♠ Aailyyn píše

aneb „Ze života...“

 • domů
 • kdo&co
 • píšu
 • vzkazník
 • Květen '07

  archiv blogu

  30.5.2007

  Z kina jsem z filmu Hannibal: Zrození odcházela nadšená; tenhle film mě nadchl jako máloco. Možná jsem morbidní, ale mám ráda leckdy drastické filmy. Nemusím ačkní krváky, kde jen teče spousta krve, ale pokud mají podobné "chuťovky" ve filmu své místo, když dotvářejí syrovost celého děje, nejsem proti. (Ale možná jen hledám hlubokomyslná opodstatnění tam, kde nejsou. :-)))) Film je svižný, rozehraný do detailů, chvílemi jsem měla pocit, jako by se mi před očima odehrávala v reálném čase běžící reportáž. Tajemný depresivní příběh o tom, co s vámi mohou udělat hrůzy druhé světové války. Aneb z malého chlapce, díky touze po odplatě lidem za brutální smrt malé sestry, vraždící monstrum. Mimochodem hlavní hrdina je perfektní. Původní Mlčení jehňátek s A. Hopkinsem jsem neviděla, možná by mi to na nadšení ubralo. Nicméně tenhle film vřele doporučuju. Tedy pokud nejste citlivá duše, co si v kině ráda pobrečí u nějakého toho "slaďáku". Kdyby mě tedy někdo z pánské části návštěvnictva těchto stránek někdy měl v úmyslu lákat do kina na něco romantického, bacha, nedělejte to. :-)))


  28.5.2007

  Nakupování aneb to zas byla story. :-) Máminy pokusy navléknout mě do jakékoli sukně kratší než po kotníky jsem tvrdě sabotovala. :-))) Vzhledem k tomu, že po deseti minutách v obchodě jsem se začla třeskutě nudit, sukni jsem nakonec zazdila úplně. Ke koupi košile jsem ještě donucena, byla, už v naprosté lhostejnosti jsem si ani neprosadila milovanou černou, ale nechala se navléct do nepřílíš oblíbené bílé, nesejde na tom, ve všem společenském oblečení si totiž přijdu naprosto stejně blbě, jak bonbón zamotaný v celofánu. :-)) Tuším, že nad výběrem oblečení na maturiťák jednou dojde k ostré výměně názorů mezi mnou a mámou (do šatů mě nikdo nedostane!). :-)


  27.5.2007

  Takže, abyste nepřišli o pravidelnou dávku výlevů zkouškami zničené studentky: Přes víkend jsem pokusy o učení doprovázela zoufalými výkřiky: "Chci prášky nebo panáka!!" :-)) Upřímnou soustrast všem maturantům, myslím, že dobře vím, jak jim je. Kromě učení jsem si taky stihla pohrát s jedním blogem, vyřešila jsem, ke spokojenosti majitelek, rozhozený design. A ani to nebolelo, nad ledasčím ve svém Království jsem strávila víc času. :-) Mimo to mám dobrou náladu, neboť zítra do školy nemusím. K úplně skvělé náladě už mi tedy schází jen jedno... :-)


  23.5.2007

  Už aspoň podesáté si pouštím Silent killer od Running wild. :-) Potřebuju nalít trochu energie do žil, školní rozvrh byl dosti ubíjející: tři hodiny němčiny a tři ekonomiky, málem jsem tam usnula, vzpamatovala jsem se až kolem sedmé hodiny, kdy jsme měli angličtinu a to už obvykle bývám v tuhle dobu po celém dni ve škole naopak utahaná. Naše nová angličtinářka je nefalšovaný optimista. :-) Věčně úsměv na tváři, oslovujíc nás Míšo, Nikolko, Tome a podobně. :-) Jeden z mála profesorů, který nám nevyká. Osobně nějak vykání pořád nemůžu skousnout. :-) Jo jo, pro cizí lidi už jsem prostě velká slečna. :-) Ale ten rozum asi nedostanu nikdy, jak doufá občas máma. :-)

  Trocha nostalgie: V souvislosti s adoptovaným zvířátkem, které tu mám (najdete v sekci Oblíbené) jsem si vzpomněla na tamagochi. Jelikož nejsem z generace, která by si pamatovala třeba boom céček, tohle bylo asi první, co mě zasáhlo. :-) Pamatujete si na plastové oválné vajíčko s několika tlačítky a displayem v němž se ukrývalo "zvířatko", jež vyžadovalo vaši péči? :-) Vlastnila jsem kdysi dokonce dvě a vždycky jsem se o ně poctivě starala. :-) (A Furbyho doma ještě mám na sto procent :-) Už si nejsem jistá, jestli to bylo ještě před érou Tamagochi, ale zbožňovala jsem kdysi i šmoulí písničky. No co i zarytí rockeři holt někde začínali. :-))) Namátkou mě z těch mánií, které už mě ale nezasáhly napadají třeba šílenství kolem Luneticu nebo Kelly family. No a plakáty Sámera jsem si po zdech taky nevylepovala, do hudebního vkusu si nějak kecat nedám. :-))) Btw. plakáty na zdech jsou vlastně docela neškodné, ale stovky blogů, jejichž majitelkám je průměrně kolem třinácti, na téma Tokio hotel je moc. Když pominu, že je nemám ráda a nejsem nadšená, že by na mě měla ta skvadra odevšad jukat, tak vážně nechápu logiku počinu "existuje tisíc blogů na tohle téma, tak si založím tisící první". :-)


  22.5.2007

  Zkouším skrýt lásku svou... tvůj stín obejmout.... já pro lásku svou jsem na kolenou... Vůbec nevím, kde se mi tak v hlavě vzal tenhle úryvek. :-) Jinak to pochází z písničky Aleše Brichty Nejsi nej a já jsem si na to tak nějak ráno vzpomněla. Jo jo, v té mojí hlavince se mi někdy líhnou zajímavé věci. :-)

  Nevím jak to, ale úžasně jsem se při poslechu Anthem odreagovala. :-) Dost možná proto, že jinak mám tendence si s písničkami spojovat pocity, zážitky, atmosféru a poslední dobou v přehrávači netočím nic jiného než pár starých dobrých osvědčených, ale už i taky trochu oposlouchaných "fláků" a s nimi se mi vrací různé situace. Docela unavující, taky bych někdy měla prostě "vypnout" mozek a o ničem nepřemýšlet. :-)


  21.5.2007

  Mírný update, konečně doplněno něco málo v sekci mých výtvorů. Mimo jiné jsem se poznámku ke včerejšku rozhodla necenzurovat, ačkoli už jsem vychladla a tímto se za to věčné uhánění omlouvám, však on už bude vědět, pokud si to přečte. :-)


  20.5.2007

  Hmmmm... Tak nic, snad to vyjde zítra. To je tak, když já se na něco, potažmo někoho začnu těšit. Takže suma sumárum, mám aktuálně "skvělou" náladu ještě podpořenou vidinou pondělka. K tomu ze školy nervy nadranc a ani potuchy o zítřejším rozvrhu neb jsem samozřejmě v pátek brala ze školy čáru jak nejrychleji jsem mohla a po něčem takovém jako změny v rozvrhu si ani nevzdechla. :-)

  Vlastně ani nevím, proč nejdu spát. Sedím u počítače, na uších sluchátka, zírám do monitoru a v podstatě naprázdno datlím do klávesnice, protože hlavou mi táhnou hlouposti a i moje obvyklá ironie, která činí většinu mých příspěvků jakž takž použitelných se kamsi vytratila. Jo jo, melancholie je sviňa. :-))) Měla bych se jít vyspat, tuším, že zítra se zrovna brzo do postele nedostanu, což není nic moc vzhledem k tomu, že v úterý máme od sedmi (na vraždu). :-)


  18.5.2007

  Pro maturanty na naší škole znamenal dnešek poslední zvonění, pro nás termíny závěrečných zkoušek. Mimochodem naši maturanti připomínali svým zjevem oživlé heslo "Punk's not death". :-) Na dálku se studenti čtvrtého ročníku dali výtečně rozlišit, jejich poznávacím znamením byla černá barva, maskáčovina, vysoké boty, roztrhané oblečení a hlavně barevné hlavy a zvláště dámská část třídy díky dlouhým vlasům disponovala slušivými číry. Do téhle skvadry vzhledem dokonale zapadala i jejich třídní profesorka. :-)))


  17.5.2007

  Přestávka, sedím v lavici, znuděně listujíc Bravíčkem (na titulce sice ne Tokio hotel, ale pro změnu Brad Pitt - no samé lepší) pohled mi padl na spolužáka... Černá košile, džíny, na prstě stříbrný prstýnek. "Hmmmm, docela mu to sluší," zasním se... "Kdyby ale nebyl tak blbej," vrátím se bleskově zpět do reality. :-)))

  Odcházím do postele, beru si mp3 přehrávač, hodlám zachumlána v peřinách relaxovat, ale pokud se ještě dneska někdo objeví, k počítači se ještě později vrátím.


  16.5.2007

  Jelikož už asi tak měsíc chytám záchvaty paniky, že ke zkouškám vůbec nic neumím a zároveň se mi příšerně nechce cokoli dělat, učinila jsem kompromis a aspoň si vzala dějepis ke compu a vyzbrojila se předsevzetím, že po večerech už zapracuju na tématech z němčiny. Ačkoli mi stouplo sebevědomí, ač nepřílíš důkladně připravená, napsala jsem poslední písemku na dva mínus, jsem borec. :-) Profesorka němčiny sdělující mi známku, podávajíc mi přitom papír popsaný německými slovíčky, bylo taky to, co mě vytrhlo z ospalé letargie dnešního dne, neboť na hodině jsem sotva držela oči otevřené. :-)


  15.5.2007

  Aneb pohádka o tom, kterak Aailyynka zamířila ke kadeřnici. :-))) Aailyynka se typicky po ženském způsobu rozhodla, že sice neví, co chce, nicméně nedá pokoj, dokud to nedostane a tak zamířila k holiči. Usazená v křesle, s dalšími a dalšími prameny její kštice, které končily na zemi, propadala stále větší panice a už se v duchu utěšovala: "To přece doroste." No ale jak jste jistě sami pochopili, pohádky končí happy-endem, takže já nemusím počínaje dneškem chodit kanálama, ani shánět paruku, případně se stát vyznavačkou klobouků, můj vlasový porost nakonec nevypadá vůbec špatně. :-)

  Nedostatek spánku sice nijak nepoznamenal moje výkony ve škole, leč teď je téměř deset hodin a já už si můžu od zívání vykloubit čelist. :-) Stůl s compem sice skýtá pro unaveného člověka o dost menší pohodlí než postel, nicméně to nerisknu, nechci zaspat. Ještě zítra přežít v bdělém stavu nebo aspoň zdařile bdělý stav simulovat a ve čtvrtek jsem za vodou, to vstávat nemusím. :-) Btw asi poprvé na téhle škole mám radost ze čtvrteční hodiny matiky navíc, ne že by mým hobby byly exaktní vědy, ale pud sebezáchovy je silnější, nechce se mi psát písemku z práva za podmínek, že vím tak maximálně to, že nemůžu pozabíjet polovičku pedagogického sboru, jelikož vražda je trestný čin. :-) No, ale možná že by se to v tomhle případě dalo hodnotit jako sebeobrana. :-)

  Z rozespalého rozjímání na posteli, kam jsem se přece jen přemístila jsem vyrušena mrknutím na mobil, kde se mi objeví příchozí zpráva, ovšem jak záhy zjistím, ta mé vytržení na svědomí nemá, neb čas jejího odeslání jest někdy kolem osmé hodiny. Tak nevím, už mám asi halucinace a nebo notně spožděné reflexy, když po x hodinách mám dojem, že mi přišla zpráva. :-) Mám dost, asi už vážně potřebuju do postele. :-) Tedy, ta mě tak možná dostane z nejhoršího, jinak už mi pomůže asi jedině docent Chocholoušek. :-)))


  13.5.2007

  Už nikdy nebudu pít! :-) No dobře a když, tak jenom s Mírou. (Aneb "rozlučkový způsob pití", tenkrát jsem totiž opravdu pila s Mírou, což byl dnes už bývalý spolužák, všichni okolo měli dost a nám dvěma bylo fajn. :-))) Svůj piercing v obočí jsem bránila a neubránila, šel ven. Nicméně "skorostrejdovi" slouží ke cti, že se mu povedlo dostat piercing z obočí celkem jemnou a nenásilnou cestou. :-) Uvažuju, co dál, docela se mi zamlouvá varianta nechat si "bodnout" nosánek. Kromě toho, že si nechám píchnout jazyk, což už jsem na mámě dyndala dost dlouho a mám to slíbeno při zdárném proplutí do dalšího ročníku. :-)

  Ještě pár slov dodatečně ke včerejšku, jež se nesl ve znamení redesignu webu a spoooousty učení. Ornament na stránce mám v plánu ještě předělat, jinak jsem se vzhledem zase na nějakou chvíli spokojená.


  10.5.2007

  Nějak to tu začínám zanedbávat. No, vypadá to, že dneska se dneska do postele moc brzo nedostanu. Momentálně je půl dvanácté. Teda ne, že by mi to nějak výrazně vadilo... :-) Poslouchám Bonnie Tyler - Total eclipse of the heart. A ač normálně preferuju trochu jiný žánr, tohle je úžasná písnička. K tomu na monitoru svítí šedomodré "povídací" icq okýnko a mně je hrozně fajn. :-) Do postele se mi nechce, no co, maximálně budu zítra na hodině administrativy trochu rýt nosem v klávesnici. :-)))


  7.5.2007

  Přestala jsem učení "hrotit". Je mi nádherně. :-) Už mě nerozhází, jestli se na vysvědčení bude skvět o jednu trojku či čtyřku víc. Jestli někdy někoho bude zajímat existence nějakého vysvědčení, tak toho maturitního. Jde jen o papír, v podstatě lhostejno, co na něm. :-) Stupnice jedna až pět stejně nemá přílišnou vypovídací hodnotu a vzhledem k systému výuky může mít slušné výsledky v podstatě každý, komu se chce si spousty faktů prostě nacpat do hlavy. (Případně umí zdatně ukrývat taháky :-). Zastávám názor, že myslet to člověku musí na matiku, nanejvýš fyziku a podobné, ostatní se lze otrocky naučit. Chtělo by se mi dodat v "nejhorším",jenže systém výuky, aspoň dle dojmů z naší školy, je na tomhle otrockém biflování kantorem předloženého "předžvýkaného" přímo založený.

  Napadá mě, jak zní vlastně paradoxně pojmenování Aailyyn's kingdom vzhledem k temné atmosféře tohohle webu. Ten název je svázán s počátky existence nicku Aailyyn, který si začal na xchatu žít svým životem a nahrazovat moje prapůvodní "netové já". Ač měla přezdívka Aailyyn, jak s oblibou říkávám "skončit v propadlišti dějin chatu", neboť na xchatu vystupuju pod různými přezdívkami proměnlivěji než aprílové počasí, nějak se mi to díky jednomu člověku vymklo a nakonec je ze mě Aailyynka už na většině virtuálních míst, s nimiž mám co dočinění a i to "svoje království" jsem přetavila do trvalejší podoby. :-) Tedy trvalejší do doby, než usoudím, že je načase aby království pohltila temnota. ;-)


  5. a 6.5.2007

  Víkendové resumé:
  Po dlouhé době jsem si přes víkend nádherně odpočinula, hodila jsem vzhledem k ne úplně ideálnímu zdravotnímu stavu za hlavu školu a veškeré učení. Nádhera. :-)


  4.5.2007

  Narazila jsem při pročítání programu na soutěž Eurovize a chci se vyjádřit k výběru kapely Kabát, která nás ve Finsku bude reprezentovat. Odpůrci argumentují, jak s tímhle pokleslým "hospodským rockem" chceme reprezentovat naši zemi. Já Kabátům říkám ano. Pokud je kapela skutečně tak oblíbená a u nás ji mají lidé rádi, pak proč ne, směle do Evropy, nestyďme se za svůj vkus. :-) Ruku na srdce, kdybychom na místo Kabátů dosadili libovolného českého interpreta měl by šanci se prosadit? A mimochodem, zdají se vám Kabáti opravdu tak hrozní v porovnání s ledasčím, co šrotuje v v rádiích a hýbe (hýbalo a hýbat bude) hudební scénou? Když slyším Ewu Farnou, osypávám se. :-)))


  3.5.2007

  Menší změny na webu: Hýbací obludnost opět zrušena a opraveno kódování, v Opeře zlobila čeština, děkuji za upozornění.


  2.5.2007

  I believe I can fly... Já se budu asi vznášet. :-))) Mám dobrou náladu, dostala jsem krásnou smsku, heč. :-) Ale nepovím vám od koho, ani co v ní bylo, taková já jsem. To je totiž tajemství :-)

  Poslouchám Malou večerní vílu, po dlouhé době zase jedna písnička, která mě dostala. Původně jsem sem žádné mp3jky sice dávat nechtěla, ale tuhle písničku prostě musíte slyšet. Přeju příjemný poslech. :-)


  1.5.2007

  Omlouvám se všem zúčastněným za tu hýbací obludnost na úvod, nemohla jsem odolat. :-) (pozn.: Dokonce to chodí přesně tak, jak jsem si představovala, su dobrá. :-))) Měla jsem se dát na grafiku. :-))

  komentáře

  Komentář můžete napsat po příhlášení se do svého účtu nebo jako host pod přezdívkou. V tom případě po vás bude vyžadován e-mail. Vaše e-mailová adresa zde nebude zveřejněna.

  comments powered by Disqus
  už nerolovat

  2007-2020 © Aailyyn. Všechna práva vyhrazena.

  RSS článků RSS guestbooku