšu, takže tady je výsledek:
  Seženeme si rýsovací pomůcky, tj. tužku a trojúhelník s ryskou. (Takové ty věci, co jste potřebovali naposledy někdy na základní škole a kterými už tudíž spolehlivě dávno nedisponujete. Na co taky, máte přece ochotné spolužáky, kteří vám kdyžtak půjčí.)
  Tužka by měla být ořezaná, zlomenou se toho moc napsat nedá. Trojúhelník by neměl být okousaný, popraskaný a podobně, jinak jeho použití, coby pomůcka k nakreslení přímých čar poněkud ztrácí smysl. Všechny pomůcky si opatříme legální cestou, to znamená, že je pod rouškou tmy nechodíme krást z psacího stolu mladší sestry.
  Budeme potřebovat papír. Vánoční balicí se k tomuto účelu přilíš nehodí. Ani teď nechodíme sestře krást její sešity. V žádném případě netrháme listy ze sestřina deníčku! Zvlášť ne ty, na kterých jsou z druhé strany fotky jejích pěveckých idolů! Podle množství nalezeného papíru si případně seženeme i gumu.
  Za žádných okolností se nechodíme přiznávat profesorce matematiky, že jsme se museli podívat na internet, jak sakra ten pravoúhlý trojúhelník vůbec vypadá!
  Vezmeme tužku do jedné ruky a trojúhelník do druhé. (Předpokládám, že neovládáte telekinezi. To je schopnost pohybovat předměty jen silou vůle.) Podle pravítka nakreslíme přímku. Přiložíme trojúhelník ryskou na naši přímku a spustíme kolmici, čímž vytvoříme pravý úhel. Teď už jen spojíme obě strany stranou třetí.
  Měl by vám vzniknout trojúhelník a pokud ne, neřeknete to na mě, že jo?
  Návod pracuje s trojúhelníkem libovolných rozměrů. Pokud musíte ještě něco dopočítávat, tak... se na to vykašlete. :-))


  11.4.2008

  Maminka (M) & Aailyyn (A):
  M.: "Ty budeš mít ty narozeniny, viď?"
  A.: (přechází do ofenzivy): "Jsem řekla, že to slavit nechci."
  M.: "Každej normální člověk to slaví."
  A. (s povzdechem): "Tak asi nejsem normální no." (Ehm, ona si toho za osmnáct let vážně ještě nevšimla? :-)))
  A vysvětlovat jí svou filozofii založenou na úsloví "kdyby všichni skákali z mostu, skočíš taky?" jsem po ránu chuť prostě neměla. :-)))

  Kdo z vás náhodou ví, kdy mám narozeniny, varuji vás, střezte se veškerých připomínek. :-))) Ale vlastně je to podle zápisků z loňska dohledatelné pro všechny, takže varuji všechny. :-))) Povolené připomenout mi, jak stará už jsem, má jen jeden a jistě to o sobě moc dobře ví. ;-))))


  10.4.2008

  Sedím u compu neb mám volnou hodinu a za mými zady se pojednou ozve: Čus, čus! :-))) Otáčím se: Čau! :-))) Náš zajda, kdo jiný. :-)))) Jestli prý už zvonilo. Tak jsem mu s pohledem upřeným na mobil odvětila, že by nemělo neb zvoní až v padesát. Pročež mi to zdvořile poděkovalo a zase odpochovalo. :-))) Ta omladina je dneska ale slušně vychovaná, co? :-))))

  Budeme psát slohovku. :-) Budeme psát popis. Aailyynka se na suchý škatulkoidní popis ovšem zvysoka vykašle a svůj ironický styl propašuje i tam, už to má vymyšlené. :-))) (Tak dobře, paní profesorko, budiž vám ta dnešní dvouhodinovka jazyka místo literatury odpuštěna. A za ten úkol z němčiny, co jsem tam dneska potřebovala splácat, se taky omlouvám. :-)))) Sotva učitelka řekla téma, okamžitě mi hlavou proletěla jedna věta, kterou jsem tam rozhodnutá napsat a od toho mě pak spontánně napadly další věci, které chci použít. Bude to návod na sestrojení pravoúhlého trojúhelníku, čili ideální příležitost, kterak se strefiti sama do sebe a do svých (ne)znalostí matematiky. :-)))) Když budete hodní a pošolícháte mi v gbooku dostatečně ego, tak vám sem tu slohovku postnu a budete si ji moci přečíst, až ji napíšu. :-))))


  9.4.2008

  Aailyyn ráno vchází do školy, zkoumavě kamsi zahleděná, když najednou za sebou uslyší: Čus! Otočí se a kdo ji to nezdraví? :-) Blonďatý idol sám. :-)))) Nemůžu říct, že by mě to nepotěšilo. Uf, asi stárnu, už mě těší pozornost takových zajíčků. :-))))

  Němčina. Téma U lékaře. Lidské tělo. (Vyvedené nákresem na speciální žádost profesorky spolužačkou Irčou na tabuli :-))) Takže vím, jak se řekne německy střevo. :-))) Který génius ty učebnice sestavuje. :-))) (No, ale umět někomu říct, že je střevo zase není tak úplně od věci. :-))) Ale na tu nejdůležitější část těla (mužského) jsme zapomněli. :-))) A ne mozek to není, byť tímhle zařízením pánové taky leckdy myslí. :-))) (Čekám v gbooku spršku nadávek, pokuste se aspoň nebýt moc sprostí. :-))

  Zřejmě ne náhodou se dneska na zbožíznalství, v rámci výuky o výrobcích z obilí, k poznávání zrn hnaly jisté dívčiny, spolužačkou titulované jako "slepičí trio". :-))))


  8.4.2008

  Postpubertální výlev byl včera, tak dnes to vezmeme za rádobyintelektuální konec :-))) Otevřela jsem došlé materiály k literatuře a seznala, že konečně dojde na mého oblíbeného Edgara Allana Poea. Rozervaní romantici fajn, kritičtí realisté mě bavili taky, dokonce i drsný naturalismus, ovšem moje morbidní a pesimistické já teď nad prokletými básníky a dekadencí doslova zaplesalo...
  Napadlo vás někdy, že historie se dost opakuje? Akorát, že když řeknete, že máte rádi gothic styl, budete za pozéra, když se ovšem zmíníte, že jste si oblíbili symbolismus a dekadenci, tak budete za prudce inteligentního a sečtělého, přitom podstata je stejná. :-))) (Tak a teď už jen čekám, kdy se do mě nějaký podobně sečtelý inteligent pustí, jak to můžu takhle srovnávat, haha :-))) (Osobní vsuvka: Oscar Wilde už ne, Obraz Doriana Graye se nedal číst. (A o Lady Fuckingham vám ve škole asi neřeknou :-P :-))) Omlouvám se všem, komu se to líbilo, ale popis nějakých šutrů nebo co to bylo, na čtyři stránky byl fakt moc... :-))) Na čtyři kapitoly se tam vždycky stala asi tak jedna podstatná věc. :-))))

  Dneska ovšem stejně vede má třídní... Víte co znamená "mít ohrožený prospěch"? No, totéž jako propadat, akorát, že výše zmíněná varianta je diplomatičtější. :-))))

  Odbourala jsem svou spolužačku, když jsem dotaz profesorky, kdo chybí, tiše okomentovala slovy: "Kdo tu není, ať se přihlásí". :-))) Tomu říkám kouzlo oxymoronu. :-))) Vsuvka: Pouštní sněhulák. Zn.: Modří vědí. :-))) (Ano, baví mě být za rádobychytrou používáním cizích slov. Ne, nepřestanu vás díky svojí fascinaci literaturou oblažovat podobnými termíny. :-)))

  Už jsem se vám pochlubila, že se mi do pařátků naprosto bezpracně dostalo číslo na onoho hocha z nižšího ročníku, o kterém už jsem tu několikrát psala? :-))) (Krycí název blonďatý idol, kdo by nevěděl. :-))) Později též zván lemra líná. :-))) Kdyby byl o něco starší a o něco méně flegmatický, mohl mít mou přízeň zajištěnou, takhle smůla. :-)))

  Víte, že tomu, co tu provozuju se říká "myšlenková mapa"? Prostě máte nosné téma a k němu vrstvíte další a další myšlenky tak, jak vás napadají. To mě naučili ve škole, heč. :-))) Mám totiž hodiny rétoriky. :-)

  Veškerá má aktivita na hodině němčiny dneska spočívala v tom, že jsem si neustále v duchu prozpěvovala song Für immer. :-)))


  7.4.2008

  Nechutně dlouhý post, který vydrží asi jen žaludky skalních fanoušků. :-)))) Psáno jako "za starých časů", vypadá to, že se začínám vzpamatovávat z událostí posledních měsíců a můj život se opět konečně trošku ustaluje. Vrací se mi nadhled, sebeironie, sarkasmus a kousavost.

  Přede mnou na tabuli narůstá množství údajů, které mi ale absolutně nic neříkají a kdyby byly napsané mandarínskou čínštinou, pravděpodobně mi to ani nepřijde divné, ba si toho možná dokonce ani nevšimnu. :-))) Snažím se aspoň předstírat práci a nevypadat jako úplný blb, byť si tak připadám. Frustrující. :-) Aneb typická hodina matematiky na podnikatelské škole. :-))) Já zoufalá, profesorka neméně, zjišťujíc, že příklady jsem od pátku ani neviděla nejen já. :-))) Děti, s takovou nám tu maturitu ale vážně nedají, muhehehe. :-))))

  Jo a už jsem se vám svěřila, kdo ve mně kdy jako jediný dokázal probudit náklonnost k exaktním vědám? :-) I když ani tak nešlo o ty vědy jako spíš o ten objekt sedící za katedrou, co vzbuzovalo můj zájem. :-))) Další várka platonických lásek, ale tady vám fotku fakt neposkytnu, protože kdyby se tu třeba dotyčný nedej Bůh nějakou divnou shodou náhod našel, tak můžu tak akorát zalézt někam hodně hluboko pod zem, zaklapnout za sebou víko a už se neukazovat. :-))))

  Spolužačka se mě ptala na účetnictví, asi v naivní doměnce, že tomu rozumím. Sofistikovanými dotazy a jakousi aktivitou v hodině si Aailyynka vybudovala status té, co to chápe, byť o světě "má dáti, dal" má ve skutečnosti představy zahalené asi stejnou mlhou jako ona pověstná Blata, o kterých píše pan Klostermann. :-))

  Profesorka na angličtině vykládá o pasivech. Aailyyn po chvíli výkladu zkoumavě: "Není to trpnej rod?" Jasně, že je, to to nemůže říct česky? :-)))

  Zapřemýšlela jsem, že se nechám obarvit na černo. Vzhledem k celoročně bledé pleti bych asi vypadala jako roztomilý zombík. :-))) Navíc od přírody disponuju kruhy pod očima, takže bych měla slušivý vzhled rozervaného gothika. Ti ovšem na svou mrtvolnou image spotřebují tunu make-upu, já bych to měla aspoň bez práce. :-)))

  Na závěr soukromý průzkum a případné téma k diskusi v gbooku: kožené kalhoty na pánech. Od dam bych především ráda slyšela, jestli se jim to líbí, od pánů, jestli něco takového nosí nebo by si to aspoň byli ochotni obléknout. (Tak trochu fetiš? Ale co, to, že jsem normální už si tady stejně nikdo nemyslí, ne? :-))))


  4.4.2008

  Jen stručně: Se stejným počtem bodů jsem se na olympiádě z ČJ podělila s dalšími účastníky o šesté až deváté místo. V gramatice jsem na slečnu, která byla první, ztratila pouhý bod. Za slohovku dostala ona bodů deset, já tři. Naštvalo mě to. Tak propastné rozdíly ve slohovkách nechápu. Ty se podle mě dost dobře objektivně hodnotit nedají. Jsme už snad na takové úrovni, abychom se vyhnuli stylistickým nedostatkům a pravopisným chybám, což jsou objektivně průkazné elementy, na jejichž základě se ty body dají strhnout, pak už to záleží zcela na subjektivním pocitu hodnotícího, jestli mu váš styl psaní sedne. Čekala jsem spíš ztráty na gramatice, nicméně za svou slohovou prací si stojím, byla dobrá, povedla se mi, psala se mi příjemně, téma mi sedlo, užila jsem si to. Ostatně zavděčit se nějaké porotě nepotřebuju, mám web, nechám si tedy pošolíchat spisovatelské ego od čtenářů. :-)))


  2.4.2008

  Absolvovali jste někdy to, čemu se říká branný kurz? Já jo. Včera. Takže jsem se dozvěděla, že v případě úniku nějakých jedovatých látek do ovzduší se mám chránit igelitovým sáčkem na obličeji. :-))) No nekecám. :-))) Když jsem to slyšela, v týž okamžik jsme se na sebe se spolužačkou otočily a vyměnily si nevěřícné pohledy. Tohle doporučení spíš připomíná výňatek z brožurky "Sebevrahem snadno a rychle". :-))))

  Četli jste/byla vám jako malým čtena (byl to i Večerníček a jak jsem právě zjistila, je to samozřejmě i na DVD, ach jo, pak ty děti mají číst, když je rodiče radši šoupnou před DVD, místo aby vzali knížku a četli jim... jak se říká, že dnešní děti nečtou, tak dítě samo o sobě odpor k literatuře nemá, ale když vidí, že maminka s tatínkem knížku do ruky nevezmou a rodiče ho k tomu nepovedou, k četbě si vztah prostě nezíská) knížka pana Nepila, Já Baryk? Půjčím si pro tentokrát z téhle knížky nápad pojmenování měsíce podle toho, co je pro něj charakteristické a v tom případě bych duben nazvala nejspíš "měsícem významných událostí". V dubnu mám narozeniny, v dubnu jsem vymyslela a stvořila tohle celé a v dubnu poznala... pšššššt, to je přísně tajné. :-)

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku