♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Listopad '07

  archiv blogu

  29.11.2007

  Já to prostě musím napsat. I když to pravděpodobně nikdo z vás, kdož to budete číst, nepochopí. Nevadí. Berte to tedy, prosím, jen jako výkřik do tmy, kterým si potřebuju vylít srdce.
  Propsala jsem asi patnáct smsek a při pohledu na mobil mě jakási nevysvětlitelná síla nutí se usmívat. Jsem... šťastná (?)

  Jestli jsem se naivně domnívala, že můj článek četl tak nanejvýše někdo ze třídy a pár profesorů, kteří mě učí, tak omyl. Vzhledem k jeho strategickému umístění bych tipla, že teď už jeho znění zná půlka školy. (A ne, mně to nevadí, za svoje názory se nestydím, nebojím se je veřejně prezentovat, od té doby, co tvořím tohle, ne. Třebaže si o kvalitě zmiňovaného iluze nedělám, dokážu si zatím stát a obhájit si to, na dané téma a v dané chvíli jsem udělala maximum a napsala to nejlepší co mohla. Netvrdím, že bych to třeba teď nedokázala napsat líp, třeba ano, umím psát i lépe.)


  28.11.2007

  Zkurvenej PSPad... Pardon, milá vsuvka na úvod a dále pokračujeme již slušně, klidně sem pusťte děti, nemusíte se obávat o jejich mravní čistotu. :-)) Že jsem slíbila předělat tu písmo z pixelů na procenta, aby bylo zvětšovací i v IE? No, tak tady máte aspoň důkaz, že mi nemáte věřit, když něco slíbím. :-P

  ...I'm gonna touch the sky and I spread these wings and fly...

  Jediné, co současným prvákům skutečně nezávidím jsou první postupové zkoušky. Zcela dokonale a živě si ještě pamatuju na své pocity; před první zkouškou už 24 hodin dopředu nervy, šílené sny a v den zkoušky pocity nemající daleko ke kolapsu. Nevermore.


  25.11.2007

  Ad spot z 23. 11.: Po zralé úvaze jsem se rozhodla, že sem onen zmiňovaný článek přece jen nalinkuju, takže tady.


  23.11.2007

  Bude ze mě velká a slavná spisovatelka. Nebo novinářka. No dobře, to nejspíš ne, ale stejně mě otištění mého článku v novinách, těší. :-) Ačkoli pokud byl v tom množství xy článků ten můj vhodný ke zveřejnění, pak zápisky odsud aspirují minimálně na Nobelovu cenu. No vážně, při zachování věškeré zdravé sebekritky se domnívám, že 90% místních zápisků má daleko vyšší úroveň než onen pseudožurnalistický výplod, se kterým jsem se prezentovala.
  Obsah zmiňovaného jsem sice zprvu hodlala před rodiči utajit, ovšem nakonec jsem na žádost, jestli si to můžou přečíst, byť ne přílíš nadšeně, kývla. Ale co, už se to stejně rozneslo do učitelského sboru, četli to spolužáci (uznání pár mně blízkých dívčin v našem třídním kolektivu opravdu potěšilo)...

  Nainstalovala jsem si PSPad... A po třetím pokusu napsat dnešní zápis pokorně otevřela Poznámkový blok, neboť mi to ráčilo třikráte spadnout. :-)

  Byla jsem dneska v knihovně. Pamatuju si, jak jsem tam ještě coby malý capart chodila s mamkou a vybírala knížky, přestože jsem sama ještě neuměla číst. Četla mi je pak máma. :-) Vždycky se mi v knihovně strašně líbilo, zdála se mi tam taková zvláštní atmosféra, že na tak malém místě je koncentrováno tolik příběhů a jen čekají, až nějaký z nich objevím. Později, když už jsem byla trošku větší (tak druhá třída) a četla si už sama, jsem si připadala trochu jako lovec pokladů, co se probírá regály s knihami a při troše štěstí najde dosud neznámý skvost. :-) Dneska jsem si odnesla čtyři knížky a už mám rozečteného Poa a jeho Povídky. "Vyrobila" jsem si nefalšovanou páteční idylku; s knížkou jsem se zachumlala do peřin a vydržela si dvě hodiny číst. Sice bych raději viděla seance jiného druhu (noční na icq), ale nevadí, nad knihou taky fajn a ještě to vypadá tak ušlechtile a intelektuálně. :-)))


  22.11.2007

  Hodina práva. Přestávka. Zvoníííí... a zvoní... a pořád zvoní... O pět minut později, kdy se školní zvonek stále hlasitě projevuje už to nevydržím a kysele poznamenávám: "Jo, proč by mělo zvonit na konec hodiny a na začátek hodiny, ode dneška bude ekonomicky zvonit celou přestávku, na konec hodiny i na začátek. Když ekonomická škola, tak se vším všudy. :-)))" (I když tohle tak docela není škola, tohle jsou Bohnice kombinované s Alcatrazem a říznuté pobočkou domova důchodců. :-))


  21.11.2007

  Učím se německy. A má vynikající slovní zásoba se díky čtvrtletní písemce rozrostla o další velmi praktické výrazy. Takže teď například vím, jak se řekne německy digestoř (milí čtenáři, pokud ani česky netušíte "vo co go", strýček google napoví ;-). No uznejte, že nemůžete nikdy vědět, kdy se vám bude hodit umět německy pojmenovat záchodové prkénko. (Právě citelně postrádám ironického smajlíka. :-) Zařazuji tedy tyto perly do zlatého fondu vlastní slovní zásoby ke květáku a kyselému zelí z prvního ročníku. (Jo, i takhle to holt někdy vypadá na soukromé škole. - Nesmírně se těším na referát spolužáka J., to se zas dozvíme věci. :-)))


  19.11.2007

  Dostali jsme staronovou paní profesorku na češtinu a ta náš ihned nelenila poinformovat o nutnosti doporučené četby k maturitě. No a protože jsem se rozhodla být za pilnou a zodpovědnou studentku (cheche :-))), vytiskla jsem si seznam literatury.

  A při zběžném prohlížení mě zaujalo:

  • Vladimir Nabokov - Lolita (zajímá mě prostě vše, co se nějakým způsobem vymyká)
  • Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ (četla jsem, filozofické, k zamyšlení)
  • Sir Arthur Conan Doyle - Pes Baskervilský (slibuji si tak trochu hororové počtení :-)
  • Lewis Caroll - Alenka v kraji divů (taky jsem kdysi už četla)
  • Herbert George Wells - Ostrov Dr. Moreaua (totéž jako u Psa Baskervillského)
  • Robert Louis Stevensen - Podivný příběh dr. Jekylla a pana Hyda (viz výše :-)
  • Edgar Allan Poe - Povídky (zakladatel hororu, četla jsem před časem Zánik domu Usherů, líbí se mi i Havran, tedy celkem jasná volba :-)
  • Oscar Wilde - Obraz Dorianna Graye (čirá zvědavost, co se skrývá za známým názvem :-)

  Doufám, že mě nikdo nepodezříval z toho, že sáhnu po srdcervoucí lovestory na pozadí romantických historických kulis a la Tři mušketýři? :-)))
  Možná zkusím i Dickense, mám na něj úžasné vzpomínky, jeho Christmas carol jsme s bývalou třídou sehráli na vánoční akademii. :-)


  17.11.2007

  Jak jste si jistě všimli, zmizela sekce s mými výtvory. Nezvládala jsem ji aktualizovat, takže spíše živořila, než aby byla plnohodnotnou součástí webu (nesnáším polovičaté a nedodělané sekce neurčitě slibující "někdy v budoucnu bombastický obsah"). Dodneška jsem se třeba nedostala k tomu, abych přetahala do počítače fotky z westernového městečka. Navíc zrovna fotogalerie se aktualizovala dost špatně a zbytečně zvětšovala soubor s externími styly, sáhla jsem totiž tenkrát po prvním řešení, viděném na stránce kamarádky. Takže tak, jen aby se snad někdo nedivil, kam tato stránka zmizela, děkuji za pozornost, pro tuto chvíli vše. :-)


  16.11.2007

  Aneb co dělají studenti, když je nudí (nejen) hodina zeměpisu a oni mají k dispozici štos výtisků novin? No, luští křížovky. :-)) To se pak hodinou nesou tiché dotazy jako Český básník na pět? nebo Hlíníková slitina? či kamsi do zadních lavic ke spolužačce, učící se rusky: Rusky TADY? Docela mě to dneska rozsekalo, když křížovky luštila odhadem tak dobrá půlka třídy, vždycky jsem to považovala spíš za zábavu starší generace a notabene je úsměvné, když vidíte, že se dokázali spolužáci pro cokoli nadchnout, když to se u nás jinak stává vcelku vzácně. :-)))


  15.11.2007

  Přestávka, má spolusedící odešla na cigaretu, já se tedy zvedám, že si aspoň z první lavice ze štosu novin vezmu jeden výtisk Mladé fronty, abych si přestávku ukrátila čtením. Najednou mě osloví profesor na právo: Pojďte sem. Nenadšeně se tedy přesouvám ke katedře (od té doby, co mě v prváku sjel jak malého školáčka, když jsem se ho ptala na známku a já dodnes nevím, proč vlastně, k němu necítím příliš vřelý vztah) a slyším profesora říkat: Jste dobrá, študujte. Přiznávám, že těmihle slovy uznání jsem o pořádný kus povyrostla. :-))

  V hlavince se mi taky tak trochu rozležel původní skeptický náhled na mé možné studium na vysoké škole. Začínám se poohlížet po oboru, jež by mě bavil. Politologii, která se mi naskytla jako první, jsem po zralé úvaze zavrhla. Sice žádné přijímačky z matiky, ani matika jako taková, leč valný praktický význam v téhle škole nespatřuju a politika mě ani nebaví. Další minus, je to soukromá škola. Pokračování v ekonomických oborech škrtáme taky, jednak matika a druhak mě ani samotné ekonomické směry jako takové příliš neoslovují. Zaujala mě myšlenka bohemistiky, nemáte s tím někdo zkušenosti? Vůbec si totiž nedovedu představit praktické uplatnění, jen vím, že je to ze směru, který pro mě není tak zcela nezajímavý. :-)


  11.11.2007

  Chumelí se chumelí... (Právě teď jsem potlačila neodbytnou chuť napsat jedno ne příliš slušné slůvko, které by se rýmovalo :-)) Martin dostál své pověsti a i do mé rodné hroudy dorazil na bílém koni. :-)

  Ve sluchátkách Everyday od Slade a v myšlenkách tak trochu stín smutku. Tuhle písničku jsem přejmenovala na hymnu osamělých večerů/nocí.

  Nadatlím smsku a maličko zaváhám, jestli ji mám poslat. Nakonec tlačítko odeslat přece jen stisknu. Telefon odkládám. Odpověď už ani nečekám.

  Jak mám nový guestbook a jak jsem (k vlastní spokojenosti) překopala web se pochlubím příště, teď na to nemám náladu.


  5.11.2007

  Rozhodla jsem se, že doporučenou četbu si asi fakt přečtu, kapitoly romantismus a kritický realismus mě totiž docela chytly. Asi bych se měla vykašlat na počítače i jazyky a začít se zabývat češtinou, mě to fakt začíná nefalšovaně bavit.
  Checht, bude ze mě nepraktická vědátorka, co si sice neuvaří ani čaj, ale zato zná zpaměti všechna díla Puškina. :-) A v posteli má místo chlapa Pravidla českého pravopisu. :-)))


  4.11.2007

  No, to nám to ale letí. Takhle se to ani nezdá, leč když se podívám do archivu a spočítám si, kolik měsíců už mě tenhle výtvor provází...

  Víš, kde mám svý slabý místa, vím, že o nich víš... Víš, kde mám svý starý šrámy v sobě ukrytý. Jak výstižné. Provázel's mě veškerými kotrmelci, starostmi více či méně vážnými. Vždycky's tu byl. Díky ti za to.

  Dokopala jsem se s velkou slávou k aktualizaci, nějak poslední dobou vůbec nemám energie na zbyt. Vůbec nejsem vyspaná, víkend zatraceně rychle utekl, mám mizernou náladu a všichni mi jdou na nervy a tak vůbec.

  Vůbec dnes nemám chuť být sarkastická a ironická, takže... See you later v lepších časech. Snad.

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku